Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Nauja pradžia: kaip sėkmingai įvykdyti Naujųjų metų pažadus?

Nauja pradžia: kaip sėkmingai įvykdyti Naujųjų metų pažadus?

Kaip ir kiekvienais metais, nepaliaujamai artėjant Naujiesiems, bene kiekvienas iš mūsų pradedame jausti poreikį šį tą keisti. Vieni nori patobulinti save kaip asmenybę, pasižadėdami sau ką nors pakeisti, išmokti ar nuveikti, kiti – į gyvenimą įsileisti naujovių, kurios padėtų išlipti iš savo komforto zonos.

Visi pasižadėjimai – ir patys mažiausi, ir drastiškai dideli bei gąsdinantys. gali tapti realybe, jeigu tik žinosi, kaip reikėtų priimti sprendimus dėl to, ką nori pakeisti.

Ką norėtum sau pasižadėti?

Jeigu nusprendei, kad 2014-aisiais būtina ką nors keisti, pirmiausia turėtum tiksliai įvardinti pokyčius, kuriuos nori įvykdyti. Nesigriebk šimtą kartų girdėtų, tokių kaip „numesti svorio“ ar „mesti rūkyti“. Pasuk galvą ir pagalvok, ką iš tikrųjų kitais metais galėtum daryti geriau, ką galėtum daryti kitaip, o ko – iš viso nedaryti. Jeigu vis dėlto nori sulieknėti, vietoj pabodusio pažado „numesiu svorio“ pasirink kiek konkretesnį variantą, pavyzdžiui, „iki rugpjūčio atsikratysiu septynių kilogramų, o iki gruodžio – dar dviejų“. Tiksliai žinodama, koks yra tavo tikslas geriau žinosi, ko turėtum iš savęs reikalauti ir ką iš tikrųjų turi nuveikti.

Nepamiršk, kad pažadų sąrašas neturi būti labai ilgas (kuri iš mūsų sugebėtų prisiminti 50 konkrečių punktų?..), tačiau jame esantys dalykai turėtų būti ne tik itin dideli ir svarbūs, bet ir maži ir ne tokie reikšmingi. Būk originali! Į sąrašą įtrauk tokius pasižadėjimus kaip „daugiau bendrausiu su mama“, „pradėsiu rūšiuoti šiukšles“, „savo vaikiną bent kartą per mėnesį netikėtai palepinsiu savo pačios gamintu desertu“ ar „pradėsiu dirbti savanore“.

Kaip ištesėti tai, ką pasižadėjai?

Kai pasižadėjimų sąrašas sudarytas, o visi mylimiausieji informuoti, jog kitais metais esi pasiruošusi griebti jautį už ragų ir kaip reikiant patobulinti save, savo gyvenimą ir santykius su aplinkiniais, metas pasirūpinti, kad pažadai neliktų tik pažadais. Peržvelk sąrašą ir išsirink tris svarbiausius punktus. Tai padaryti bus nesudėtinga, jei tik būsi sau atvira ir pripažinsi, kad tai yra dalykai, kurių tau iš tikrųjų labiausiai reikia. Kiekvienam iš trijų pažadų susidaryk detalų planą nurodantį, kaip stengsies juos paversti realybe. Jeigu tavo prioritetu tapo „atsikratysiu devynių kilogramų“, rask draugę, kuri su tavimi lankys sporto klubą, nuspręsk, kiek kartų per savaitę jame apsilankysite ir kaip gali pagerinti savo mitybą, kad dar labiau pagražintum savo kūną. Kuo būsi detalesnė, tuo lengviau bus laikytis susidaryto plano.

Jeigu nori ištesėti tai, ką pažadėjai, pradėk laikytis savo plano tuoj pat ir nieko neatidėliok! Jeigu nusprendei, jog pradėsi dirbti savanore, vos atsigavusi po Naujųjų metų sutikimo vakarėlio, prisėsk ir pagalvok, kokioje įstaigoje norėtum dirbti. Nori bendrauti su dėmesio stokojančiais vaikais? O galbūt itin myli gyvūnėlius? Susirask reikiamus kontaktus internete, skambink, rašyk elektroninius laiškus, domėkis ir rodyk iniciatyvą. Jeigu nori užtikrinti, kad tikrai laikysies susidaryti plano, pasirūpink, kad apie jį žinotų kiti. Kuo daugiau žmonių bus supažindinti su tavo pasižadėjimais, tuo daugiau palaikymo ir paskatinimų sulauksi. Paprašyk artimiausių draugų, kad vis paklaustų kaip tau sekasi tvarkytis su tam tikrais punktais, su šeimos nariais aptark savo norą pasikeisti ir patobulinti gyvenimą. Tikėtina, kad sulauksi ne tik pritarimo, bet ir kelių patarimų, kurie galėtų tau dar labiau padėti.

Patarimai pasižadėjusioms

Jeigu kiekvienais metais susiduri su sunkumais, kuomet reikia iš tikrųjų tesėti tai, ką sau pažadėjai, štai keli patarimai, kurie turėtų tau padėti.

1. Primink sau apie tai, ką pažadėjai. Tavo telefonas gali būti grūste prigrūstas priminimų apie pažadus, jeigu tik tai tave motyvuos pasitempti.

2. Ieškok bendraminčių. Visuomet lengviau laikytis pažado tada, kai jo laikaisi ne viena. Jeigu su draugu ar drauge susikursite bent po vieną vienodą pažadą, vienas kitam vis galėsite priminti apie jo tesėjimą.

3. Koncentruokis į progresą, o ne galutinį rezultatą. Apdovanok save už tai, kad sugebi pažado laikytis dvi savaites, mėnesį ar pusmetį.

4. Susikurk tokią aplinką, kuri tau padės laikytis pažadų. Jeigu nusprendei savo mylimąjį kas mėnesį nudžiuginti desertu, jų receptų knygą pasidėk matomoje vietoje. Jei pasižadėjai, jog kasdien bėgiosi, bėgimo batelius pasidėk ten, kur jie tau kasdien „badytų“ akis ir vis primintų apie išsikeltus tikslus.

5. Susitaikyk su tuo, jog entuziazmas kažką keisti su laiku neabejotinai išblės. Jeigu pasiruošei išmokti naują kalbą, bus akimirkų, kada norėsis vadovėlį sviesti į tolimiausią kampą, tačiau nepamiršk, kad visa tai darai savo labui. Leisk sau pailsėti, nereikalauk iš savęs neįmanomų dalykų. Atsipūsk, jei tikrai reikia atsipūsti.

Mano išsaugoti straipsniai