Slapyvardžiu „Baraboro“ prisistatanti kompozitorė ir atlikėja Gintė Preisaitė pavasarį pasitinka su nauja muzika. Šiandien kartu su Kopenhagoje įsikūrusia leidybos kampanija „Textur“ muzikos kūrėja išleidžia antrąjį mini albumą „Spring Mass”.
„Noriu, kad muzika paliestų, nesvarbu kaip, svarbiausia, kad būtų reakcija, mini transformacija. Šio albumo kūriniai turi tam tikros šviesos ir vilties jausmą, kurį nešiojasi ir pats pavasaris. Norisi klausytojams palikti viltį, šviesą, prasmę, meilę. Banalūs žodžiai, bet kažkaip reikalingi“, – sako kompozitorė.
Albumas „Spring Mass” kupinas pučiamųjų instrumentų garsų ir elektroakustinės vienovės, tačiau, pasak autorės, buvo sukurtas naudojant daugybę skirtingų metodų ir technikų.
„Nacre“ sukūriau praeitą pavasarį, bežaisdama su pianino sample‘ais ir lauko įrašais, „March“ iš vienos kasetės garsinės kilpos gimė per Kalėdas, vieną įrašėme kartu su „NAIA“ medinių pučiamųjų kvintetu“, – pasakoja „Baraboro“.
Pasak autorės, kūryba panaši į ritualą, savęs pažinimą, komunikacijos būdą su savimi ir aplinka. Todėl ir mini albumas „Spring Mass“ tapo tam tikra apeiga sau ar kitiems.
„Žodis „mass” talpina dvi reikšmes: masė, svoris arba mišios – apeigos ir ritualinė tematika, apraudojimas, skausmo išliejimas, valymasis. Nors pavasaris žada lengvumą, šilumą ir viltį, jis kartu apšviečia ir tamsą, šaltį, blogį, skausmą ir karą, kuris vyksta pasaulyje. Taigi, ir visas šis albumas yra tarsi žaidimas su dviem poliais – skausmu ir grožiu“, – sako kūrėja.
Albume įrašyti penki elektroakustiniai kūriniai, kurių klausytis „Baraboro“ kviečia muzikos platformose Spotify, Youtube, Apple Music, Soundcloud, Bandcamp ir kt.
Už tai, kad albumas tapo realybe, „Baraboro“ dėkoja visai leidybinės kampanijos „Textur“ komandai, Jan Philipp už kūrinių masteringą, taip pat – „Naia“ kvintetui ir saksofonistams Michaelai Turcerovai bei Lukai Zabric.
Nors savo muzikinį kelią atlikėja pradėjo nuo klasikinio fortepijono, EP „Spring Mass” atskleidžia jos simpatijas minimalizmui, improvizacijai, žaidimams garsinėmis tekstūromis bei spalvine dinamika.
Iš Kauno kilusi, šiuo metu Danijos sostinėje gyvenanti ir kurianti Gintė Preisaitė Lietuvoje yra ne kartą koncertavusi kaip pianistė, tačiau kaip „Baraboro“ čia pasirodyti dar neteko: „labai norėčiau atsivežti „Baraboro“ projektą į Lietuvą, o artimiausiu metu – bus matyt, kur „Baraboro“ vėjas neš, gal į Japoniją.“