Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Profesionalios vizažistės patarimai: kaip tinkamiausiai užmaskuoti paakius ar įgauti tamsesnę odą

Profesionalios vizažistės patarimai: kaip tinkamiausiai užmaskuoti paakius ar įgauti tamsesnę odą

Keičiantis metų laikams peržiūrime ir papildome ne tik savo spintos turinį, bet ir odos priežiūros kosmetines. Atėjęs pavasaris ir temperatūros šuoliai skatina mus suklusti ir atidžiau žiūrėti, kokias priemones renkamės odos priežiūrai bei stiprinimui. Kada sunkesnes odos priežiūros priemones pakeisti lengvesnėmis ir kaip tai padaryti nesukeliant odai papildomo streso, komentuoja kosmetikos kompanijos „Mary Kay“ vizažistė Jelena Liaudinienė.

Į mūsų duris pasibeldus pavasariui, pirmiausia reikėtų patikrinti savo kosmetinės turinį ir peržvelgti, kokios priemonės dominuoja viduje.

„Dažniausiai viduje rasime priemonių rinkinį, kuris bus skirtas apsisaugoti nuo išorinių dirgiklių: vėjo, sniego, karščio ar šalčio. Tai labiau maitinamieji, odą saugantys produktai, dažniausiai ir naudojami šaltuoju metų sezonu“, – sako J. Liaudinienė.

Šylant orams mūsų oda pati parodo, kuomet laikas tirštesnes priemones keisti lengvesnėmis. Jeigu dienos metu veido srityje jaučiamas diskomfortas, tikriausiai laikas pradėti naudoti lengvesnes priemones.

„Jeigu oda sunkiai reaguoja į besikeičiančius orus, moteris gali luktelti ir kurį laiką naudoti žiemai skirtas priemones. Tačiau reikia stebėti savo odą ir jeigu ji pradėjo dažniau blizgėti, prakaituoti – tai signalas, kad priemonių tekstūros odai yra per sunkios, klampios ar per daug maitinančios“,- komentuoja vizažo meistrė.

Norinčioms tamsesnės odos

Po žiemos mūsų oda būna nusilpusi ir atpratusi nuo saulės spindulių, o šaltuoju sezonu tikriausiai ne viena mūsų atlikome ir įvairias šviesinamąsias ar pigmentą naikinančias procedūras, dėl kurių oda praranda bet kokius įdegio likučius.

„Būtent pašviesėjusi oda moteris ir skatina kuo greičiau „gaudyti“ pirmuosius saulės spindulius, negalvojant apie žalą odos būklei. Reikėtų nepamiršti, kad ankstyvieji saulės spinduliai yra viena iš pigmentinių dėmių priežasčių, tad visas žiemos metu odos priežiūrai skirtas laikas gali tapti bevertis. Prasidėjus šiltajam sezonui naudokite kremą su SPF ir po 2-3 savaičių, kuomet oda pripras prie saulės spindulių ir pradės gaminti melaniną, galėsite leisti sau pasimėgauti saule”,- teigia J. Liaudinienė.

Jeigu tamsesnės odos vis dėl to norisi, ir greitai, vizažistė rekomenduoja savaiminio įdegio kremus. Naudojami kelis kartus per savaitę, jie veidui suteiks švytinčios, gaivios bei sveikai įdegusios odos įspūdį.

Maitinantis, regeneruojantis ar drėkinantis veido kremas?

Šaltuoju sezonu paprastai vadovaujamės taisykle, kad maitinamasis veido kremas tepamas ryte kaip apsauginė odos priemonė, o vakare naudojamas drėkinamasis kremas.

„Ši taisyklė tikrai turi išimčių, pavyzdžiui, jeigu šaltuoju metu moteris niekur neina iš namų, tuomet tikrai naudingiau ryte tepti drėkinamąjį kremą. Tokiu atveju vakare reikėtų naudoti maitinamąjį ir atstatomąjį kremą. Atėjus pavasariui, dienos metu naudokite ne tik drėkinantį veido kremą, bet ir kremą nuo saulės, kuris apsaugos nuo kenksmingųjų ankstyvųjų spindulių, o vakarui rinkitės regeneruojamąjį veido kremą“, – pasakoja J. Liaudinienė.

Kadangi šaltuoju sezonu būnant uždarose patalpose oda praranda daug drėgmės, pradedami naudoti vidiniai jos resursai.

„Būtent pereinamasis periodas, ankstyvasis pavasaris, yra skirtas ypatingai odos priežiūrai, kuomet naudojama daugiau priemonių nei paprastai, pasitelkiamos kaukės ir serumai, o kuomet oda prisitaiko prie aplinkos pokyčių, grįžtama prie įprastos rutinos,“ – pasakoja specialistė.

Mergina
Mergina
Shutterstock

Paakių priežiūra

Paakiai – mūsų amžiaus išdavikai. Kadangi šioje zonoje mažai riebalinių liaukų, oda čia greičiau praranda elastingumą, suglemba.

„Didžiausios problemos, su kuriomis susiduria moterys, yra pamėlę arba paburkę paakiai. Pamėlę ar įdubę paakiai dažniausiai rodo miego trūkumą, tad pirmiausia reikėtų gerai išvėdinti patalpą, kurioje ilsitės, ir gerai išsimiegoti. Taip pat naudinga pasivaikščioti gryname ore, kadangi didesnis deguonies kiekis susijęs su geresne mikrocirkuliacija, dėl kurios paakių zona tampa šviesesnė“, – sako J. Liaudinienė.

Kita opi problema – paburkę ir patinę paakiai, kuriuos užmaskuoti daug sunkiau, nei patamsėjusius ratilus aplink akis.

„Paburkimą dažniausiai sukelia mūsų organai – inkstai ir kepenys, tad bent 3 valandas iki miego reikėtų atsisakyti sūraus, aštraus, druskingo maisto, kadangi druskos mūsų organizme kaupiasi. Būkite pasiruošusios ir ledo kubelių su ramunėlėmis ar čiobreliais, kurie padėtų sumažinti paburkimą, atgaivintų ir pabudintų. Procedūrą atlikite ryte: ledo kubeliu braukite per veidą 15-20 sekundžių, o visas odos priežiūros priemones, skirtas paakių zonai, prieš naudojant palaikykite šaldytuve“, – pataria vizažistė.

Švytintys produktai

Jau kelerius metus iš eilės sveikos, natūralios ir sveikai įdegusios odos įvaizdis karaliauja makiažo tendencijų viršūnėse.

„Sezono topas – švytintys veido produktai. Jeigu naudojate kreminę veido pudrą, paryškinkite iškiliausias vietas švytėjimo suteikiančia priemone (angl. highlighter). Ši priemonė gali būti naudojama ir ant viršutinio voko – tereikia lengvai jį perbraukti šepetėliu ar piršto galiuku. Jeigu moteris nenaudoja makiažo priemonių, rekomenduoju rinktis kremą su švytinčiomis dalelėmis, kurios suteiks panašų efektą“, – patarimais dalijasi vizažistė.

Mano išsaugoti straipsniai