Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
5 meilės rūšys

5 meilės rūšys, kurios nieko gero neatneš ir tik paliks randą širdyje

Meilė – nuostabus potyris. Puiku, kai viskas klostosi tinkama vaga – įsimylėjimas, aistra, vėliau sekantis abipusis supratimas, atsirandantis pasitikėjimas bei tarpusavio darna. Deja, ne visos meilės rūšys yra teigiamos. Britų psichologai išskiria net penkias pačias pavojingiausias ir tuštumą širdyje paliekančias meilės rūšis.

Erotinė meilė

Tai aistringa meilė, lydima stiprių emocijų ir ankstyvo seksualinio ryšio. Tai – staigi „cheminė reakcija“ arba – „meilė iš pirmo žvilgsnio“. Mylintieji erotinę meilę išreiškia žodžiais, liesdami vienas kitą. Jie trokšta kuo dažnesnio fizinio kontakto. Jie mano, kad meilė – teigiamų emocijų šaltinis ir svarbiausias gyvenime dalykas. Vis dėlto mylintieji erotiška meile nėra jos „apsėsti“.

Užvaldanti meilė

Tokia meilė visiškai užvaldo žmogų. Jo mintys, fantazijos dažnai kupinos nerimo, netikrumo, įtampos ir sukasi vien tik apie mylimąją/-ąjį. Troškimas nuolat matyti mylimąjį/-ąją labai stiprus, o trukdymai tai pasiekti sukelia daug skausmo. Dažnai pasireiškia jausmų kontrolės netekimas. Susikuriamos įvairios problemos dėl itin intensyvių jausmų, t.y. dažnai pasireiškia pavydo scenos („Kodėl nepaskambinai vakare?“, „Turi laiko draugams, o man ir nebelieka“ ir kt.), prisiimamas aukos vaidmuo („Aš dėl tavęs taip stengiuosi, o tau tai visiškai nerūpi“ ir kt.)Reikalaujama dėmesio, meilės patvirtinimo. Vienas vaikinas pasakojo, kad jis labai myli savo merginą, bet ji nuolat kontroliuoja jį – kur, su kuo būna, kada grįš ir t.t. Nuolatinė kontrolė išduoda žmogaus menką pasitikėjimą savimi, žemą jo savivertę. Užvaldyti meilės asmenys be mylimojo/-osios meilės gyvenime nieko daugiau nemato ir bet kuria kaina siekia tą meilę užsitarnauti, išlaikyti. Mylimasis gali pavargti nuo „apsėstojo“ įkyrumo ir dažnai ši meilė baigiasi nelaimingai – išsiskyrimu.

Beprasmiška meilė

Viena skaudžiausių meilės formų, kuri gali lydėti visą gyvenimą. Į šią meilės formą įeina ir meilė be atsako, ir meilė, paremta vien seksualiniais santykiais. Šios meilės formos dažniausiai neturi ateities, būtent todėl ir yra vadinamos beprasmėmis. Žmogui, mylinčiam beprasme meile, dažnai nėra lengva suvokti, kokioje beviltiškoje situacijoje jis yra. Labai dažnai tokios meilės forma išaiškėja tik praėjus nemažai laiko. Būna ir taip, jog tokia meile mylintys žmonės labai ilgai nesuvokia, jog yra įklimpę į prasmės neturinčius santykius. Kaip atskirti, jog myli beprasmiška meile? Nejauti pilnatvės, sunku sukurti harmoningą ryšį su kitu žmogumi, dažnai blaškaisi, tavo mintys apie meilę, santykius nuspalvintos tamsiomis spalvomis. Beje, tam, kad ištrūkti iš beprasmiškos meilės rato, žmonėms dažnai prireikia ir psichologų pagalbos.

Meilė kaip žaidimas

Tai vaikinams būdingesnė meilės rūšis. Tai tokia meilė, kai žmogus mėgsta „žaisti“ meilę ir ją laimėti. Toks asmuo gali vienu metu turėti kelis partnerius. Tokie asmenys nelinkę užmegzti patvarių emocinių ryšių. Jie lengvai gali pereiti nuo vieno partnerio prie kito. Žaidimu mėgaujamasi, kai yra tam tikra pusiausvyra santykiuose – ne per daug jausmo ir ne per mažai. Tai būdingi „meilužių“ santykiai, kai vieno jausmai suintensyvėja – kitas padeda jam išlaikyti savikontrolę ir atstumą. Moterims sunkiau yra būti „antroms“, nes moteris siekia daugiau draugiškos meilės, o vyrai mėgaujasi erotine meile.

Meile, paremta tik kontrole

Čia dominuoja aistra, pavydas, savininkiškumas ir noras kontroliuoti kiekvieną akimirką. Mintys sukasi vien tik apie meilės objektą, jausmai tokie stiprūs, kad gali tapti nekontroliuojami. Pavyzdžiui, jeigu partneris neatsako į skambutį gali prasidėti pavydo scenos ir įtarinėjimai. Nuolatinė kontrolė, siekis bet kokia kaina žinoti viską ir tarsi užvaldyti partnerio gyvenimą vargina, o kartais gali ir gąsdinti.

Mano išsaugoti straipsniai