Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Kuo skiriasi kosmetologas nuo dermatologo?

Kuo skiriasi kosmetologas nuo dermatologo?

Susidūrę su odos problemomis, daugelis nueiname ilgą kelią iki kreipimosi pas specialistą: klausiame artimųjų patarimo, ieškome sprendimo internete, o dažnai – imamės gydytis savarankiškai. Vis dėlto, kaip teisingai apsispręsti ar reikėtų planuoti vizitą pas gydytoją dermatologą, ar pas kosmetologą?..

 Dermatologinės kosmetikos kompanijos BIODERMA atlikto tyrimo, kuriame dalyvavo 15-18 metų jaunuoliai, kenčiantys nuo aknės, rezultatai atskleidė, jog paaugliai neskuba kreiptis į specialistus, kol naudojamos odos priežiūros priemonės atrodo veiksmingos, o galiausiai supratę, kad savarankiškai odos problemos neišspręs, susiduria su klausimu, kur kreiptis: ar reikėtų planuoti vizitą pas gydytoją dermatologą, ar pas kosmetologą?..

Konsultuoja medicinos mokslų daktarė, gydytoja dermatovenerologė Eglė Aukštuolienė ir kosmetologė Rita Balčiūnienė.

Dermatologas – licenzijuotas medicinos gydytojas, tiksliau vadinamas dermatovenerologu, kadangi yra ne vien odos ligų ekspertas, o gydo bei diagnozuoja taip pat ir lytiškai plintančias infekcijas. Dažniausiai gydomos odos ligos – aknė, žvynelinė, nagų grybelis, egzema, odos vėžys, rožinė. Jeigu įtariate, jog simptomai primena vieną iš šių ligų – registruokitės nedelsdami. Taip pat nelaukite, jei pastebėjote ūmią, naujai atsiradusią būklę – pavyzdžiui, skausmingą ar sparčiai plintantį bėrimą arba jei jums anksčiau diagnozuota odos liga ir laikydamiesi nurodyto gydymo rėžimo nepastebite pagerėjimo. Dermatologas, turi teisę atlikti invazines procedūras, lazerio procedūras, esant reikalui, imtis chirurginių manipuliacijų, be to, kitaip nei kosmetologas, gali skirti receptinius vaistus. Vizitui pas gydytoją dermatovenerologą nereikia šeimos gydytojo siuntimo.

Kosmetologas – kartais vadinamas grožio terapeutu – dekoratyvinės bei higieninės kosmetologijos ekspertas. Jis nustato kliento odos tipą ir padeda parinkti kasdienes odos priežiūros priemones, atlieka veido procedūras, masažus; padeda kovoti su dermatologo diagnozuota akne, raukšlėmis, atlieka veido valymo ir puoselėjimo procedūras. Kosmetologo ir dermatologo specialybės – glaudžiai susijusios ir reikalaujančios bendradarbiavimo: esant problemai, neišsprendžiamai kosmetologo, jis turėtų jus nukreipti konsultacijai pas gydytoją dermatologą. „Kai matau, kad pirmą kartą apsilankęs klientas turi pažengusią ūmią aknę, visuomet jį nukreipiu pas gydytoją. Manau, kad gerų rezultatų pasiekti galima tik bendradarbiaujant tiek odos srities ekspertams, tiek klientui. Puiku, kai į problemą pažvelgiama iš skirtingų pusių, dermatologas gali padėti kosmetologui ir atvirkščiai. Kosmetologas ligų gydyti negali, bet gali prisidėti prie sveikimo, kasdieninės odos priežiūros ir pasirūpinti klientu po gydymo“, – teigia kosmetologė Rita Balčiūnienė.

Straipsnis parengtas remiantis kompanijos BIODERMA užsakymu rinkos tyrimų bendrovės RAIT atliktu kokybiniu tyrimu su paaugliais, turinčiais aknę.

Dermatologinės kosmetikos kompanija BIODERMA nuolat kuria naujoves aknės prevencijos srityje. Gilinimasis į odos biologiją, analizuojant jos natūralius procesus, įkvepia BIODERMA kurti dermatologines odos priežiūros priemones, veikiančias visas žinomas spuogų atsiradimo priežastis ir atkuriančias odos biologinę pusiausvyrą.

PATI ODA įkvepia BIODERMA surasti biologinius sprendimus, kad išsaugoti mūsų odos sveikatą ir grožį. ILGAM.

Sužinokite daugiau apie į aknę linkusią odą ir teisingą jos priežiūrą: www.aknespotas.lt  

Mano išsaugoti straipsniai