Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Kokiomis priemonėmis galima paslėpti spuogus?(FOTO)

Kokiomis priemonėmis galima paslėpti spuogus?(FOTO)

Kiekvieną rytą veidrodyje išvydusi dėmėtą veido odą svajoji apie tobulą makiažą, paslėpsiantį visus spuogelius, odos nelygumus ir kitas blogybes? Veido odos spalvą suvienodinti kasdien gali ir pati, o tai padėti padarys virtuali vizažistės Dianos Vareikaitės konsultacija.

Kaip suvienodinti odos spalvą?

Veido odos spalva netolygi tampa dėl daugelio priežasčių: nuovargis ar stresas, bemiegės naktys ir t.t… Dažnai pasitaikanti merginų klaida – bandymas odos netobulumus užmaskuoti storesniu pudros sluoksniu, tačiau tai tikrai nėra nei grožio, nei profesionalaus makiažo pavyzdys. Tam, kad išvengtumėt šios klaidos, reikia naudoti makiažo bazę, kitaip dar vadinamą „praimeriu“ („primer“ iš angl. k.: gruntas). Kuo gi skiriasi makiažo bazė nuo makiažo pagrindo?

Kaip sulyginti veido odos spalvą? (nuotr. ir makiažas Dianos Vareikaitės)
Kaip sulyginti veido odos spalvą? (nuotr. ir makiažas Dianos Vareikaitės)

Makiažo bazė – tai skystis, kuris yra tepamas prieš makiažo pagrindą. Jis padengia veidą plona plėvele, kuri saugo odą ir suvienodina jos spalvą. Makiažo bazė atlieka 3 funkcijas: koreguoja veido spalvą, saugo ir drėkina odą, padeda makiažui išsilaikyti ilgiau. Bazės yra skirstomos pagal spalvas:

* Žalios spalvos bazė skirta kapiliarams, raudoniui paslėpti. Tačiau šios priemonės jokiu būdu negalima tepti prie nosies ir tose vietose, kur oda yra išsausėjusi, šerpetojanti. Kitu atveju išryškės žalias makiažo bazės atspalvis.

* Oranžinė makiažo bazė pagyvina įdegio atspalvį, bespalvei odai suteikia šiltesnį atspalvį. Oranžinė bazė galima naudoti ir tuomet, kai norite veido odai suteikti gyvybingumo. Šis produktas tinka visiems odos tipams.

* Rožinė bazė suteikia spindesio matinei, pilkėjusiai odai.

* Geltona užmaskuoja pigmentines dėmes, neutralizuoja gelsvą, žalsvą odos spalvą.

* Balta makiažo bazė odai suteikia gaivesnį atspalvį.

* Žydra bazė paryškina labai šviesią odą ir suteikia jai spindesio.

Kaip užmaskuoti spuogelius?

Pats geriausias pagalbininkas, jei veido odą kankina spuogeliai, yra kreminės konsistencijos korektorius, maskuoklis. Jis dažniausiai būna mažose tūbelėse, kadangi šią priemonę kas kartą reikia naudoti labai mažais kiekiais. Toks maskuoklis yra stiprios pigmentacijos, todėl nepersišviečia ir puikiai užmaskuoja spuogus.

Kreminės konsistencijos maskuoklį derėtų tepti plonu teptuku ir tik „defekto“ vietoje: spuogą maskuoti reikėtų tepant tik ant paraudimo, o tuomet priemonę švelniai į šonus išsklaidyti teptuku. Būtina prisiminti, kad panaudojamas maskuoklio kiekis turėtų būti kuo mažesnis!

Kaip pasirinkti tinkamą makiažo pagrindą ir jo spalvą?

Makiažo pagrindas, tepamas po makiažo bazės, reikalingas galutinai suvienodinti veido odos spalvą. Kasdieniniam makiažui patarčiau rinktis makiažo pagrindą, pažymėtą užrašu „liquid“.

Visi makiažo pagrindai yra gaminami dviejų atspalvių: rausvos ir gelsvos, nes žmonių odos tipai būna dvejopi – linkę į rausvą arba gelsvą atspalvius. prigimtinė oda kyla iš šiu dviejų spalvų. Kurio spalvinio tipo yra žmogaus oda galima patikrinti žvilgtelėjus į jo delnus.

Pagrindinė taisyklė – makiažo pagrindo spalva turi būti identiška odos spalvai!

Norint tinkamai parinkti makiažo pagrindą, jį reikia tepti ant skruosto, žandikaulio linijos arčiau kaklo, tačiau jokiu būdu ne ant rankos: rankų ir veido odos spalva skiriasi. Makiažo pagrindas tinka, jei, užtepus ir išsklaidžius priemonę, jis tarsi išnyksta, visiškai nesiskiria nuo veido natūralios spalvos.

Mano išsaugoti straipsniai