Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Makiažas keliaujant: patarimai

Makiažas keliaujant: patarimai, kurie padės suspindėti ir sutaupyti laiko

Visos žinome, kad kelionėse labai svarbu tinkamai rūpintis savo oda. Bet juk mums rūpi ne vien odos būklė – svečiuojantis užsienyje norime bent minimaliai pasiryškinti, naudojant ir dekoratyvinę kosmetiką. Galbūt jums dažytis visai nebūtina, nes ir taip atrodote gražiai, bet makiažas neabejotinai padės labiau pasitikėti savimi fotografuojantis ar susipažįstant su naujais žmonėmis.

Tačiau labai svarbu, kad dekoratyvinė kosmetika nekenktų odai, kuri ir taip nukenčia nuo sauso oro lėktuve, patiria stresą dėl pakitusio klimato. Visa laimė, kad, pasirodo, kelionių metu galima naudoti kosmetiką nebijant, jog ji pakenks odai arba, kad priemonės apsunkins rankinį bagažą. O yra ir dar paprastesnių patikimų sprendimų – makiažu pasirūpinti iš anksto ir tokiu būdu atostogaujant apie jį visai negalvoti. Vilniuje įsikūrusios „PM studijos“ ilgalaikio makiažo meistrės pateikia kelis praktiškus ir naudingus patarimus, kurie padės keliauti kaip tikroms grožio ekspertėms.

Svarbiausia – tinkamas pasiruošimas ir nusiteikimas

Kokia transporto priemone bekeliautumėte – lėktuvu, traukiniu, automobiliu, autobusu, kruiziniu laivu – svarbu pasirūpinti savo odos būkle. Pavyzdžiui, prieš ilgą skrydį nepamirškite nušveisti ir patepti odos drėkinančiomis bei maitinančiomis priemonėmis, kadangi skrendant oda kenčia nuo drėgmės bei deguonies trūkumo. Patariama nesidaryti pilno makiažo, o prieš vykstant į oro uostą pasitepti veidą drėkinamuoju kremu su atspalviu.

Natūralu, nepažįstama ar tiesiog pasikeitusi aplinka gali išprovokuoti įvairiausias nemalonias odos reakcijas. Odą gali išberti, ant jos gali atsirasti sausų ar pleiskanojančių dėmių, ji tiesiog gali atrodyti pavargusi, nežvilganti.

„Tokiu atveju svarbiausia elgtis apgalvotai, nepamiršti saiko. Netepkite kelių sluoksnių toninio kremo, kad užmaskuotumėte nelygumus. Nespaudinėkite spuogų, nekrapštykite sausų dėmių. Kantriai tepkite odą atsivežtomis kasdieninėmis priežiūros priemonėmis – po kurio laiko ji apsipras prie pasikeitusios aplinkos ir normalizuosis“, – pataria kosmetologė Toma Adamonienė.

Taip pat nepamirškite apsaugos nuo saulės – būdamos saulėje ją tepkite kelis kartus per dieną, nes sveikata tikrai svarbiau už šokoladinį įdegį. Naudojant tinkamas priemones oda šiltame klimate vis tiek įdegs ir įgaus sveiką spindesį.

Lilija Šmeliova (kairėje) ir Roma Žilionytė (dešinėje)

Geriau mažiau, bet tikslingai

Kelionėje ar per atostogas makiažo ir odos priežiūros priemonių kiekį geriausia sumažinti iki minimumo. Vis dėlto, nepamirškite būtiniausių kasdienės odos priežiūros rinkinuko – valymo, drėkinimo, šveitimo priemonių. Nereikia imti viso turimo kosmetikos kiekio – įsipilkite jų į mažesnes talpas, tada jos neužims per daug vietos.

Apskritai, anot makiažo meistrių, prieš pakuodamos kosmetinę, apmąstykite, kokių makiažo įvaizdžių norėsite kelionės metu. Jei sunku apsispręsti, pagalvokite, kur vykstate, ką planuojate veikti, ir kokius drabužius rengsitės. Imkite tik tas makiažo priemones, kurios padės susikurti suplanuotą įvaizdį ar jį paryškinti.

Jei būsite išmintingos, galite pasirūpinti oda net darydamos makiažą. Kaip tai padaryti? Makiažo specialistės pataria naudoti makiažo gruntą su antioksidantais ir kitomis veidą puoselėjančiomis medžiagomis arba drėkinančią priemonę su tonu, kuri dar ir apsaugo nuo saulės. Be to, nepamirškite spalvą suteikiančio lūpų blizgio, kuris dar ir drėkina lūpų odą ir apsaugo ją nuo saulės.

