Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Ką valgyti

Ką valgyti, kad greičiau įdegtum? Specialistės patarimai

Kaip roges žiemai, taip ir odą vasarai reikia pradėti ruošti iš anksto. Kai vasara jau visai čia pat ir saulė maloniai kutena veidą, stiprinkime odos apsaugines savybes, kad ramia sąžine galėtume mėgautis saulės voniomis. „Kvapų namų” natūralios kosmetikos ekspertė Rūta Daunoravičienė atskleis, kaip paruošti odą tobulam įdegiui.

Pirmiausia, reiktų pasistengti „prisotinti” organizmą ir odą antioksidantais – medžiagomis, sugebančiomis sugaudyti ir nukenksminti laisvuosius radikalus, atsirandančius odoje nuo UV spindulių poveikio. Ir vidinis, ir išorinis antioksidantų naudojimas labai padeda išvengti saulės sukeltų odos pažeidimų:

Savaitės skaitomiausi straipsniai:

Vienintelė pasaulyje, kurios vardas – Lietuva(INTERVIU)
TESTAS: kokio amžiaus vaikinas tau tinkamiausias?
Neturinčioms vaikino „Facebook“ kirs į skaudžiausią vietą

Stiprinkime odos apsaugines savybes iš vidaus – valgykime antioksidantus: žalioji arbata (šalta žalioji arbata), vaisiai, daržovės, riešutai, šalto spaudimo nerafinuoti aliejai – didžiausias antioksidantų šaltinis. Jau nuo ankstyvo pavasario reikėtų pradėti valgyti kuo daugiau raudonų-geltonų daržovių, kuriuose yra karotenoidų, nes jie yra pagrindiniai mums reikalingi antioksidantai ir saugo odą nuo UV spindulių, odos senėjimo. Taigi, valgykime į sveikatą daržoves, ir galėsime ramesne sąžine mėgautis vasaros saule. Taip pat, reiktų nepamiršti drėkinti odą iš vidaus – gerti daug vandens, bent 30ml vienam kg kūno svorio.

Stiprinkime odos apsaugines savybes iš išorės. Tai daryti reikia iš anksto, prieš kelis mėnesius. Patogiausia, paprasčiausia ir ekologiškiausia priemonė – tepti odą geros kokybės neperdirbtais, nerafinuotais augaliniais aliejais. Jie prisotina odą antioksidantų, padeda išlaikyti odos drėgnumą, minkština, drėkina ir padeda tolygiai įdegti bei ilgiau išsaugoti gražų įdegį. Geriausiomis kosmetinėmis (ir maistingomis) savybėmis pasižymi nerafinuoti, t.y. niekaip chemiškai neapdoroti aliejai, geriau – ir nefiltruoti; šalto spaudimo arba tradicinės (autentiškos) gamybos būdu gauti aliejai irgi išsaugo daugiausia specifinių maitinamųjų medžiagų ir vitaminų A, E.

Geriausios augalinės medžiagos ,,nuo saulės”:

•Sviestmedžių aliejus (grynas arba mišinyje)
•Alyvuogių aliejus (grynas arba mišinyje)
•Marulų aliejus (grynas arba mišinyje)
•Kokosų aliejus (grynas arba mišinyje)
•Kokosų aliejaus fitoliai – MONOI su gardenijos žiedais, Čampakų žiedų pomada (gryni)
•Sezamų aliejus (grynas arba mišinyje)
•Granatų ekstraktas (mišinyje, iki 5%)
•Kviečių sėlenų ekstraktas (mišinyje, iki 5%)
•Damaskinių rožių, ir kt. žiedų ekstraktai (mišinyje)
•Morkų ekstraktai (mišinyje)
•Šaltalankių aliejus (mišinyje)
•Miros eterinis aliejus (mišinyje)

Kaip naudoti apsauginius aliejus?

Negailėti, naudoti dažnai ir gausiai: ryte po dušo, prieš einant į paplūdimį, paplūdimyje po kiekvieno maudymosi, vakare. Geriau naudoti specialiai vasarai skirtus natūralių aliejų mišinius. Nepamirškite, kad į drėgną odą aliejai įsigeria lengviau ir greičiau. Reguliariai tepant odą aliejais sustiprinsime odos apsauginį barjerą ir pigmento melanino gamybą, įdegis bus tolygesnis, ir laikysis ilgiau, mažesnė nudegimo ir odos fotosenėjimo rizika. Be to, oda ir po atostogų išliks minkšta, drėgna, švelni ir lygi ir šilkas.


O kokios odos ar plaukų priežiūros problemos kamuoja tave? Užduok klausimą Kvapų namų” natūralios kosmetikos ekspertei Rūtai ir ieškok jos atsakymo portale panele.lt!


Mano išsaugoti straipsniai