JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Neįkainojami makiažo meistrės patarimai ir triukai

Neįkainojami makiažo meistrės patarimai ir triukai, kaip pasidažyti tobulai

Žinomos makiažo meistrės Darijos Eden darbais kiekvieną mėnesį grožisi PANELĖS žurnalo skaitytojos. Užkulisiuose modelius gegužės numeriui gražinančios Darijos paprašėme pasidalinti ne tik naujausiomis pavasario ir vasaros makiažo tendencijomis, bet ir patarimais, kokią kosmetiką rinktis, kokių klaidų vengti ir kaip makiažo pagalba išryškinti privalumus bei paslėpti visus trūkumus.

Prie ko pati derini makiažą: prie aprangos, progos, nuotaikos?

Makiažas gali tiek papildyti visumą, tiek būti kaip pagrindinis akcentas toje visumoje, čia priklauso nuo to, į ką labiausiai norėtum atkreiptį dėmesį. Labiausiai siūlyčiau derinti makiažą prie savo asmenybės, tačiau pasistengti išlaikyti harmoniją ir su bendru įvaizdžiu. Ryškios tiek charakteriu, tiek išvaizda asmenybės renkasi ryškesnius, spalvotus akių makiažus ar ryškias lūpas. Su tokiu makiažu būtinai priversite aplinkinius atkreipti dėmesį į jūsų veidą, o kartu ir į tai, ką sakote, tačiau nereikėtų persistengti, nes jei visas dėmesys bus sutelktas tik į makiažą, jūsų pašnekovas gali nieko ir neišgirsti.

Merginos, kurios nori atkreipti į save dėmesį ne išvaizdos pagalba, gali rinktis lengvesnį, gaivesnį makiažą, tarkime, rausvus skruostus, žemės tonais paryškintas akis ir patraukti pašnekovą savo iškalba, kalbos manieromis. Nepastovios nuotaikos merginos, tikrai gali derinti makiažą prie savo nuotaikų, bet nepastovi nuotaika ir yra asmenybės bruožas.

Kokias esi pastebėjusi dažniausiai merginų daromas makiažo klaidas?

Makiažas tai kūryba. Mados podiumai užsuko itin įdomų žaidimą, makiažai nebūtinai dabar turi būti tvarkingi ir idealiai išretušuoti, galima palikti šiek tiek dramos, tai tik pabrėš jūsų individualumą, bet nereikėtų ir persistengti. Yra ir esminių klaidų, kurios pastaruoju metu labai krenta į akis. Už pirmąją turbūt reiktų padėkoti „Instagram“, kur net yra terminas „Instagram makeup“ (liet. Instagram makiažas). Tai yra itin platūs, ryškūs, kampuoti antakiai, kai veide nieko, apart anatakių, daugiau nematai.

Kiekvienos antakiai yra skirtingi, gražiai sušiaušus juos į viršų ir lengvai paryškinus antakių tušu ar šešėliu gausite kur kas gražesnį, išskirtinesnį įvaizdį nei su išpieštais, storais, dažnai kreivais antakiais, kurie užgožia viską aplink.

Antroji klaida – netinkamas makiažo pagrindas. Smagu, kad kuo toliau, tuo rečiau matau „oranžinius“ veidus, tačiau yra kita bėda. Merginos netinkamai parenka makiažo pagrindą pagal savo odos tipą. Prieš renkantis maskuojamajį makiažo pagrindą reikėtų išsiaiškinti savo odos tipą (sausa, mišri, normali, riebi) ir pagal tai rinktis makiažo pagrindą. Tuomet jis idealiai paslėps trūkumus, o ne juos išryškins. Pavyzdžiui, uždėjus riebios odos pagrindą ant sausos odos, jis tik dar labiau ją sausins ir išryškins šerpetojimus. Riebios odos atveju, jei uždėsim ant jos sausai odai drėkinantį makiažo pagrindą, jis paprasčiausiai nesilaikys ir po keliolikos minučių veidas pradės stipriai blizgėti.

