Per dieną „Instagram“ pasidalijama tūkstančiais „selfie“ nuotraukų. Vartotojai mėgsta įamžinti savo veidą vos pakilus iš lovos, pasidarius makiažą, naują šukuoseną ar tiesiog priminti pasauliui, kaip gi jie atrodo.
Tačiau kartais „selfie“ nuotraukose perauga į tikrą maniją. Būtent taip ir nutiko 19-mečiui britui Danny Bowman, kuris dėl noro būti įvertintam virtualioje erdvėje metė mokyklą ir kartais per dieną praleisdavo 10 valandų fotografuodamasis „selfie“ nuotraukoms.
Galiausiai jo manija tapo nevaldoma: per dieną jis padarydavo iki 200 kadrų, o kai nė vienas iš jų neatitikdavo Danny norų, jis bandė nusižudyti. Vaikinas tapo uždaras, agresyvus aplinkiniams, o ypač – tėvams. Vaikinas pusę metų nebuvo iškėlęs kojos iš namų, dėl streso numetė 14 kilogramų, kol galiausiai ryžosi su savo bėda kovoti.
„Aš nuolat bandžiau nufotografuoti tobulą savo veido atvaizdą, o kai supratau, kad negaliu to padaryti, norėjau mirti. Praradau draugus, išsilavinimą, sveikatą ir beveik gyvybę“, – apie neįprastą priklausomybę pasakojo pirmasis priklausomybę „selfie“ Didžiojoje Britanijoje besigydantis pacientas.
Kad ir kaip neįprastai skambėtų Danny diagnozė, jis tikrai nėra vienintelis pasaulyje, priklausomas nuo nuolatinio savęs demonstravimo socialiniuose tinkluose. Vyriausias klinikos, kurioje priklausomybę gydosi Danny, psichiatras teigia, kad šis sutrikimas – tikrai nėra tuštybės padarinys. Tai yra psichikos sutrikimas, deja, dažnai pasibaigiantis savižudybe.
„Vienintelis dalykas, kuris man rūpėjo, tai mano išmanusis telefonas. Privalėjau jį šalia savęs turėti visada, kad galėčiau patenkinti būtinybę pasidalinti nauju „selfie“. Kai nuotrauka sulaukdavo daug komplimentų, jaučiausi pakylėtas, kai kas nors ją sukritikuodavo, jaučiausi sugniuždytas. Bendraamžiai gali būti žiaurūs: esu sulaukęs komentarų, kad mano nosis yra per didelė, oda – nelygi, o turėdamas tokią figūrą niekuomet nebūsiu modelis“, – apie savo problemą pasakojo Danny. „Tačiau vieną dieną supratau, kad nė viena mano nuotrauka man neįtiks, ir tuomet suvokiau, kad tikrai turiu problemą.“
Pačią pirmąją „selfie“ jis padarė tuomet, kai, svajodamas tapti modeliu, tačiau sukritikuotas modelių agentūroje vaikinas grįžo namo ir nufotografavo savo atspindį veidrodyje. Nuotrauka nepatiko, todėl padarė dar 30 kadrų. Vėliau vaikinas ėmė vis dažniau įamžinti savo atvaizdą. Kartais jis nufotografuodavo save 80 kartų dar prieš išeinant į mokyklą! Vėliau dėl noro fotografuotis Danny ėmė praleidinėti pamokas. Jis norėjo atrodyti kuo panašesnis į savo mylimiausią aktorių Leonardo Dicaprio, tačiau savo atvaizdu jis taip ir netapo patenkintas.
Būdamas 16-os vaikinas metė mokyklą tam, kad galėtų patenkinti savo norą fotografuotis. Tuo pačiu metu jis pradėjo laikytis itin griežtos dietos, per dieną suvalgydavo vos vieną obuolį ir dubenėlį kuskuso. „Atsikračiau 14 kilogramų, tačiau veidrodyje vis vien mačiau storą monstrą“, – apie iškreiptą požiūrį į save pasakojo Danny.
Danny šiuo metu gydosi ir jau 7 mėnesius nepadarė nė vieno „selfie“. „Iš pažiūros tai – nepavojinga, tačiau ši manija man vos nekainavo gyvybės. Nebenoriu to niekada patirti“, – apie kovą su priklausomybe pasakojo jaunasis britas.
Didžiausio tiražo mėnesinis žurnalas „Panelė“ visuomet stebina unikaliomis istorijomis, savitu požiūriu, ryškiomis fotosesijomis ir nepakartojamais herojais.
Ar norėtum, kad žurnalas atkeliautų pas tave kas mėnesį? Dalyvauk konkurse ir laimėk žurnalo „Panelė“ prenumeratą 3 mėnesiams! Atsakyk į apačioje pateiktus klausimus ir neužmiršk įrašyti savo vardo, pavardės bei elektroninio pašto adreso.