Nemėgstančioms apsikrauti makiažo priemonėmis

Vietos kosmetinėje sutaupysite ir pasiėmę svarbiausias kosmetikos priemones – akių šešėlius galite panaudoti kaip antakių pieštuką, o veido kontūravimo priemonę gali atstoti rusvas šešėlis ir pan. Tiesa, vietos lagamine dar labiau sutaupyti galima pasiryškinus iš anksto, prieš kelionę – sprendimas gali būti permanentinis arba dar kitaip vadinamas ilgalaikis makiažas.

„Maža to, toks makiažas turi ir kitų privalumų, ypač toms moterims, kurioms jo tikrai reikia. Dažna mūsų kiekvieną rytą prieš veidrodį ryškinamės antakius, tačiau arba negalime jų pasikoreguoti vienodai, arba karštomis dienomis, perbraukus ranka per kaktą, liekame tik su vienu antakiu, o ką jau kalbėti apie maudymąsi baseine ar jūroje.

Be to, dažnai brandesnio amžiaus moterys, kurios turi regos sutrikimų, negali pasidažyti akių taip, kaip nori, nes tiesiog sunku tai padaryti stovint prieš veidrodį be akinių, o užsidėjus akinius tai tampa nebeįmanoma užduotimi. Tokiais atvejais gali pagelbėti akių vokų ilgalaikis makiažas – juk kiekviena norime, kad mūsų akys spindėtų būnant bet kokio amžiaus.

Kita problema, su kuria susiduria ne viena moteris – nelygus lūpų kontūras. Taip gali nutikti ir dėl nuolat pasikartojančio herpeso viruso. Pasitelkus naujausias technologijas, lūpoms galima suteikti norimą natūralų atspalvį. Tai galioja visos ilgalaikėms makiažo procedūros – tuomet įprastos makiažo priemonės bei odos priežiūra tebus mažytis priedas prie visko. Pavyzdžiui, einant vakare į klubą pakaks tik kiek labiau paryškinti“, – sako ilgalaikio makiažo meistrė Roma Žilionytė.

Lilija Šmeliova (kairėje) ir Roma Žilionytė (dešinėje)

Ilgalaikis grožis kelionėse: už ar prieš?

„Nors vis dar neretai galima išgirsti, kad permanentinis yra ryškus ir nenatūralus ar tinginių makiažas, visgi šiuolaikiniame pasaulyje, kai taip lekiame ir laiko sau lieka vis mažiau, tai tampa išsigelbėjimu norinčioms atrodyti gražiai, pabrėžiant savo natūralų grožį kiekvieną dieną neeikvojant daug laiko. Tai ypač aktualu ir atostogaujant, kai taip norisi maksimaliai, be papildomų rūpesčių, pasinerti į kelionės akimirkas. Ilgalaikio makiažo procedūra užtrunka kelias valandas, o pradeda blukti tik po kelerių metų. Tiesa, svarbu atminti, kad tokį makiažą prieš kelionę reikėtų pasidaryti bent prieš 3 mėnesius, kad oda nepatirtų per daug streso ir būtų pasiruošusi klimato pokyčiams. Beje, net vyrai giria tokį makiažą! Žinot, už ką? Ogi jų moterys sugaišta mažiau laiko išsiruošti“, – šypsosi permanentinio makiažo meistrė Lilija Šmeliova.

Vienos geriausių šios srities meistrių Lietuvoje pastebi, kad prieš keliones moterys ypač mėgsta pasiryškinti antakius – juk nuo saulės plaukeliai dažnai ima blukti. Tiesa, kai kurios merginos bei moterys kliaujasi gandu, kad veidas po permanentinio makiažo neva gali atrodyti nenatūraliai, dirbtinai, tačiau permanentinio makiažo ekspertės drąsiai sako, kad tai mitas – jei makiažą atlieka profesionalas, niekas net nesupras, kad moteris yra su ilgalaikiu makiažu. „Yra daugybė spalvos pigmentų, tad kruopščiai parenkama tokia, kuri tinka būtent prie individualaus veido formos, odos spalvos ir tipo“, – priduria ilgalaikio makiažo profesionalė Lilija Šmeliova.

Žinoma, odos reakcija į tokį makiažą priklauso nuo organizmo, polinkio į alergiją ar kitų aplinkybių, todėl visuomet geriausia prieš procedūras pasikonsultuoti su ekspertais.

Mano išsaugoti straipsniai