Kiekviena protinga mergina žino, kad išsilavinimas – būtinas. Daugelis jų po mokyklos renkasi aukštojo mokslo studijas, dažna vėliau siekia ir magistro laipsnio.
Juk noras tobulėti, padaryti karjerą užsitikrinti sau ateitį – puiki savybė, tiesa? Pasirodo, siekdamos išsilavinimo merginos kasasi sau gilią duobę, bent jau taip mano vieno geriausių JAV universitetų, Prinstono absolventė Susan Patton.
1977 metais prestižinį koledžą baigusi moteris šių metų Valentino dieną portalui „Wall Street Journal“ parašė straipsnį pavadinimu „Truputis sveiko proto Valentino dienai: jaunos merginos turėtų susiimti ir pradėti ieškoti vyrų“.
Savo straipsnyje Susan teigia, jog merginos, 10 metų po universiteto baigimo praleidžiančios bedarant karjerą, daro didžiulę klaidą. Pasak jos, kai trisdešimt kelerių metų moteris pradės ieškoti sau sutuoktinio, jai reikės nukonkuruoti visas jaunas žavingas dvidešimtmetes, o tai, pasak autorės, beveik neįmanoma. „Jūs turėtumėte skirti daug daugiau laiko vyrų paieškoms nei kad skiriate mokslams, ir paiešką pradėti anksčiau, nei jums atrodo. Ypač, jei esate karjeristė su puikiais akademiniais pasiekimais“, – rašė Susan.
Ji mano, kad išsilavinusiai moteriai labai sunku rasti sau intelektualiai lygų vyrą, nes paprastai tokie vyrai ieško jaunesnių ir „paprastesnių“ merginų. O pasak autorės, jauna mergina privalo būti protinga ir galvoti ne apie karjerą, o apie santuoką. Ji pataria jau studijuojant pradėti dairytis sutuoktinių, o ne švaistyti laiką „blogiukams“, nevykėliams ar neištikimiems vaikinams. „Universitetas – geriausia vieta ieškoti vyro. Niekur kitur nerasite tokios bendraminčių koncentracijos vienoje įstaigoje“, – savo straipsnyje rašė Susan Patton. Ji pataria pradėti rimtą draugystę ir jokio atsitiktinio sekso, nes, pasak jos, močiučių laikų tiesa „Vyrai nepirks karvės, jei – pienas nemokamas“ galioja ir šiandien.
Ne visos merginos yra pasirengusios tekėti dar būdamos universitete ir Susan tai supranta, todėl jaunoms merginoms pataria palaikyti ryšius su pačiais protingiausiais ir patraukliausiais bendramoksliais: tikėtina, jog jie gyvenime daug pasieks, o kuri gi nenorėtų sėkmingo vyro?
Autorės straipsnis iškart sulaukė įvairių komentarų, daugelis skaitytojų piktinosi, kad Susan Patton žarsto pasenusius patarimus iš laikų, kai santuoka buvo gero gyvenimo ir pasisekimo visuomenėje garantas. O kaip yra šiandien? Kaip manai tu? Išreikšk savo nuomonę apklausoje!
Atsakyk į apačioje esančius klausimus ir laimėk žurnalo „Panelė“ prenumeratą 6 mėnesiams! Atsakymų lauksime iki vasario 28 dienos, nugalėtoją skelbsime rubrikoje „Konkursų laimėtojai“.