JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Pasitikrink: „Facebook“ tau – draugas ar priešas?

Pasitikrink: „Facebook“ tau – draugas ar priešas?

Lauke lyja ir tu taip neturi ką veikti… O gal kaip tik su draugais smagiai leidi laiką ir tai įamžinai nuotraukoje? Ir kas po to? Prisijungi prie savo socialinio tinklo paskyros (tikriausiai prie „Facebook‘o“), pasidalini su draugais nuotrauka, palieki keletą komentarų, žiūrėk, ir taip praėjo dvi valandos.

Na gerai, gal ir mažiau, bet kasdien po truputį po truputį ir dingsta tavo laikas iš gyvenimo, nes tu virtualiai stebi kitų kasdienybę.

Tad ar tikrai verta tiek laiko praleisti prie kompiuterio ar telefono ekrano stebint kitų nuotraukas, spaudžiant „like“ ar tiesiog komentuojant? O gal kaip tik tos valandos yra praleistos naudingai?
Jeigu bent akimirką sukirbėjo abejonė tavo širdyje, perskaityk apačioje pateiktus argumentus „už“ ir „prieš“ socialius tinklus ir pati nuspręsk, verta „mirkti“ „Facebook’e“ ar ne.

Laikas

Galima dėti riebų pliusą už tai, kad norėdamos pranešti kokią nors informaciją sugaištame vos kelias minutes: sukuriame įvykį ir pakviečiame draugus į renginį, o gal tiesiog paliekame žinutę ant savo sienos ir viskas! Žinia paskleista, darbas atliktas.

Prieš

Ar nebūna kartais tokių vakarų, kai jau labai norisi eiti miegoti, bet pagalvoji, kad porai minučių tiesiog prisijungsi prie paskyros, kad patikrintum, ar negavai kokių žinučių? Tada pamatai įdomią draugų nuotrauką, o po to kaip užburtas ratas: dar ir dar žiūri, kas ką nuveikė, kur buvo, kokias mintis ant sienos užrašė… Ir kai pasižiūri kiek jau valandų, supranti, kad atėjo rytas, kelios valandos pralėkė kaip sekundė, o tu per tą laiką nieko vertingo ar įdomaus nenuveikei…

Bendravimas

Dar vienas teigiamas argumentas – laisvė bendrauti su žmonėmis, kurie yra užsienyje ar tiesiog kitame mieste. Žinutė nieko nekainuoja, o pranešimą asmuo perskaitys vos tik prisijungęs! Kas dar? Nereikia prašyti jokio telefono numerio! Kartais tikrai gali būti nesmagu aiškintis simpatijai iš kur gavai jo numerį ir kodėl nusprendei jam parašyti. O dabar, net jei sulauki tokių pačių klausimų, gali atsakyti maždaug: „Esi mano drauguose ir nusprendžiau, kad kvaila turėti tiek daug „draugų“ su kuriais nebendrauju – todėl ir parašiau“, – ir jokio užslėpto prisipažinimo, kad jis tau patinka!

Prieš

Deja, jokie virtualus susirašinėjimai nepakeis tikrų susitikimų ir pokalbių. Akių kontaktas, fizinis artumas, tiesioginis bendravimas be jokių pamąstymų ką geriau parašyti sutvirtina ryšį. Juk visų emocijų per „veidelius“ neperteiksi, o ir susitikus galima susigalvoti įvairios veiklos ir pramogų. Vien buvimas kartu, nesišnekant, yra malonus, ką negalėtum pasakyti apie virtualų bendravimą.

Viešumas

Nesvarbu, ar tu esi drovi, ar drąsi, tačiau jeigu turi kokį talentą ar hobį – labai lengva apie tai pranešti ir kitiems. Tereikia įkelti filmuką ar nuotrauką. Pavyzdžiui, gamini įvairius desertus ar rankų darbo papuošalus – ir galbūt atsiras žmonių, kurie norės juos užsisakyti iš tavęs. Galbūt pasiskelbei, kad laimėjai konkursą – tuomet sulauksi sveikinimų ir palaikymo žodžių. Šitaip praneši visiems, kad esi kitokia nei visos ir atkreipsi į save dėmesį!

