Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
veido procedūros
kaip drėkinti odą vasarą

Vasarą nepadarykite meškos paslaugos odai: dėl šių klaidų raukšlės atsiranda kur kas anksčiau

Pagaliau vasaros atostogos – paplūdimys, jūra, saulės vonios. Ir nors saulė – pagrindinis natūralaus vitamino D šaltinis, nevalia užmiršti žalingo ultravioletinių spindulių poveikio. Saulės spinduliuotė paskatina ankstyvo senėjimo požymius, todėl vasarą ypač svarbu papildomai pasirūpinti odos apsauga.

Pabodo vanduo – valgykite arbūzą 

Tam, kad oda būtų elastinga, stangri, organizme būtina palaikyti ir skysčių balansą, ypač vasarą, kai daug prakaituojame. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pastebi, kad nors rekomenduojamo išgerti vandens kiekis svyruoja nuo 1,5 iki 2 litrų per parą, o per didelius karščius – dar daugiau, dažnai žmonės jo nesuvartoja pakankamai. 

Gydytoja dietologė primena, kad mūsų organizme visos cheminės reakcijos vyksta skystoje terpėje, todėl vanduo yra gyvybiškai būtinas: „Rekomenduojamo vandens kiekio skaičiai parai įvairiuose moksliniuose šaltiniuose nėra vienodi: skiriasi dažniausiai dėl to, kad kalbama ne tik apie vandenį, bet ir kitus skysčius: sultis, arbatą, sriubą, vandeningus vaisius ir daržoves.” 

Pasak ekspertės, jei gerti nebesinori, puikus būdas užtikrinti skysčių balansą – valgyti arbūzo, nes net apie 90 proc. jo sudaro vanduo. Arbūzą mielai valgys ir vaikai, kuriuos kartais sunku įkalbėti atsigerti vandens, o jų įprastai mėgstamų saldžių gėrimų patartina vengti. Iki liepos 15 d. prekybos tinklo „Rimi” parduotuvėse arbūzų įsigysite pigiau – net su 60  proc. nuolaida, o vienas jų kilogramas kainuos vos 0,59 Eur.

Vandens su maistu nepakanka 

Dažnai žmonės būna linkę išgerti mažiau vandens, manydami, kad skysčių gauna su maistu. Pasak gydytojos dietologės, tai – klaidingas įsitikinimas. „Iš gydytojos dietologės praktikos pastebiu, kad žmonės su maistu tikrai pakankami vandens negauna, be to, didelių karščių metu ir valgome mažiau”, – pažymi dr. E. Gavelienė.

Pasak gydytojos dietologės, sveikatai palankios mitybos piramidėje kaip rekomenduojamas išgerti vandens kiekis yra pažymėtos aštuonios stiklinės vandens. „Pats paprasčiausias būdas paskaičiuoti, kiek vandens jums reikia išgerti, yra pagal ūgį: kiekvienam jo centimetrui – po 10 mililitrų. Tad jei jūsų ūgis yra 170 cm, per parą reikėtų išgerti 1,7 litro vandens. Į šį vandens kiekį galima įskaičiuoti žolelių nuovirus ir labai silpnas arbatas. Be to, gerti vandenį, o ne saldžius gėrimus ar sultis nuo mažens vaikus turėtų skatinti tėvai”, – pastebi dr. E. Gavelienė. 

O jei per karščius gausiai prakaituojate, prarandate ne tik vandenį, bet ir mineralus, todėl dalį išgeriamo vandens gydytoja dietologė rekomenduoja pakeisti didesnės mineralizacijos natūraliu vandeniu. 

Atskleisk

Odą būtina drėkinti 

Prekybos tinklo „Rimi” ryšių su visuomene ir korporatyvinės atsakomybės vadovė Eglė Krasauskienė primena, kad odą drėkinti svarbu ne tik iš vidaus, bet ir iš išorės.

E. Krasauskienė siūlo išbandyti lietuvišką kosmetiką „Kilig” ir „Rasa” – iki liepos 15 d. prekybos tinklo „Rimi” parduotuvėse jos įsigysite pigiau. Net 17 rūšių veido priežiūros priemonės „Kilig” parduodamos su 40 proc., o 9 rūšių veido priežiūros priemonės „Rasa” – su 30proc. nuolaida.

„Veido ir kūno priežiūros priemonių turime labai įvairių, pritaikytų skirtingiems pirkėjų poreikiams, odos tipams. Vasarą odos priežiūra tampa dar svarbesnė dėl kenksmingų saulės ultravioletinių spindulių, todėl renkantis priemones reikėtų atkreipti dėmesį, kad jos būtų su apsauga nuo saulės”, – sako E. Krasauskienė.

Prekybos tinklo „Rimi” atstovė pažymi, kad naudojant apsaugos nuo saulės priemones oda atrodo jaunesnė, gyvybingesnė, o tinkamai parinkus priemones sumažinamas kenksmingas aplinkos poveikis.

„Naudojant priemones su saulės apsauga įdegsite lėčiau, tačiau ilgesniam laikui, o oda neatrodys be laiko pasenusi ar suvargusi. Laikai, kai stengdavomės kuo daugiau laiko praleisti tiesioginiuose saulės spinduliuose, kad greičiau įdegtume, jau praeityje. Būtina pasirūpinti vaikų ir savo odos sveikata bei naudoti tam tinkamas priemones visus metus”, – sako E. Krasauskienė.

Mano išsaugoti straipsniai