Vasarą taip norisi lengvumo: grakščios basutės, plazdanti suknelė ir… lengva veido oda. Lengva – tai neužmaskuota tūkstančiu priemonių, o sveika ir gaivi. Jaunuolių oda dažnai būna problemiška, o bandydami tas problemas išspręsti, būna, sukelia jų dar daugiau. Ir užsisukame užburtame rate, kuris, deja, nei žiemą, nei vasarą neduoda atsikvėpti. „Kvapų namų” natūralios kosmetikos ekspertė Rūta Daunoravičienė atskleis, kaip paprastai ir užtikrintai kovoti su spuogais natūraliomis priemonėmis.
Viena iš spuogų atsiradimo priežasčių – odos mikrofloros pusiausvyros sutrikimas, „gerųjų mikrobų“, saugančių odą nuo patogeninių bakterijų trūkumas, kuris atsiranda naudojant stiprius antimikrobinius prausiklius ar dėl kosmetikoje esančių stiprių konservantų. Šios medžiagos ne tik laikinai sunaikina spuogų bakterijas, bet kartu ir visą apsauginį gerųjų mikrobų sluoksnį. O be šio sluoksnio mūsų oda – puiki vieta tarpti spuogus ir pūlinius sukeliančioms bakterijoms.
Kita dažnai ignoruojama priežastis – kosmetika su pudra (mineralinėmis arba sintetinėmis spalvinančiomis dalelėmis) ir kosmetika su emulsikliais (emulsikliai naudojami beveik kiekviename kosmetikos produkte; jie nereikalingi odai, bet reikalingi kremų stabilumui,- sujungia vandenines ir riebalines sudėtines dalis). Ir pudra, ir emulsikliai dažnai būna spuogų sukėlėjai, nes dėl savo fizinių ir cheminių savybių gali mechaniškai užkimšti poras.
Yra tikrai veiksmingų natūralių priemonių nuo spuogų, tačiau jei norite maksimaliai greito ir ilgalaikio rezultato, kartu reikėtų laikytis ir kelių taisyklių:
• nenaudoti pudros ir kremų su pudra – tonuojančių, BB kremų; bent jau ne kasdien;
• nenaudoti kosmetikos, kurios sudėtyje yra emulsiklių ir konservantų (taigi, praktiškai jokios pramoninės kosmetikos);
Priešspuoginis ir priešrandinis ritualas būtų toks:
• Jei dieną naudojote makiažą su pudra ar tonuojamuosius, BB kremus:
vakare – veido prausimas su gasulo molio pasta. Gasulas labai gerai nuplauna nešvarumus, makiažą, pudrą, bet skirtingai nuo kitų prausiklių, nesunaikina apsauginio mikrobų sluoksnio; be to – ramina uždegimus.
Kartą per savaitę galima pasidaryti valomąją gasulo kaukę. Nupraustas veidas tepamas vaistinių puiklapių aliejumi, kuris reguliuoja uždegimą, sumažina paraudimus, randus, ištirpdo riebalų kamščius porose, skatina odos valymąsį, atsinaujinimą. Veiksmingesnio aliejaus nuo spuogų turbūt nėra. Kelis lašus aliejaus paskirstykite ant šlapios (!) odos lyg veido kremą.
ryte – veidą prausti vandeniu, sausai nušluostyti, tonizuoti priešuždegiminiu hidroliatu (siekiant išvengti randų itin tiktų šlamučių hidroliatas) ir tepti šlamučių fitoliu.
Ryte ir vakare naudojamus produktus galima sukeisti vietomis, t. y. šlamučius naudoti vakarais, o emulsiją (arba puiklapių aliejų) – rytais.
• Jei makiažo nenaudojote:
vakare veido neprauskite – taip sudarysite sąlygas stiprėti jūsų odos mikroflorai ir apsauginėms funkcijoms;
ryte veidą prauskite gasulo molio pasta. Sušlapinkite veidą, sumaišykite delne ar dubenėlyje šaukštelį gasulo miltelių su vandeniu, kad atsirastų pastos pavidalo masė, ir su šia pasta ištrinkite veidą; po to nuplaukite vandeniu. Nupraustą veidą tepkite vaistinių puiklapių aliejumi.
Kartą per savaitę galite pasidaryti valomąją gasulo kaukę, garų vonelę su eteriniais aliejais, po kurios „prinokusius“ spuogus galima atsargiai išspausti.
Uždegimą ramina ir odos riebalus „sutraukia“ mastikos sakų, kedrų ar beržų pumpurų hidroliatai. Hidroliatą galite purkšti ant odos keliskart per dieną ar dar dažniau, pvz. po prausimosi, prieš tepant puiklapių aliejų.
Tokiu režimu prižiūrint veidą, veido būklės pagerėjimą galima pastebėti jau po savaitės, spuogų sumažėjimą – jau po mėnesio, o ilgainiui – ir visiškai (jei tik nesugadinsite visko, grįžusi prie pudros, BB ir kitų kremų).
O kokios odos ar plaukų priežiūros problemos kamuoja tave? Užduok klausimą Kvapų namų” natūralios kosmetikos ekspertei Rūtai ir ieškok jos atsakymo portale panele.lt!