NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
5 žingsniai norint saugiai įgauti įdegį

5 žingsniai norint saugiai įgauti įdegį

Atėjus šiltajam sezonui norime lygios, sveikos bei įdegusios odos, tad vos pasirodžius saulės spinduliams skubame jais mėgautis. Didelis kiekis saulės skleidžiamų ultravioletinių spindulių yra pavojingas. Neigiamas šių spindulių kiekis gali pagreitinti natūralų odos senėjimo procesą, paskatinti atsirasti pigmentinėms dėmėms ir netgi sukelti rimtas ligas.

Saugodamos savo odą ir sveikatą vis daugiau moterų renkasi saugiai palepinti savo kūną savaiminio įdegio priemonėmis. Jos ne tik suteikia kūnui tamsesnį toną, bet ir puikiai drėkina odą. Be to, šiuos produktus galite naudoti tiek vasarą, tiek žiemą, tad jei tik panorėsite rudu kūnu mėgausitės ne tik šiltąjį sezoną bet ir visus metus.

Tarptautinio kosmetikos ir parfumerijos tinklo „Douglas“ odos priežiūros ekspertė Laima Kairienė pataria, kaip paruošti odą savaiminio įdegio priemonei, jog efektas būtų tobulas, o įdegis išsilaikytų kuo ilgiau.

Labai svarbu tinkamai nušveisti odą:

Odos šveitimas – tai negyvų ląstelių pašalinimas nuo odos paviršiaus. Su amžiumi sulėtėja ląstelių atsinaujinimo procesai. Tinkamai nenušveitus odos, ji gali išskirti daugiau riebalų, užkimšti poras, o dėl to gali atsirasti ir spuogelių. Tad apibendrinant, odos šveitimas – tai neatsiejama gražios, skaisčios ir elastingos odos dalis.

Negyvų ląstelių pašalinimas gali būti atliekamas dvejais būdais. Mechaniškai – naudojant šveitiklius su šiurkčiomis dalelėmis arba chemiškai – naudojant įvairias rūgštis, kurios negyvas ląsteles ištirpina nuo odos paviršiaus. Dauguma moterų mechanišku būdu savo odą šveičia kartą per savaitę.

Norint tinkamai nušveisti odą savo vonios kambaryje, reikėtų rinktis kuo natūralesnius produktus. Kūno oda nėra labai jautri, tad galite rinktis šveitiklius su šiurkštesniais šveičiamaisiais elementais. Tačiau labai svarbu rinktis šveitiklį su apvaliomis granulėmis, kadangi kampuotos gali pažeisti jūsų odą. Uždėkite produktą ant kūno ir lengvais sukamaisiais judesiais įmasažuokite jį. Svarbu nepersistengti, nes stipriai trinamas šveitiklis gali pažeisti ar sudirginti jūsų odą.

Norint nušveisti veido odą, reikėtų rinktis kuo švelnesnį ir natūralesnį odos šveitiklį su smulkiomis dalelėmis. Produktą reikia švelniai įmasažuoti į odą. Ypač jautrios odos savininkėms ekspertė pataria dėl šveitiklio pasitarti su kosmetologe.

Odos paruošimas po šveitimo:

Nušveitus odą yra paskatinamas naujų ląstelių gamybos procesas, tad labai svarbu gerti daug vandens, kad jos būtų tinkamai aprūpintos drėgme iš vidaus. Ekspertė įspėja, jog taip pat labai svarbu po šveitimo palepinti savo odą natūraliu ir kokybišku drėkinamuoju kremu. Po odos šveitimo procedūros pasistenkite 24 valandas susilaikyti nuo tiesioginių saulės spindulių, soliariumo bei savaiminio įdegio priemonių.

Savaiminio įdegio padengimas:

Parduotuvėse galite rasti daugybę įvairiausių savaiminio įdegio priemonių. Labai svarbu išsirinkti sau tinkamą produktą, su kuriuo be vargo pasieksite norimą rezultatą.

Veidui rinkitės kreminės tekstūros priemonę, ją bus lengviau tolygiai padengti. Jeigu jūsų oda yra sausa, ieškokite produkto, kuris jūsų odą ne tik patamsins, bet ir padrėkins. Losjonai ir geliai labiau tinka normalios ir riebios odos turėtojoms. Viso kūno padengimui galite rinktis tirštesnės konsistencijos priemones. Jas bus nesunku tolygiai išskirstyti. Taip pat labai svarbu pasirinkti tinkamą savaiminio įdegio atspalvį. Jeigu turite šviesią odą rinkitės šviesų toną. Jeigu jūsų oda yra tamsesnė, rinkitės vidutinį atspalvį.

Savaiminio įdegio priemonę tepkite iš apačios į viršų. Tai padės išgauti natūralaus įdegio efektą. Priemonę tepkite sukamaisiais judesiais, kad neliktų nepageidaujamų ruoželių. Įsitikinkite ar tikrai padengėte kiekvieną odos plotą. Daugiau dėmesio skirkite sausoms kūno vietoms – keliams ir alkūnėms. Tam, kad neliktų lenkimosi žymių, pradėkite nuo kulkšnių ir kilkite iki pečių. Ypač atsargiai tepkite vietas, kur oda yra plonesnė ir veidą. Kruopščiai ir tolygiai paskirstykite priemonę prie plaukų linijos ir antakių.

Jeigu jums sunku pačiai išsitepti nugarą, paprašykite, jog kažkas jums padėtų. O jei tokios galimybės nėra – rinkitės šiai vietai purškiamus savaiminio įdegio produktus.

Džiovinimas:

Tikrasis savaiminio įdegio priemonės poveikis išryškėja po 3-6 valandų. Tad geriausia šiomis priemonėmis teptis prieš naktį. Palaukite kol produktas įsigers į jūsų odą (tai užtrunka apie 30 minučių) ir tik tuomet apsirenkite drabužius.

Jeigu norite pagreitinti šį procesą, galite pasinaudoti plaukų džiovintuvu su šalto oro funkcija. Priemonei įsigėrus į odą, padenkite pažastis, kelius ir alkūnes vaikiška pudra. Tai padės išvengti nelygaus priemonės pasiskirstymo ir nepageidaujamų dėmių.

Priežiūra:

Lygaus įdegio palaikymui savaiminio įdegio kremas turi būti naudojamas kas 4-5 dienas. Tam, kad įdegis išliktų ilgiau, naudokite švelnius prausiklius, venkite šiurkščių kempinių. Ekspertės teigimu, labai svarbu reguliariai palepinti savo odą intensyvaus drėkinimo specialiomis priemonėmis. Taip jūsų oda atrodys gražiai ir sveikai, o įdegis išliks ilgiau.

Mano išsaugoti straipsniai