Kokios yra ryškiausios šio sezono makiažo spalvos, be kurių neapsieisime pavasarį/vasarą?

Šiemet karaliauja šalti tonai: mėlyna, rožinė, turkio, žydra, žalia, tamsiai violetinė (burgundiška), taip pat klasikinė juoda. Ypač madingi Metallic (liet. Metalo) atspalviai, kurie tarsi sukuria 3D efektą. Skruostuose šiemet neturi likti rudos spalvos, nebijokite pabandyti rožinę, galima rožinę su trupučiu persikinio atspalvio. Žvilgančios tekstūros, vadinami highlither (liet. Skaistintojas), ant iškiliausių veido vietų ypač pabrėš jūsų individualumą, deja, šitos mados reikėtų vengti riebią oda turinčioms merginoms.

Pavasarinės makiažo tendencijos
Pavasarinės makiažo tendencijos

Kokius pagrindinius akcentus turime atsiminti šį sezoną besidarydamos makiažą?

Spalvoti pravedimai, grafiniai pravedimai, strobing technika (žvilgesys iškiliausiose veido vietose), tamsios, burgundiškos spalvos ar net juodos lūpos, metallic šešėliai ar akių pieštukai, rausvi skruostai.

Merginos vis dažniau susižavi ilgalaikiu makiažu. Kokia tavo nuomonė apie permanentu pieštus antakius, priaugintas blakstienas? Ar jie vis dar madingi?

Reikėtų žiūrėti į kiekvieną merginą individualiai. Jei iš tiesų merginos antakiai reti, šviesūs, negražios formos, tai taisyklingai priderinti prie veido, natūraliai išpiešti microblading technika antakiai tikrai priduos veidui išraiškingumo, nieko blogo tame nematau. Tačiau labai ryškūs, netinkamos prie veido formos antakiai, tarsi du šimtakojai virš akių, tikrai grožio nepridės. Man būna labai gaila tokių merginų, nes makiažo valiklis, deja, antakių neįveiks. Permanentinių antakių aš nepavadinčiau mada, tačiau tikrai ne kiekvienai jų reikia, ypač, kai antakių technologijos taip stipriai šiandien yra pažengusios. Tikrai nebūtina iškart gulti po adata.

Visai kiti reikalai yra su blakstienomis. Ši mada jau eina į pabaigą, pastebiu vis mažiau merginų su priaugintomis blakstienomis. Labai ilgos, riestos, storos, tarsi voro kojos, blakstienos dabar tikrai nėra madingos. Yra begalė puikių serumų, kurių pagalba galima atsiauginti natūralias blakstienas. Tačiau jei priaugintos blakstienos atrodo natūraliai, taip, kad sunku atskirti nuo natūralių, tai galima atleisti. Bet nieko nėra baisiau už nesutvarkytas priaugintas blakstienas, kada dalis jų yra iškritusios, styro kelios ilgesnės, kelios susipynusios, kelios vos laikosi. Jeigu nėra laiko jas susitvarkyti, geriau apskritai jų neprisiauginti.

Kaip pati atsirenki kosmetiką, kuri tau tinka? Ar visada brangesnė reiškia geresnė?

Aš natūralistė. Stengiuosi prižiūrėti savo veido odą, visada susitvarkau antakius, kartą į mėnesį apsilankau pas kosmetologę, būtent ji geriausiai ir parenka kosmetiką mano veidui. Dekoratyvinę kosmetiką renkuosi pagal savo veido tipą. Kadangi pagrinde dekoratyvinę kosmetiką perku darbui, renkuosi profesionalią ir kokybišką. Kiekviena kosmetikos firma turi savo taip vadinamus „arkliukus“. Žinoma, tai išsiaiškinti man kainavo nemažai pinigų, tačiau dabar jau turiu savo favoritus. Šešėlius renkuosi iš tokiu firmų kaip „Urban Decay“, „MAC“, „Inglot“, makiažo pagrindus iš „Make up forever“, priemones lūpoms turiu iš daug skirtingų firmų.

