Pagaliau atėjo taip ilgai laukta ir išsvajota vasara, kai puikaus oro dėka nesinori kiurksoti namie. Nesvarbu, ar laiką leisite gulinėdamos prie jūros, ar saulės spinduliais džiaugsitės sode, įdomi knyga gali tapti geriausia Jūsų vasaros atostogų palydove.
Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija
Tam, kad nereikėtų sukti galvos, kurią gi istoriją pasirinkti, rekomenduoju Jums tris linksmus bei nuotaikingus kūrinius, nuo kurių, labai tikėtina, negalėsite atsitraukti iki paryčių!
Jei esate išsiilgusios svaigios romantikos ir norite pasisemti įkvėpimo, siūlau į rankas paimti Gayle Forman knygą „Tik viena diena“. Pagrindinė jos veikėja Alison, baigusi vidurinę mokyklą, išvyksta į gana nuobodų trijų savaičių turą po Europą, kurį gelbsti tik draugės Melani draugija. Paskutinę kelionės dieną ši kruopšti, atsakinga ir pareiginga mergina sutinka dailų, simpatišką nepažįstamąjį, kuris nevykusį turnė apverčia aukštyn kojomis. Nerūpestingas, po pasaulį besibastantis aktorius pasiūlo merginai atsisakyti suplanuotos kelionės ir pakviečia ją vienai dienai kartu vykti į Paryžių. Nors, pasak Melani, Alison yra „alergiška avantiūroms“, ji šįsyk neatsispiria pagundai, atsako „taip“ ir leidžiasi į romantiškiausią nuotykį savo gyvenime. Tačiau kitą rytą prabudusi viena, mergina grįžta į niūrią realybę – sudaužyta širdimi ji patraukia namo ir pradeda naują – universiteto studentės – gyvenimo tarpsnį. Ar Alison pavyks išsiaiškinti, kodėl Vilemas ją paliko ir ar jai pavyks jį rasti pasaulyje, kuriame gyvena daugiau nei septyni milijardai žmonių?
Šio romano stiprybė yra ta, kad jo siužetas nesisuka vien tik apie meilę – pagrindinė „Tik vienos dienos” tema yra savęs ieškojimas bei atradimas. Gayle Forman istorija skatina išžengti iš komforto zonos – ryžtis naujiems iššūkiams, pasitikėti savimi, siekti užsibrėžtų tikslų, dažniau sakyti „taip“ ir niekad nesiliauti šypsotis gyvenimui. Šį itin vasarišką romaną siūlau į rankas paimti visoms, jaučiančioms kelionių troškulį, mėgstančioms optimizmo, įkvėpimo nestokojančias knygas, taip pat Viljamo Šekspyro kūrybos gerbėjoms, nes kūrinio siužetas yra glaudžiai susijęs su šio anglų rašytojo, poeto ir dramaturgo pjesėmis. Galiu garantuoti, kad laikas, praleistas skaitant Gayle Forman istoriją, tikrai nepraeis veltui, o ją perskaitę pajusite norą pasikeisti ir imsite kitaip žvelgti į kiekvieną naujai išaušusią dieną. Susidomėjote? Tuomet nieko nebelaukite ir kuo greičiau čiupkite šią knygą į rankas!
O gal Jums patinka dėmesį prikaustančios, nežinomybės, jaudulio ir klastos persunktos istorijos, kurios priverčia įtarinėti visus iki vieno kūrinio veikėjus, o jų įtampa bei intriga išlieka iki pat pabaigos? Jei ką tik pritariamai palinksėjote galva, rekomenduoju Jums jaunos australų kilmės rašytojos Rebeccos James knygą „Saldi kančia”. Pagrindinis jos veikėjas Timas – savyje nesusivokęs vaikinas, dirbantis tėčio restorane ir kuriam laikui apsistojęs savo buvusios merginos Lilos ir jos draugo Patriko bute. Vieną dieną Lilai pareiškus, kad namie trims pasidarė kiek per ankšta, Timas ima ieškoti kitos gyvenamosios vietos ir atranda viliojantį pasiūlymą apsigyventi didžiuliame prabangiame name vos už šimtą dolerių per savaitę. „Fearvju“ gyvena dar vienas žmogus – dvidešimtmetė Ana, kuri, kaip netrukus paaiškėja, serga agorafobija, adaptacijos sutrikimu, pasireiškiančiu baime išeiti iš namų ir panikos priepuoliais. Tačiau Timas į tai pernelyg nekreipia dėmesio – kambarys tiesiog fantastiškas, daugiau negu pigus, namas stovi viename geriausių Sidnėjaus rajonų, tad kodėl gi jį turėtų bauginti drovi ir kiek nervinga mergina?
Vis dėlto praėjus kuriam laikui Timas suvokia, kad gyvenimas „Fearvju“ nėra toks idealus, koks pasirodė iš pirmo žvilgsnio. Ana ima panašėti į prastą aktorę, vilkinčią netinkamu kostiumu ir besislepiančia po vaidmeniu, o pačiame name pradeda vykti nerimą keliantys dalykai. Timui reikia atsakymų… Ir jis neabejoja, kad paslaptimis apsigaubusi Ana turi ką pasakoti.
