Kosmetikos prekių parduotuvėje nuo akių šešėlių spalvų net akyse mirga: skirtingi mėlynos atspalviai, tobula žalių tonų paletė, begalė skirtingų rinkinių, skirtų dūminiam akių makiažui… O kaip išsirinkti tobulai derančias ir prie veido bruožų tinkančias šešėlių spalvas, nusprendus paeksperimentuoti su vakariniu makiažu? Į šį klausimą atsakyti padės virtuali vizažistės Dianos Vareikaitės konsultacija.
Kokios spalvos labiausiai dera tarpusavyje?
Tam, kad neprašautum derindama skirtingas šešėlių spalvas ir atspalvius, naudokis spalvų ratu. Jį sudaro trys pagrindinės spalvos – raudona, geltona, mėlyna – ir jų atspalviai. Pagrindinės spalvos yra ypatingos tuo, kad jų neįmanoma išgauti maišant kitas spalvas, o rate jos išdėstytos taip, kad sudarytų trikampį.
Ieškodama tarpusavyje derančių tonų, turėtum orientuotis į tai, kokioje padėtyje spalvos yra išdėstytos viena kitos atžvilgiu. Taip pat reikėtų žinoti ir tris kontrastingų spalvų poras: raudona – žalia, žydra – oranžinė, geltona – violetinė. Kiekvienoje poroje esančios spalvos itin stipriai pabrėžia viena kitą, todėl su šiais kontrastais reikėtų elgtis gana atsargiai: jei tavo akys pavargusios ir paraudusios, venk žalios spalvos šešėlių, jei lūpų dažus pasirinksi alyvinės ar violetinės spalvos, tai išryškins dantų emalio geltonumą.
Kaip išsirinkti tinkamiausias akių šešėlių spalvas?
* P
riešais viena kitą esančios spalvos viena kitą paryškina;
* Kuo arčiau sudėtos spalvos, tuo jos tarpusavyje labiau dera;
* Šilta spalva greta esančią šaltą spalvą dar labiau „atšaldo“ ir atvirkščiai;
* Taigi, patarčiau žydrų akių merginoms rinkti žemiškas ir ramias spalvas, žalių akių savininkėms – burgundo atspalvius ir violetinius tonus. Na, o rudaakės yra pačios laimingiausios – joms tinka visų spalvų šešėliai.
Kodėl taip populiaru šviesinti akių kampučius?
Kodėl dažnai yra išbalinami akių kampučiai? Jei akys pavargusios, ar jų forma yra tokia, kad atrodo primerktos, vertėtų kosmetikos priemonėmis pašviesinti akių kampučius. Tuomet akys atrodys kur kas žvaliau ir gyvybingiau.