Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Atsisveikinink su pageltusiais nagais!

Kaip apsaugoti nagus nuo lūžinėjimo? Priežiūros patarimai

Lūžinėjantys nagai gali būti labai varginantys – jie ne tik atrodo nepatraukliai, bet ir trukdo kasdienėse veiklose. Stipriems, sveikiems nagams reikia nuolatinės priežiūros ir tinkamos mitybos. Šiame straipsnyje aptarsime priežastis, dėl kurių nagai dažnai lūžinėja, bei pateiksime paprastus, bet efektyvius patarimus, kaip juos apsaugoti.

Kodėl nagai lūžinėja?

Lūžinėjantys nagai gali būti susiję su įvairiais veiksniais, įskaitant mitybos trūkumus, nepakankamą drėkinimą, žalingus įpročius arba netinkamą nagų priežiūrą. Štai dažniausios priežastys:

  1. Vitaminų trūkumas: vitaminų A, C, E, biotino, taip pat mineralų, tokių kaip geležis ir cinkas, trūkumas gali susilpninti nagus.
  2. Dehidratacija: Kai kūnas neturi pakankamai skysčių, nagai gali tapti sausi ir trapūs.
  3. Netinkama priežiūra: nagų dildymas netinkama kryptimi, agresyvios cheminės medžiagos ir dažnas nagų lakavimas be pertraukų gali pažeisti nagų struktūrą.
  4. Aplinka: drėgna ar šalta aplinka, agresyvūs valikliai ir ilgas buvimas vandenyje gali paveikti nagų būklę.
manikiūras
Nagai

Patarimai, kaip apsaugoti nagus nuo lūžinėjimo

1. Tinkamai maitinkitės

Sveiki nagai prasideda nuo tinkamos mitybos. Į savo racioną įtraukite maisto produktus, kuriuose gausu vitaminų ir mineralų, stiprinančių nagus:

  • Biotinas: šis vitaminas yra svarbus nagų augimui ir stiprumui. Jo yra kiaušiniuose, riešutuose, žuvyje ir žaliosiose daržovėse.
  • Cinkas ir geležis: šie mineralai yra būtini nagų stiprumui. Juos galite rasti raudonoje mėsoje, moliuskuose, sėklose ir riešutuose.
  • Vitaminas E: tai natūralus antioksidantas, saugantis nagus nuo laisvųjų radikalų pažeidimų. Jo gausu riešutuose, avokaduose, augaliniuose aliejuose.

2. Drėkinkite nagus ir rankų odą

Drėkinimas yra viena iš svarbiausių priemonių norint išvengti nagų lūžinėjimo. Dažnai naudojant rankų kremą, drėkinamos tiek nagų plokštelės, tiek odelės aplink nagus. Rinkitės kremus, turinčius alavijo, avokado ar taukmedžio sviesto – šios sudedamosios dalys padės išlaikyti drėgmę.

Patarimas: kartą per savaitę tepkite nagus ir odeles šiltu aliejumi (pvz., alyvuogių, kokosų arba migdolų). Aliejus suminkštins nagus, suteiks jiems blizgesio ir padės išvengti lūžinėjimo.

3. Dildykite nagus teisingai

Netinkamai dildomi nagai gali tapti silpni ir lūžinėti. Rekomenduojama naudoti minkštas dildes ir dildyti nagus tik viena kryptimi, kad būtų išvengta nagų plokštelės įtrūkimų. Venkite metalinių dildžių, nes jos gali pažeisti nagų paviršių.

Patarimas: švelniai suapvalinkite nagų kraštus – tai sumažins jų trūkimo riziką.

4. Apsaugokite nagus nuo chemikalų

Agresyvūs cheminiai produktai, tokie kaip indų plovikliai ar valikliai, gali stipriai sausinti ir silpninti nagus. Naudokite apsaugines pirštines, jei dirbate su cheminėmis priemonėmis ar daug laiko praleidžiate vandenyje.

Patarimas: plaudami indus ar tvarkydami namus visuomet mūvėkite gumines pirštines, kad sumažintumėte nagų pažeidimus.

Ką išduoda susilpnėję nagai?

5. Leiskite nagams pailsėti nuo lakavimo

Dažnas nagų lakavimas ir naudojimas nagų lako valiklių, kuriuose yra acetono, gali pažeisti nagų struktūrą, padaryti juos trapius ir sausus. Rekomenduojama kas keletą savaičių leisti nagams pailsėti ir nepalikti lako bent savaitę. Tai leis nagams atsigauti.

Patarimas: rinkitės acetono neturinčius nagų lako valiklius, kurie yra švelnesni ir mažiau sausina nagus.

6. Masažuokite nagų odeles

Nagų masažas skatina kraujo cirkuliaciją aplink nagus ir gerina jų augimą bei stiprumą. Naudokite švelnius aliejus ar specialias priemones, masažuodami odeles aplink nagus. Ši procedūra padeda ne tik atkurti nagų stiprumą, bet ir išlaikyti jas elastingas bei drėgnas.

7. Venkite nagų kramtymo ir kitų žalingų įpročių

Nagų kramtymas ar nagų naudojimas kaip įrankių (pvz., pakelti dangtelį) gali stipriai pažeisti nagus ir sukelti jų lūžinėjimą. Jei kramtote nagus, stenkitės rasti alternatyvų, tokių kaip specialūs karčios priemonės nagams, kurios atbaido nuo kramtymo įpročio.

Patarimas: laikykite trumpus nagus, kad būtų mažiau pagundų kramtyti arba per stipriai spausti nagus.

8. Palaikykite nagus švarius

Nešvarumai po nagais ne tik atrodo neestetiškai, bet ir gali sukelti infekcijas, silpninančias nagus. Reguliariai valykite nagus, tačiau būkite atsargūs, kad nepažeistumėte nagų ir odelių. Venkite aštrių daiktų ir, jei įmanoma, naudokite minkštą nagų šepetėlį.

Natūralios nagų stiprinimo priemonės

  1. Citrinos sultys ir alyvuogių aliejus: citrina stiprina nagus, o alyvuogių aliejus drėkina ir suteikia elastingumo. Sumaišykite po 1 šaukštą citrinos sulčių ir alyvuogių aliejaus, įmasažuokite į nagus ir palikite per naktį.
  2. Ricinos aliejus: ricinos aliejus turi daug vitamino E ir padeda stiprinti nagus. Švelniai įmasažuokite ricinos aliejų į nagus ir odeles kasdien.
  3. Žalioji arbata: žalioji arbata yra puikus antioksidantų šaltinis, padedantis apsaugoti nagus nuo žalingo aplinkos poveikio. Kiekvieną savaitę mirkykite nagus šiltoje žaliojoje arbatoje 10–15 minučių.
Mano išsaugoti straipsniai