Prieš

Kartais tiesiog būna peržengiamos ribos. Pavyzdžiui, mergina, gavusi gėlių iš vaikino, puola jas komponuoti, bando atrasti tinkamą rakursą, kad puokštė atrodytų nuostabiai ir galėtų tuoj pat pranešti pasauliui koks jos vaikinas nuostabus!.. O tuo tarpu vaikinas stovi greta, stebi tokį darbą ir laukia, kada pagaliau mergina skirs jam dėmesio. Arba kita situacija: susitinki su draugais, vienas jų praneša ant sienos, kad jūs puikiai leidžiate laiką. Ir vos tik su juo pradedate bendrauti išgirstate: „Truputį palauk…“ (ir, žinoma, tai kartojasi kas kelias minutes), nes jam reikia atsakyti į komentarus. Tikriausiai nelabai smagu būti laukiančiojo vietoje?

Nuotraukos



Žinoma, puiku, kad gali įsikelti nuotraukas iš smagių įvykių ar fotosesijų, parodyti visiems, kad nesi nuobodi ir moki linksmai leisti laiką! O dar, jeigu surenki daug „like‘ų“ – taip malonų širdy pasidaro…
Tas pats ir su kitais: juk negali žinoti visko, ką tavo draugai veikia, o jų skelbiamos nuotraukos – puikus būdas apie tai sužinoti!

Prieš

Ir vėl kartais būna peržengiamos ribos. Skelbiamos nuotraukos, kur vaikinai ir merginos rankose laikydami alkoholio butelius vos pastovi ant kojų, pozuojama su rūbais, vos uždengiančiais slaptąsias vieteles… Kas čia tokio? Reikia nepamiršti, kad dabar paskyras yra susikūrę ne tik jaunimas, bet ir draugų tėvai ar net kai kurie mokytojai! Juk visada yra tikimybė, kad ir jie tas nuotraukas pamatys.

„Sekimas“

Jeigu esi susižavėjusi kokiu nors vaikinu – nėra sunku sužinoti, kokie jo pomėgiai, gal turite bendrų draugų, o gal į kokį renginį eis? Tai taip pat puiki proga patikrinti, ar vaikino skelbiami pomėgiai nėra tau nepriimtini ir, jeigu jis atrodo tinkamas tavo širdžiai, kodėl nenueiti į tą patį renginį? Juk galima ir „netikėtai“ susipažinti.

Prieš

Merginos, kurios jau turi vaikinu,  stebi kokias paneles jie priima į draugus, kokios komentuoja ir spaudžia „like“ po jo nuotraukomis, tikrina, su kuo susirašinėja. Vaikinai mėgsta laisvę, o priekaištus dėl draugių, jie supranta kaip suvaržymą. Nepasitikėjimas – tai tarsi smūgis žemiau juostos. Juk niekas nenori būti šalia tų, kurie tavimi nepasitiki. Vaikinai – ne išimtis.

Nuolatinis paskyros tikrinimas

Kai neturi ką veikti – tiesiog nueini į savo paskyrą ir žiūri žiūri… Iš to nauda gali būti tikta, kad GALBŪT pamatysi, surasi informaciją, kuri tikrai tau bus naudinga (pavyzdžiui, pigesni bilietai į tavo trokštamą koncertą ir panašiai).

Prieš

Manija! Priklausomybė! Negi tikrai nėra ką veikti? Negalėjimas išbūti nei dienos nepatikrinus paskyros – nelabai teigiamas ženklas. Juk gyveni tik vieną kartą, nejaugi nori kiekvieną minutę praleisti prie ekrano? Geriau kurk kasdien savo gyvenimą tokį, apie kurį mielai papasakotum draugams ar net anūkams, kai pasensi. 

Tad ar tikrai verta skirti socialiniam tinklams daug laiko? Tai jau tavo sprendimas. Bet patarimas galėtų būti toks: „Kas per daug – tas nesveika“. Galbūt kelios minutės per dieną – tikrai praskaidrins tau nuotaiką, tačiau kelios valandos – gali tą pačią nuotaiką ir aptemdyti.

Mano išsaugoti straipsniai