Tie, kam kadaise teko surengti nedidelę šventę artimųjų rate gali patvirtinti, kad net ir tokios šventės organizavimas reikalauja pasiruošimo ir sukelia nemažai streso. O ką jau kalbėti apie renginius, kuriuose dalyvauja ne kelios dešimtys, o šimtai ar tūkstančiai žmonių! Būtent tokių švenčių sklandumu rūpinasi jaunoji renginių organizatorė Gelmina Kudelko, kuri renginių organizavimo sferoje atsidūrė… atsitiktinai.
Ryžtinga mergina nebijojo nerti į nepažintus vandenis ir drąsiai priėmė visus jai mestus iššūkius, kurių iš pradžių netrūko. Nors pradžia buvo nelengva, šiandien mergina džiaugiasi ne tik sėkmingai suorganizuotais ir teigiamų įvertinimų sulaukusiais renginiais, bet ir tuo, kad pamažu išmoksta gyventi su tokį darbą dirbančius lydinčiu šūkiu: „Viskas yra įmanoma!“
Gelmina, trumpai papasakok, kaip atsidūrei renginių organizavimo srityje, kas tave atvedė į šią sferą?
Tiesą pasakius, niekada nebuvau susimąsčiusi apie darbą šioje srityje, tad, galima teigti, kad atsidūriau joje visiškai netikėtai. Atvykau į sostinę iš mažo miestelio – Gargždų. Buvau kupina jaunatviškų ambicijų, noro ir ryžto siekti savo tikslų ir išsilavinimo – įstojau į Vilniaus Universitetą mokytis verslo ir teisės studijų. Be noro įgyti kompetencijos šiose srityse, mano širdis ne mažiau degė noru išbandyti save ir mene. Pradėjau savo laisvalaikį leisti šokiuose ir teatro grupėse. Gavau pasiūlymą šokti viename renginyje, kurio organizatorė buvo dabartinė mano kolegė Virginija. Su ja artimiau susipažinau ilgoje kelionėje vykstant į renginį iš vieno Lietuvos galo į kitą. Kelionės metu besikalbant palietėme svarbias gyvenimo temas. To pokalbio metu pajaučiau, kad manyje gimsta dar viena aistra – renginių organizavimui. Po kelionės gavau pakvietimą į darbo pokalbį dėl renginių organizatorės pozicijos. Taip viskas ir prasidėjo!
Koks buvo tavo pirmasis renginys, kurį teko organizuoti? Su kokiais iššūkiais tuomet teko tau susidurti?
Pirmasis mano organizuotas renginys buvo vienos įmonės privati Kalėdų šventė. Rodos, suplanavau viską iki menkiausių smulkmenų, bet vėliau supratau, kad pamiršau vieną labai svarbų dalyką – generalinę repeticiją. Maniau, jog kiekvieną už renginį atsakingą asmenį supažindinau su jo užduotimis, galvojau, kad kiekvienas iš jų buvo perskaitęs renginio scenarijų, žinojo, kokia numatyta renginio eiga… Tuo metu man atrodė, kad viskas yra aišku, todėl nėra prasmės daryti generalinės repeticijos, kuomet laikas ir taip spaudžia. Vis dėlto aš klydau. Renginio vedėjas pamiršo scenarijaus eigą, suklydo tardamas įmonės pavadinimą, susipainiojo apdovanojimų ceremonijos metu… Visą laiką privalėjau rodyti jam įvairius ženklus ir užuominas. Renginys iš tiesų buvo įtemptas, tačiau renginio organizatoriaus pagrindinė užduotis – kad tos įtampos nepajustų klientas. Nors klientas renginiu buvo patenkintas, man tai buvo didžiulė pamoka, kurią atsiminsiu dar ilgai.
Kaip manai, ar ne veltui yra sakoma, kad renginių organizavimas – ne kiekvienam? Kokios asmeninės savybės yra būtinos, norint tapti sėkmingu profesionalu?
Manau, kad taip sakoma tikrai ne veltui. Sėkmingo renginio organizatoriaus šūkis, mano nuomone, turėtų skambėti taip: „Viskas yra įmanoma!” Toks požiūris dirbant šioje sferoje yra be galo svarbus, kadangi kiekviena diena gali atnešti netikėtumų, iššūkių ir įvairiausių problemų, kurias reikia spręsti čia ir dabar. Tad pačios reikalingiausios renginių organizatoriui savybės, mano požiūriu, yra gebėjimas prisitaikyti prie susiklosčiusios situacijos, atsakingumas, ryžtingumas ir lankstumas.
Kas tave pačią šiame darbe labiausiai „veža“?
