PRISIJUNK prie grupės SODAS DARŽAS KIEMAS
Gotikos studija
aut. Eivilė Augytė

Tamsos seserys kuria šviesą: gotiškos svajonės išsipildymas

Gotai nėra satanistai. Na, bent jau ne visi. Dvi vilnietės, gotikos stiliaus mylėtojos, fotografė Ingrida ir makiažo meistrė Daina labai kviečia visus užeiti ir susipažinti patiems su šia draugiška tamsa.

Paauglystės svajonė

Ingrida džiaugiasi, jog jai gyvenime – labia pasisekė išpildyti paauglystės svajones.

„Aš nežinau, ką tokio padariau teisingai šiame gyvenime, bet mano paauglystės svajonė turėti gotišką kambarį išsipildė… Vos prieš porą metų atsirado fotostudija „Gotika“, Vilniuje. Ir įdomiausia tai, kad ši studija yra pirmoji (ir kol kas vienintelė) gotikinė fotostudija visoje šalyje. Rizikavau, bet nė sekundės nesigailiu. Šiemet surizikavome antrą kartą ir šalia „Gotikos“ atidarėme grimerinę, makiažo ir alternatyvių sielų bendrystės kambarį – „Grimuarą“, – sakė ji.

Fotostudija „Gotika“

Moteris pasakojo, kad „Gotiką“ pastatė nuo nulio per 4–6 mėnesius.

„Dirbome tik mes dviese su vyru, be jokios pagalbos. Patys dažėme sienas, lubas, grindis. Jis pagamino milžinišką palangę, ant kurios galima sėdėti ar vaikščioti, ir baldus – pavyzdžiui, kosmetinį staliuką. Aš, tuo tarpu, papje-maše technika iš seno popierinio fotografinio fono ir veidrodžio pakuotės kartono pasidariau skrynią – #zerowaste!“, – kalbėjo Ingrida.

Kiekvienas daiktas turi istoriją

Kiti baldai – lova, sofa, spinta kauleliams eksponuoti, kėdės, paveikslų rėmai – atkeliavo iš sendaikčių turgų, „Facebook Marketplace“, kartais net iš šiukšliadėžių, arba juos tiesiog padovanojo draugai. Jai beliko tik perdažyti!

„Beveik kiekvienas daiktas čia turi savo istoriją. Net raudona siena – ji turėjo būti žalia, bet ilgai ją stebint, tėtis tarstelėjo, kad žalia palauks kito projekto, tebūnie raudona!“, – juokėsi fotografė.

Fotostudija „Gotika“

Ir, visgi, tai buvo brangus projektas.

„Tyčia neskaičiavau, kiek tiksliai išleidome, kad galėčiau ramiai miegoti naktimis. Ar tai geriausia, ką galiu sukurti? Ne. Bet su turimais resursais teko improvizuoti – ir, manau, gavosi visai neblogai. Kitas kartas bus geresnis“, – atviravo moteris.

Fotostudija „Gotika“

Juoda spalva – nuo paauglystės

Na, o Dainos gyvenime grimo studijos svajonė sukosi mintyse daugiau nei penkerius metai, o meilė grimui ir makiažams dar ilgiau – nuo vaikystės.

„Tai buvo dienos kai persirengdavau ir pasidažydavau kaip mėgstamas personažas iš serialų. Tada netgi įsijungdavau savo pirmojo mobiliojo kamerą ir filmuodavausi tarsi būčiau tas personažas. Piešti nemokėjau nei ant savo veido, nei ant lapo, bet tai nestabdė manęs kurti drabužių dizainus ir bandyti juos pavaizduoti būnant vos aštuonerių metų“, – juokėsi ji.

aut. Tomas Alekna

Mokykloje Daina dažydavosi labai mažai, neturėjo tiek kosmetikos kaip bendraklasės, nesuprato nieko apie kosmetikos priemones.

„Užtat rengdavausi taip juodai, kad seneliui įvariau juodos spalvos baimę. Kalbant apie pamokas, man patikdavo biologija ir chemija, todėl rinkausi universitete mokslus susijusius su medicina, žmogaus kūnu. Tačiau ramybės sielai nedavė perdėtas noras kurti ir spontaniškas meniškų idėjų apsilankymas mintyse“, – dėstė makiažo meistrė.

aut. Nail Garejev

Meilė kūrybai

Studijuodama ji vis turėdavo mažus projektus, kur tekdavo daryti kažką kūrybiško.

„Kas labiausiai manyje pažadino norą mokytis vizažo profesionaliai, tai pirmasis mano lankytas festivalis „Devilstone“, į kurį mane įsiūlė draugė patiems organizatoriams. Po to ėjo karantino metai, ugnis kurti tik didėjo, todėl nuėjau į savo pirmuosius vizažo mokymus, kurie užkūrė manyje tokią stiprią ambiciją, o metai ir sutikti žmonės tik davė daugiau drąsos daryti, tai ką noriu. Žinoma, mokymų neužteko, todėl nuėjau į dar keliolika“, – sakė Daina.

aut. Tomas Alekna

 Dvi raganaitės

„Šiandien galiu pasidžiaugti dar viena išsipildžiusia svajone – gotiško stiliaus grožio studija „Grimuaras“, kurią atidarėme šių metų kovo 15 d. kartu su fotografe Ingrida, kurią sutikau „Devilstone“ festivalyje“, – džiaugėsi moteris.

Studijos pavadinimas kilo juokaujant, kad jos – dvi raganaitės, mėgstančios viską, kas užburia ir tamsu. Pats žodis reiškia „raganos šešėlių“ knygą, o Daina kaip vizažistė naudoja šešėlius, kuriant makiažus.

„Galimybė gauti patalpas, įsikurti svajonių darbo vietą, alternatyvą mėgstančiai ir mėgstantiems, nukrito tikrai kaip „iš dangaus“, būtent tą savaię, kai mečiau savo baristos darbą, vardan svajonių siekimo pilnu pajėgumu“, – apie likimo dėsnius atviravo vizažistė.

aut. Tomas Alekna

Studijoje – rankų darbo

Puse studijos sudaro rankų darbo medžio gaminiai, restauruoti antikvariniai prancūziški baldai. Visą įsikūrimo kelionę moterys filmavo ir kėlė į socialines medijas. Anot jų, išmokta daug pamokų ir pagarbos statybininko profesijai užsiauginta dar daugiau.

Abi tamsos dukras – „Gotiką“ ir „Grimuarą“ – rasite Vilniuje, Ozo g. 4.

Mano išsaugoti straipsniai