PRISIJUNK prie grupės SODAS DARŽAS KIEMAS
Grožio miegas – realybė ar mitas?
Oda

Kaip pagerinti odos būklę gerinant miegą? Grožio miego galia jūsų odai

Vis dažniau kalbama apie miego svarbą fizinei ir emocinei sveikatai, tačiau ar žinojote, kad kokybiškas miegas – vienas svarbiausių veiksnių ir jūsų odos grožiui? Ne veltui sakoma „grožio miegas“ – naktį mūsų oda regeneruojasi, atsistato ir stiprina savo apsaugines funkcijas. Jei norite švytinčios, elastingos ir sveikos odos, laikas peržvelgti savo miego įpročius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip pagerinus miego kokybę galima pastebimai pagerinti odos išvaizdą – ir visa tai be brangių kremų ar procedūrų.


1. Kodėl miegas toks svarbus odai?

Miego metu mūsų organizme suaktyvėja regeneraciniai procesai. Oda – didžiausias mūsų organas – naktį intensyviai atsinaujina: gaminamas kolagenas, mažėja uždegimai, greičiau gyja žaizdelės. Ne veltui prasta miego kokybė dažnai atsispindi veide: paburkusios akys, papilkėjusi oda, padidėję bėrimai ar net ankstyvos raukšlės.

Trumpai tariant: kuo geriau miegate – tuo sveikiau atrodo jūsų oda.

Grožio triukas: kaip sulieknėti miegant?

2. Kiek miego reikia odai?

Suaugusiam žmogui rekomenduojama miegoti 7–9 valandas per parą. Tačiau svarbu ne tik miego trukmė, bet ir kokybė. Dažni prabudimai, vėlyvas ėjimas miegoti ar per trumpa gilaus miego fazė – visa tai trukdo odos regeneracijai. Ypač svarbus laikas nuo 22 iki 2 valandos nakties – būtent tuo metu organizmas intensyviausiai atsistato.


3. Kaip pagerinti miego kokybę – patarimai odos grožiui

a) Sukurkite vakarinius ritualus

Miegui pasiruoškite sąmoningai: bent valandą prieš miegą atsisakykite ekranų, išjunkite ryškią šviesą, išsimaudykite šiltoje vonioje ar pasinaudokite eteriniais aliejais (pavyzdžiui, levandų).

b) Nuvalykite makiažą ir drėkinkite odą

Švariai nuvalyta oda prieš miegą – būtinybė. Naudokite švelnų prausiklį ir nakčiai skirtą drėkinamąjį kremą ar serumą su hialuronu, peptidais, vitaminu C ar retinoliu. Šios priemonės veiksmingiausios būtent naktį.

c) Rinkitės tinkamą pagalvę ir užvalkalus

Minkšta, švari, šilkinė arba satino pagalvėlė mažina trintį, todėl padeda išvengti raukšlių ir odos sudirgimų. Be to, medžiagos, kaip šilkas, mažiau kaupia bakterijas nei medvilnė.

d) Vėdinkite miegamąjį

Gera oro kokybė ir vėsus kambario oras (apie 18–20 °C) padeda giliau išsimiegoti. Sausas oras gali sausinti odą, tad žiemą naudinga naudoti oro drėkintuvą.

e) Gerkite pakankamai vandens dienos metu

Nors prieš pat miegą neverta gerti daug skysčių, per dieną suvartotas vandens kiekis tiesiogiai veikia odos drėgnumą ir elastingumą.

Grožio miegas: gudrybės

4. Ką daryti, jei vis tiek pabundate su papilkėjusia oda?

Kartais net po ilgo miego veidas atrodo pavargęs. Tokiu atveju padės greiti rytiniai ritualai:

  • Švelnus veido masažas arba limfodrenažinis volelis;
  • Šaltas vanduo ar vėsinantis akių kremas;
  • Ryto serumai su vitaminu C, kurie suteikia švytėjimo.

Tačiau jei tokia būsena kartojasi dažnai, vertėtų pasitikrinti dėl galimų miego sutrikimų ar pasitarti su gydytoju.

Mano išsaugoti straipsniai