„Saldi kančia” nurungė visus mano skaitytus kūrinius netikėtų posūkių, slaptų ketinimų ir intriguojančių paslapčių gausa. Mįslės ir slėpiniai, ko gero, yra pati stipriausia šios knygos vieta – ko vertas vien tik namas, kuriame naktimis ima dėtis šiurpą keliantys dalykai! Iš tamsumų vidury nakties tiesiai į Timą spoksantis žmogaus pavidalas, šimtų šimtai vorų, kuriuos per gimtadienio vakarėlį į savo kambarį randa užėjęs vaikinukas, kraujo raudonio spalva aprašinėtos koridoriaus sienos ir nusiaubta virtuvė primena tikrų tikriausią siaubo filmą, todėl skaitant romaną neretai per kūną perbėgdavo šiurpuliukai. Ta nežinomybė, mistika, paslaptys, Anos agorafobija susilieja į vieną bendrą visumą, neleidžia nuobodžiauti ir kūriniui suteikia išskirtinio savitumo. Šią knygą nuoširdžiai rekomenduoju perskaityti visoms psichologinių trilerių ir realistinių kūrinių, kuriuose susipina paslaptys, šiurpūs planai ir keršto motyvai, gerbėjoms.
Na, o paskutinę, tačiau tikrai ne prasčiausią istoriją skiriu fantastikos ir nuotykinės literatūros mylėtojoms. Tai Colleen Houck „Tigro užkerėjimas“. Ji, beje, turėtų sužavėti ir tas, kurios žavisi tigrais, domisi Indijos kultūra ar nori šiek tiek artėliau susipažinti su šia neapsakomo grožio šalimi. Pagrindinė Colleen Houck kūrinio veikėja Kelsė prieš kelias savaites baigė vidurinę mokyklą ir tam, kad išgalėtų susimokėti už mokslą, laikinai įsidarbina cirke. Viena svarbiausių jos pareigų tampa baltojo tigro Direno priežiūra, prie kurio septyniolikmetė mergina stipriai prisiriša ir užmezga šiltą ryšį.
Vieną dieną ramų cirko gyvenimą sudrebina atklydęs aukštas, išskirtinės išvaizdos vyras, kuris, prisistatęs ponu Kadamu, pareiškia norintis įsigyti Direną. Jis pageidauja parsigabenti didžiąją katę atgal į Indiją, Rantaboro nacionalinį parką, didįjį tigrų rezervatą, kuriame Renas taps laisvas ir neabejotinai bus laimingesnis. Negana to, ponas Kadamas dosnų pasiūlymą pateikia ir Kelsei – pakviečia ją lydėti tigrą kelionėje į Indiją. Ilgai nesvarsčiusi mergina sutinka, nes ją suvilioja galimybė dar šiek tiek laiko praleisti su Renu bei pirmą kartą apsilankyti užsienyje.
Nusileidus egzotiškoje Indijoje paaiškėja, jog ponas Kadamas nebuvo visiškai sąžiningas, kai paprašė jos pagalbos. Mergina sužino, kad Renas iš tiesų yra Mudžiuleino imperijos princas, prakeiktas ir įkalintas tigro kūne. Jis per dieną turi vos dvidešimt keturias minutes, kai gali įgauti žmogaus pavidalą, o Kelsė esą yra vienintelė, kuri gali nutraukti šį tris šimtus metų trunkantį prakeiksmą. Taip mergina pakliūva į keblią situaciją – atsidūrusi toli nuo namų, visai kitame pasaulio krašte, ji rizikuoja gyvybe, kad atskleistų kelių šimtmečių senumo pranašystę, išlaisvintų magijos įkalintą vyrą ir rastų kelią į judviejų laimę.
Nors niekada nebuvau Indijoje, skaitant šią knygą nesunkiai galėjau pajusti šios šalies dvasią – jaučiausi taip, lyg iš tikrųjų keliaučiau su Kelse ir Renu. Kūrinyje gausu indų kultūros ypatumų, hinduizmo dievų, mitologijos, skaitytojai supažindinami su nacionaliniais Indijos valgiais, apranga, transporto priemonėmis, fauna, flora ir kitomis įdomybėmis. Autorės stilius – labai išsamus ir detalizuotas, todėl ji puikiai apibūdino aplinką ir sužadino visus penkis pojūčius – skaitydama šią knygą galėjau ne tik matyti vaizdus, bet ir girdėti garsus, uosti kvapus, jausti skonį ir kartu su veikėjais išgyventi jų emocijas bei nuotaikų kaitą. Taigi, jei domitės Rytų šalių kultūra, atkreipkite dėmesį į šią knygą. Tai labai emocionalus pasakojimas, kuris ne tik įtrauks Jus į jaudinančių įvykių tėkmę, bet leis kartu su kūrinio veikėjais patirti nepamirštamų nuotykių. Galiu garantuoti, kad užvertę paskutinį knygos puslapį užsinorėsite tęsinio. O jų, beje, yra netgi keturi – šiuo metu lietuvių kalba jau galite paskaityti antrąją penkių dalių serijos knygą „Tigro beieškant”.
Linkiu įdomių ir prasmingų skaitymo valandų! Daugiau mano knygų rekomendacijų rasite čia.
Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.