Labiausiai mane „veža“ tai, kad šiame darbe nėra monotonijos, o tai priverčia mane augti didžiuliu tempu skirtingose gyvenimo srityse. Renginio organizatorius turi išmanyti ir būti atsakingas už įvairius elementus – už garso ir šviesos sprendimus, renginio dizainą ir dekoracijas, įdomų bei inovatyvų scenarijų ir taip toliau. Tai iš tiesų labai daug ko išmoko ir suteikia gyvenimiškos patirties. Be to, renginių organizavimas – itin dinamiška sritis, joje niekuomet nestinga veiksmo, todėl dirbdamas šį darbą nesijauti užsisėdėjęs vietoje. Kol esu jauna, norisi kuo daugiau nuveikti, patirti ir išmokti, tad renginių organizavimas – tai ta sfera, kurioje, šiuo atveju, galima puikiai save realizuoti.
Gal prisimeni kokį nors netikėtą, neplanuotą įvykį ar incidentą organizuojant renginį, kuomet net nežinojai, ko griebtis, jautei didelį stresą ar panašiai?
O, taip! Tai buvo visai neseniai – rugpjūčio mėnesį. Planavau įmonės vasaros šventę ir likus kelioms dienoms iki renginio susirgau koronavirusu. Negalėjau patikėti, galvojau, kad tiesiog peršalau ir bandžiau kuo greičiau išgyti, tačiau niekaip nepavyko. Tada supratau, kad tai ne paprastas peršalimas… Pamačiusi teigiamą koronaviruso tyrimo atsakymą supratau, kad turiu griebtis plano „B“. Tą dieną mūsų komanda turėjo 3 renginius, tad iškilo didžiulis iššūkis surasti, kas galėtų mane pakeisti. Likus vos dienai iki renginio subūriau komandą, kuriai perdaviau visą informaciją iki smulkmenų ir renginio dieną koordinavau renginį nuo pasiruošimo darbų (7 val. ryto) iki finalinės renginio akimirkos – fejerverkų šou (00:00 val) tiesiogiai iš lovos. Tuomet iš tiesų patyriau labai daug streso, nes negalėjau būti renginio vietoje… Vis dėlto, kai labai stengiesi ir tiki savimi bei komanda – viskas yra įmanoma (šypsosi)!
Gal gali įvardinti, koks tavo organizuotas renginys tau pačiai labiausiai patiko, buvo įspūdingiausias?
Visi organizuoti renginiai yra savaip ypatingi, paliekantys širdžiai mielą pėdsaką atsiminimuose. Vienas įsimintiniausių – šviesų ir garso festivalis „Light On“, vykęs Nemuno žiede. Šis renginys buvo visiškai kitoks tiek pobūdžio, tiek iššūkių, tiek rezultato prasme. Nors renginiui suorganizuoti turėjome tik kelis mėnesius, pavyko surinkti didžiulę žiūrovų minią. Renginio metu Kauno padangėje buvo galima išvysti daugybę įspūdingų vaizdų – šviečiančių dronų, žaižaruojančių lėktuvų, muzikinių lazerių ir fejerverkų šou. Žiūrovus stebino daugkartinis Jungtinės Karalystės čempionas bei pasaulio čempionatų prizininkas Mark Jefferey. Tai buvo nuostabi patirtis!
Ką patartum jaunam žmogui, kuris norėtų pradėti dirbti renginių organizavimo srityje: nuo ko pradėti, kaip megzti kontaktus?
Vienas iš būdų įsilieti į šią sritį ir sužinoti, ar tai tavo svajonių darbas – savanoriauti ar tapti asistentu įvairiuose projektuose, renginiuose. Renginių organizatoriai nuolat ieško pagalbos vienadieniuose renginiuose, o tai yra puikus šansas parodyti savo norą ir ryžtą dirbti. Tai neretai vėliau suteikia galimybę tapti renginių organizavimo komandos dalimi. Šių savanoriavimo ar darbo pasiūlymų galima rasti net „Facebook“ soacialiniame tinkle esančiose grupėse, tokiose kaip „Darbas renginiuose“. Taip pat galima išsiųsti savo gyvenimo aprašymą patinkančiai renginių organizavimo agentūrai. Na, o studentaujant – puikus būdas pažinti šią sritį yra atlikti praktiką renginių įmonėje!
Ar save po penkerių metų vis dar regi renginių organizavimo srityje?
Yra toks posakis: „Žmogus planuoja, o Dievas juokiasi“. Tad, nors ir turiu daugybę planų, tikslų ir siekių šioje srityje, stengiuosi neprisirišti ir labiau gyventi dabartimi, nes tai yra viskas, ką turime. Gyvenu šiandien ir stengiuosi iššiandienos pasisemti viską, kas tik yra įmanoma. Tad atsakysiu paprastai – šiuo metu galiu teigti, kad savo darbą myliu ir noriu jame tobulėti, o kaip bus ateityje – gyvenimas parodys!