NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Turite aknę? Gydytoja įvardija pagrindinius priežiūros žingsnius 

Turite aknę? Gydytoja įvardija pagrindinius priežiūros žingsnius 

Aknė viena dažniausių problemų, su kuria susiduria gydytojas dermatologas savo kasdienėje praktikoje. Maždaug 80 proc. populiacijos kažkuriuo savo gyvenimo momentu susiduria su akne, dažniausiai paauglystėje.

Tekstą paruošė gydytoja dermotavenerologė Ilona Sakalauskienė.

Kaip atsiranda spuogai?

Paauglystėje dėl pasikeitusio hormoninio fono riebalų liaukutės išskiria daugiau sebumo (odos riebalų). Odos sebumo perteklius, kartu su negyvomis odos ląstelėmis ima kauptis odos porose, taip susiformuoja inkštiras. Sebumas taip pat pasitarnauja kaip puiki terpė Cutibacterium acnes bakterijų augimui, kurios sukelia uždegimines reakcijas,vadinamus spuogus. Įtakos spuogų atsiradimui turi genetinis polinkis, stresas, piktnaudžiavimas pieno produktais, greitu maistu, netinkama veido odos priežiūra.

SVR produkcija
SVR produkcija
Organizatorių archyvas

Kaip prižiūrėti odą?

  • Prauskite odą švelniu prausikliu ne dažniau kaip 2 kartus per dieną. Perteklinis odos prausimas sudirgina odą, dėl ko gali padidėti sebumo produkcija, o aknė pablogėti. Papildomai nuprausti odą rekomenduojama tik po sporto treniruotės. Švelniam prausimui tinka SVR Sebiaclear bemuilis prausiklis, skirtas aknės pažeistai odai su gliukonolaktonu, išvalančiu porų nešvarumus.

  • Būtinai drėkinkite odą specialiais aknės pažeistai odai skirtais kremais. Klaidinga manyti, kad aknės pažeistą odą reikia sausinti, naudojant alkoholio turinčias priemones. Pacientams rekomenduoju pradėti kovą su akne nuo tokio kremo kaip SVR Sebiaclear Active, kurio sudėtyje yra gliukonolaktono ir niacinamido. Šios dvi medžiagos, naudojant 3 mėnesius, pasižymi panašiu į vaistus efektyvumu. Gliukonolaktonas mažina porų kimšimąsį ir uždegimą, o niacinamidas turi antibakterinių ir sebumo išsiskyrimą reguliuojančių savybių. Ilgainiui sumažinamos ir dėmėlės, atsiradusios po sugyjusių spuogų.

  • Nepiktnaudžiaukite makiažo priemonėmis, ieškokite etiketėse “oil-free”, “non-comedogenic” užrašų. Idealiausia būtų tepti kremą su spalva, kuris odai suteiktų ne tik lygesnę spalvą, tačiau turėtų ir gydomųjų savybių. SVR Sebiaclear Active Teinte spalvoto kremo sudėtyje yra dermatologų mylimos salicilo rūgšties, kuri veikia eksfolijuojančiai (šalina negyvas odos ląsteles, valo poras) bei padeda greičiau sugyti spuogams.

  • Tinkamai prižiūrint odą pagerėjimas turėtų būti matomas po 8-12 savaičių. Jei pagerėjimo nesulaukiama, reikėtų kreiptis į gydytoją dermatologą dėl medikamentinio gydymo. Daugelis medikamentų odą sausina, todėl užtepus ploną sluoksnį vaistų ir šiems susigėrus rekomenduoju tepti kremus, atstatančius odos hidrolipidinį sluoksnį, pvz. SVR Sebiaclear Hydra kremą su omega keramidais. Jei oda jautri, geriau pirma tepti drėkinantį kremą, o vėliau vaistus.

  • Labai svarbu spuogų nekrapštyti ir nespaudyti! Odos lietimas ir traumavimas pablogina aknę ir padidina randų, liekančių spuogui sugijus, tikimybę.

  • Venkite saulės ir soliariumų. UV spinduliai skatina naujų inkštirų formavimąsį, lemia ryškesnius aknės randus. Be to, vartojant kai kuriuos vaistus, deginimosi privalu vengti dėl didelės šalutinių reiškinių rizikos.

Ar būtina gydyti aknę?

Taip, taip ir dar kartą taip! Netoleruokite spuogų – negydant aknė blogėja, vystosi į sunkesnes formas, palieka randus, o to pasekoje blogina socialinius įgūdžius, lemia nepasitikėjimą savimi ar net depresiją. Šiuolaikinė medicina ir inovatyvios odos priežiūros priemonės gali padėti pasiekti puikių rezultatų ir turėti savo svajonių odą.

Mano išsaugoti straipsniai