Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Interjero dizainerės patarimai

Interjero dizainerės patarimai, kaip stilingai pagražinti erdvę aplink televizorių

Erdvės aplink televizorių dekoravimas neretai gali kelti iššūkių – norisi, kad šiai erdvei pasirinkti sprendimai neužgožtų televizoriaus, o pats prietaisas harmoningai įsilietų į bendrą interjerą. „Samsung The Frame“ kampanijos ambasadorė, interjero dizainerė Justina Garbštė dalijasi pagrindinėmis taisyklėmis, kurias būtina žinoti dekoruojant televizoriaus erdvę namuose ir įspėja, kokių klaidų reikėtų vengti.

Atidžiai išsirinkite sienų spalvas

 

Planuojant namų interjerą ir iš anksto žinant, kurioje vietoje statysite televizorių, būtina į priekį numatyti sienų spalvas.

 

„Pirmiausia, sienų spalvas derėtų rinktis ne pagal televizorių, o pagal visą bendrą interjero koncepciją. Atsižvelgiant į erdvės dydį ir plotą, dažniausiai rekomenduoju visoms sienoms rinktis šviesius atspalvius ir tik vieną sieną papuošti ryškesne spalva“, – sako dizainerė Justina Garbštė.

 

Pasak interjero specialistės, siena, ant kurios kabinsite televizorių, akcentuoja kambarį, o siena, esanti priešais, kartais gali atrodyti tarsi neišpildyta, „nuoga“. Dėl šios priežasties oponuojanti siena turėtų būti dažoma ryškesne spalva tam, kad sukurtų balansą. Be to, rekomenduojama vengti ypač ryškių spalvų aplink televizorių, kadangi jos gali blaškyti dėmesį ar imti erzinti, jei ilgai žiūrėsite į ekraną.

Interjero dizainerės patarimai, kaip stilingai pagražinti erdvę aplink televizorių
Interjero dizainerės patarimai, kaip stilingai pagražinti erdvę aplink televizorių
Organizatorių archyvas

 

Televizoriaus baldai ir jų kompozicijos

 

Anot ekspertės, šiuolaikiniame interjere televizoriaus baldas yra laikomas vientisa sienos kompozicija kartu su pačiu įrenginiu. Tai reiškia, kad pasirinkti vien tik televizoriaus staliuką, kuris jūsų akiai atrodys patraukliai, jau nebepakanka.

 

„Dažnu atveju pakabinamas televizorius ar pakabinamas televizoriaus baldas atrodo elegantiškiau, lengviau, o kambario erdvė neatrodo užgrūsta. Pastatomi baldai lieka kaip alternatyva, pavyzdžiui, kai televizorius yra per sunkus tam, kad siena jį išlaikytų“, – pasakoja J. Garbštė.

 

Svarbu nesuklysti renkantis televizoriaus baldą ir tą padaryti išties apgalvotai. Baldo ilgis ir plotis turėtų derėti kartu su įrenginio dydžiu. Jei baldas bus trumpesnis ar mažesnis nei televizorius, vizualiai tokia kombinacija gali atrodyti nepatraukliai.

 

Skoninga ir estetiška idėja – rėminimas

 

Itin žaismingas ir kūrybiškas sprendimas, kuris pagyvins erdvę aplink televizorių – įrenginio įrėminimas.

 

„Žinoma, rekomenduočiau rėmelius derinti prie kitų interjere esančių detalių. Jei interjere dominuoja juodos detalės, tai juodi rėmeliai tiks visais atvejais. Jei kambarys mažytis ir norisi lengvumo, tuomet balti rėmeliai puikiai atliktų savo darbą ir derėtų su baltomis sienomis. Na, o jeigu interjere yra baldų su medžio motyvais, tuomet galima rinktis ir medinį rėmelį“, – sako profesionalė. – Svarbiausia, kad televizorius organiškai įsilietų į esamą erdvę ir jos dizainą.

 

Ekspertė tikina, kad puikiu sprendimu gali tapti televizorius, kuris turi elegantiškus skirtingų spalvų rėmelius bei keletą dizaino variantų. Dėl savo estetiškos išvaizdos, įrenginys iš tiesų primena ant sienos kabantį paveikslą, todėl jis dera ne tik svetainės zonoje, bet ir miegamojo erdvėje, kurioje, pasak dizainerės, kompozicija nebūtina. Šis televizorius pasižymi didesniu funkcionalumu – įjungtas veikia kaip televizorius, o išjungtas atstoja erdvę papuošiantį meno kūrinį. 

 

Interjero dizainerės patarimai, kaip stilingai pagražinti erdvę aplink televizorių
Interjero dizainerės patarimai, kaip stilingai pagražinti erdvę aplink televizorių
Organizatorių archyvas

Didžiausios dekoravimo klaidos

 

Kokie netinkami sprendimai erdvę gali paversti blankia ir neskoninga? Pasak dizainerės, svarbiausia išvengti pagrindinių klaidų: netinkamo televizoriaus dydžio ir jo vietos pasirinkimo bei erdvės perkrovimo dekoracijomis.

 

„Būtina turėti omenyje, kad dideliam televizoriui prireiks nemažai laisvo sienos ploto – tai padės užtikrinti, kad ekranas bus gerai matomas ir neužspaustas. Be to, jeigu televizorius yra didelis, tuomet vertėtų jį kabinti, o ne statyti. Taip pat labai svarbu neperkrauti sienos dekoro elementais, spalvomis, paveikslais ar nuotraukomis. Jei televizorių pakabinsite apgalvotai ir laikantis taisyklių, jis pats taps namų puošmena, todėl jo erdvei nereikės jokių papildomų akcentų“, – tikina dizainerė.

 

Galiausiai, nederėtų televizoriaus kabinti bet kur. Jeigu nusprendėte įsigyti naują televizorių, pirmiausia apgalvokite, kurioje vietoje jis geriausiai tiks. Ant popieriaus lapo nupiešti kambario eskizai padės šiek tiek geriau suvokti, ar vietą pasirinkote tinkamai. 

Mano išsaugoti straipsniai