Ką darai ryte veidrodyje pamačius spuogą? Skubi jį išspausti? Maskuoji pudra? O gal naudoji specialias gydomąsias priemones? Spuogus spausti – pavojinga, nes gali likti randų ir netyčia dar labiau užkrėsti odą, pudra gali užkimšti poras ir neleisti spuogui gyti, o gydomaisiais tirpalais nelabai spuogus paslėpsi…
Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija
Ką daryti? O ypač, kai reikia skubėti į mokslus ir spuogo tikrai nesinori demonstruoti? Įžymybių vizažistė Lisa Eldridge atskleidžia, kad dauguma jos klientų, turinčių spuogų, tikina, kad spuogai randasi 70 proc. veido odos ploto ir todėl būtina maskuoti visą veidą. Tačiau nuvaliusi makiažą meistrė dažniausiai pastebi, kad spuogų – vos keletas ir juos buvo galima užmaskuoti atskirai, nedengiant viso veido storu pudros sluoksniu. Taip išsaugomas natūralumo, o ne „pudros kaukės“ efektas.
Pirmiausiai meistrė siūlo padengti odą lengvos konsistencijos dieniniu kremu ir tik vėliau imtis makiažo.
Tuomet veidas padengiamas lengvu makiažo pagrindu, pagamintu vandens, o ne aliejaus pagrindu. Geriausia – odą raminantis makiažo pagrindas, kuris ne tik sulygins odos spalvą, bet ir neerzins, paslėps paraudimus.
Taip pat iškilioms veido vietoms galima naudoti spindesio (jokiu būdu ne blizgesio!) suteikiančias priemones. Jos suteikia odai sveiko švytėjimo, todėl mažiau pastebimi spuogai.
Jeigu paakiai šiek tiek papilkėję, verta užmaskuoti juos maskuokliu.
Spuogams maskuoti rinkitės specialų, geriausia – antibakterinį maskuoklį, tačiau naudokitės Lisos siūloma gudrybe: tepkite jį mažu teptuku atskirai ant kiekvieno spuogo, o ne ant didelių odos plotų. Stenkitės nepadauginti produkto.
Dar viena gudrybė – makiažui užbaigti naudokite kompaktinę pudrą, tačiau atsargiai kempinėle ją tepkite tik ten, kur daugiausiai užmaskuotų spuogų. Tokiu būdu pašalinsite maskuoklio blizgumą, tačiau neapkrausite sveikos odos nereikalingu sluoksniu pudros ir išsaugosite švytinčios odos efektą.