Tačiau noriu pabrėžti tai, kad kiekvienai kosmetikos priemonei padengti reikia atitinkamos technikos, todėl ne visada kosmetikos priemonė yra bloga, jei ji neatrodo taip, kaip norėtumėte. Kalbant apie kainą, tikrai ne visada brangesnė reiškia geresnė. Dabar yra nemažai vadinamų demokratiškų profesionalių makiažo firmų, kurių produktų kainos nėra didelės, tačiau nedaug nusileidžia brangioms firmoms. Rekomenduoju pabandyti tokias makiažo firmas kaip „Inglot“, „NYX“, „Flomar“, „Sleek“, „Paese“. Labai geras kainos ir kokybės santykis.

Pavasarinės makiažo tendencijos
Pavasarinės makiažo tendencijos

Kaip profesionalė, galbūt žinai kokių triukų, kad makiažas išsilaiktų ilgiau, tušas po kelių valandų nenubyrėtų ar kad lūpdažis išsilaikytų ilgiau nei valandą? Ar tai priklauso nuo kosmetikos kokybės?

Deja, tai, kaip ant veido laikysis makiažo priemonės, labai priklauso nuo jų kokybės. Tačiau yra vadinamos bazės arba pagrindai, kurias naudojant makiažas laikosi ilgiau. Yra lūpoms, akims (šešėlių pagrindas) ir veidui skirtų bazių, kurios prailgina makiažą.

Kaip manai, kokiomis progomis vertėtų darytis makiažą pas profesionalą, o kuriomis verta pataupyti ir eksperimentuoti pačiai? Ateina švenčių metas abiturientėms, baigiančioms universitetus.

Priklauso nuo merginos įgūdžių, tačiau tokioms šventėms kaip išleistuvės, vestuvės, fotosesijos, kur jus dienos šviesoje matys daug žmonių ir ši šventė turėtų ilgam išlikti jūsų atmintyje, rekomenduočiau apsilankyti pas profesionalų makiažo meistrą. Taip galima sutaupyti nemažai energijos ir laiko, būti užtikrintai savimi. Geras makiažo meistras tikrai padarys makiaža pagal kiekvienos poreikius, išryškins gražiausias veido dalis ir paslėps trūkumus, tačiau nesukurs kaukės efekto.

Kaip dažnai reikia leisti odai pailsėti be makiažo? Kokius būdus patartum, kaip leisti jai atsigauti, nusirmainti?

Kuo dažniau, tuo geriau. Kaip ten bebūtų, visi makiažo pagrindai kemša poras, trukdo odai kvėpuoti, gali dirginti akis ir odą. Bent dvi dienas per savaitę būtina pailsinti odą be makiažo. Kiekvieną vakarą makiažą būtina nusivalyti pilnai, jeigu norite kuo ilgiau turėti jauną ir skaisčią bei tvarkingą odą.

Riebios odos savininkėms rekomenduočiau darytis veido šveitimus 1–2 k. per savaitę, tam puikiai tiks smulkiai sumalta ir karštu vandeniu sudrėkinta kava. Drėkinantis veido kremas yra privalomas visoms, o labai sausos odos savininkėms rekomenduočiai maitinimąjį. Agurkų kaukės dar niekada niekam nepakenkė.

Daugiau būkite gryname ore, gerkite pakankamai vandens, o ypač tinka žalią arbatą, kurioje daug antioksidantų, lėtinančių senėjimą. Taip pat ji puikiai išvalo organizmą, o kartu ir oda atrodo skaistesnė, gaivesnė. Reikėtų prisiminti tai, kad dažnai odos būklė priklauso nuo mūsų gyvenimo būdo, kaip ir minėjau, grynas oras, žalia arbata, vanduo, aktyvus laisvalaikis, sveika mityba – tai vienos iš pagrindinių gražios odos dalių.

Mano išsaugoti straipsniai