Pavasarį ypač daug informacijos apie tai, kaip atsikratyti vieno ar kito kilogramo, bet mažiau kalbama apie tuos žmones, kuriems reikia atsikratyti 30-40 kilogramų. Apie tai, kaip atsikratyti didelio antsvorio neprarandant kūno stangrumo ir neprisidarant daugiau žalos nei naudos, pasakoja sporto ir mitybos profesionalas Paulius Ratkevičius.
Pauliau, ar esate praktikoje turėjęs tokių atvejų, kai klientas turi atsikratyti 20, 30 ar netgi 40 kg? Ar [-[0]-] nukritus nevargina [-[1]-] perteklius?
Esu susidūręs su ne vienu atveju, kai klientas nori atsikratyti 30-ties ar daugiau kilogramų. Vieno iš klientų rezultatus galite pamatyti nuotraukoje. Šiuo atveju labai svarbūs psichologiniai aspektai. Žmogus, turintis didelį viršsvorį ir pagaliau suėmęs save į rankas, visų pirma susiduria su pakankamai greitu svorio kritimu, kas labai džiugina.
Pirmąsias pora savaičių atsikratoma po 2-3kg per savaitę, tad visuomet akcentuoju, kad tokio kritimo vėliau nebus, bet tai dar nereiškia, kad formos stovi vietoje, todėl nereikia nuleisti rankų, ar išsigąsti nematant didesnių pokyčių svarstyklių langelyje. Labai svarbu tęsti tai, ką pradėjote ir per tris mėnesius, sveikai ir sočiai maitinantis galite atsikratyti net iki 20 kilogramų.
Taip pat labai svarbu, jog metant svorį, kartu spėtų trauktis ir oda, todėl nerekomenduoju imtis drastiškų dietų, kurios padės per mėnesį atsikratyti 15 kilogramų, bet jus vargins nukarusi oda, prasta nuotaika bei savijauta, ar griebtis didelių svorių sporto salėje, kurie gali sukelti fizines traumas.
Kaip tikslingai siekti rezultatų turint tokį svorį? Esant dideliam svoriui, sportuojant padidėja ir traumų rizika, kaip to išvengti?
Turintiems didelį viršsvorį traumų tikimybė yra gerokai didesnė, tad pirmas patarimas būtų – apšilimui nesirinkti bėgimo. Bėgant yra apkraunami kelių sąnariai, o turint viršsvorio apkrova yra kur kas didesnė, tai padidina traumų riziką, tad spartus ėjimas bus kur kas geresnis pasirinkimas norint atlikti apšilimo treniruotę.
Norėdami pradėti kūno formas dailinti sporto salėje, skirkite dėmesį visam kūnui, kiekvienai raumenų grupei atlikdami po vieną pratimą, taip nenuvarginsite raumens bei sudeginsite daugiausiai kalorijų. Tačiau labai svarbu, jog norėdami pradėti dirbti su treniruokliais ar savo kūno svoriu, prieš tai pasikonsultuotumėte su kvalifikuotu treneriu, kuris supažindins su pratimų atlikimo technika bei salės
inventoriumi.
Kaip rekomenduotumėte savarankiškai pradėti sveikiau maitintis ir įtraukti sportą į savo gyvenimą?
Pamirškite visas 1500kcal ar mažesnio kaloražo dietas, kurios nėra tinkamos jeigu sveriate 100 kilogramų ar daugiau. Tiesiog pradėkite nuo periodiško maitinimosi, pavyzdžiui, valgykite kas 3 valandas, nuolat neužkandžiaudami.
Periodiškumas pagreitina medžiagų apykaitą, nuo to stipriai pagerėja mūsų energijos kiekis, bendra savijauta bei skaičiai svarstyklių stulpelyje. Įveskite į savo racioną natūralų maistą, tokį, kaip orkaitėje kepta vištiena, lašiša ar kita žuvis pagardinta prieskoniais, patiekiama su ryžiais bei šviežių daržovių salotomis.
Jeigu norisi „nesveiko maisto“, prie kurio organizmas buvo pratęs, juo pasilepinkite kartą per savaitę, taip numalšinsite norą, stipriai nepakenkdami bendram rezultato siekimui.