Žymė #friendzone (angl. draugų zona) patenka į labiausiai naudojamų dešimtuką socialiniame tinkle „Twitter“. Pusė milijono nuotraukų su šiuo viešai nustatytu draugystės statusu randama ir „Instagram“. Nors nuotraukose šypsosi apsikabinusios poros, jos džiugiai valgo ledus ir važinėja riedučiais, šiuo atveju vienas iš poros aiškiai nori pasakyti – nieko nesitikėk, liksime tik draugais.
„Draugų zonos“ posakis jau įtrauktas į anglų Oksfordo žodyną, jame aiškinama, kad tai – situacija, kurioje vienas dalyvis tikisi romantiškos draugystės, o kitam ši mintis atrodo svetima. Ir iš tiesų, situacija, kuomet moterys atsiduria vadinamojoje draugų zonoje – gana dažna. Kuo greičiau suprasi, kad esi joje, tuo lengviau bus spręsti, ką su santykiu daryti toliau.
Štai 10 požymių, kurie padės suprasti, ar atsidūrei „draugų zonoje“:
1. Jis kalbasi su tavimi apie kitas simpatijas, aptarinėja aplink esančias merginas ir pasakoja apie savo romantišką patirtį.
2. Jis vis kartoja, kad pagaliau norėtų susirasti merginą, tačiau vis nesutinka tos, kuri trauktų.
3. Jis nebendrauja su tavimi reguliariai, parašo tik tada, kai neturi ką veikti. Jautiesi, lyg būtum jam planas B.
4. Jis vis nepraleidžia progos priminti, kad labai brangina laisvę ir nėra pasirengęs įsipareigoti.
5. Su kitais draugais ar draugėmis elgiasi lygiai taip pat, kaip ir su tavimi.
6. Jis mėgsta dalyti patarimus, koks vaikinas tau tiktų, ir ne kartą yra užsiminęs, kad esi verta geresnio nei jis. Galbūt anksčiau jam buvo įsiplieskusi susižavėjimo kibirkštėlė, tačiau ji jau užgeso.
7. Jei jis vis dar kalba apie savo buvusius santykius, vadinasi, nespėjo užsigydyti sielos žaizdų pasibaigus ankstesnei meilei ir ieško paguodos leisdamas laiką su tavimi.
8. Jis stengiasi nesusitikti su tavimi vienumoje, o, jeigu ir susitinka, dažniausiai pasikviečia draugų, kad būtų linksmiau.
9. Jis nesistengia tau padaryti įspūdžio, nustebinti ar išsiskirti iš kitų.
10. Jo kūno kalba labai abejinga, jis laiko atstumą, nejaučia jokio jaudulio su tavimi susitikęs.