Žiema kiekvieną mūsų į rutiną panardina šiek tiek labiau, nei bet kuris metų laikas. Šaltas ir nemalonus oras verčia susikurti naujas trumpalaikes „tradicijas“, tokias kaip filmų žiūrėjimas ilgais vakarais ar nuosprendis savaitgalį sėdėti namie, o ne iš spintos gilumos traukti šilčiausią megztuką ir eiti pasižmonėti.
Oro sąlygos bei niūri tamsa, sekiojanti mus bene visą dieną, nuteikia neigiamai ir slegia, tačiau tai – ne priežastis kasdien jaustis taip, tarsi būtum nieko nenuveikusi! Nori jaustis produktyvi net tada, kai sėdi namie? Šis straipsnis tau padės planuoti laiką bei susikurti veiklos net ir pačiais žvarbiausiais metų mėnesiais!
1. Didžiąją savaitgalio dalį praleidi drybsodama lovoje? Visiems, kas netingi klausytis vis užsimeni, kad žiemos metu riebaliukai šildo, tačiau pavasarį drastiškais būdais stengiesi jų atsikratyti? Sportuok! Savaitgalius prie kompiuterio iškeisk į savaitgalius sporto salėje. Neturi tam lėšų? Ne bėda! Internete paieškok iššūkių (veiksmingąjį pritūpimų išbandymą rasi [-[1]-] ), trunkančių visą mėnesį, jau sudarytų ČIA)
3. Norisi laiką leisti namie, tačiau atrodo, kad nėra nieko neįdomesnio nei tai, ką veiki paprastai? Išmok šį tą naujo! Paversk lietuviškosios žiemos ilgumą privalumu ir visus tris mėnesius užsiimk veikla (ar net keliomis!) kurią norėtum išmokti. Visai nesvarbu, kas tai: maisto gamyba, grojimas gitara, makiažo pamokėlės ar piešimas – skirdama tam pakankamai laiko ir jėgų, pavasarį jau galėsi girtis bent jau kukliais pasiekimais tam tikroje srityje!
4. Jautiesi taip, tarsi plaukte plauktum per gyvenimą, leistumeis nešama srovės ir nedarytum nieko, kad bent šis tas būtų šiek tiek kitaip? Išsikelk sau naujų tikslų! Artėja naujieji metai – naujų pradžių ir galimybių laikas. Jeigu nedžiugino tai, kokie buvo 2013-ieji, pasirūpink, kad artėjantys metai būtų visiškai kitokie. Skirk bent kelias minutes per dieną ir susigalvok sau naują tikslą, kurį turi pasiekti per tam tikrą laiko tarpą. Tikslai gali būti gąsdinančiai dideli („Visus egzaminus išlaikysiu tobulai ir gausiu 100 %!” ; “Pasiruošiu ir nubėgsiu maratoną!“) bei juokingai paprasti ir elementarūs („Dažniau sesei sakysiu, kad ją myliu“ ; „Poryt nustebinsiu savo vaikiną ir iškepsiu jam pyragą“). Tam, kad jaustum didesnę motyvaciją, pasidaryk spalvingą sąrašą ir jį pasikabink matomoje vietoje. Patikėk, nebus nieko malonesnio, nei su pasididžiavimu kartas nuo karto iš jo išbraukti tikslą, kurį jau pasiekei!
5. Ta pati aplinka slegia labiau, nei šaltas oras ar pliurzė ant žemės? Atlik pertvarkymus! Jeigu kambarys atrodo nuobodus, amžinai netvarkingas ar tiesiog pabodęs, ieškok būdų, kaip padaryti jį kitokiu ir labiau džiuginančiu akį. Pradėk nuo paprastų dalykų – iškraustyk spintas ir spinteles, atidėk nenaudojamus, bet vis dar geros kokybės drabužius (jų neišmesk – visada galima rasti tų, kuriems tai, kas tavęs nebedžiugina, bus šis tas naujo) bei tvarkingai surūšiuok likusiuosius. Susitvarkyk knygų spintą ir paaukok tau nebeįdomią literatūrą artimiausiam komisui, vaikų darželiui ar mokyklos bibliotekai. Jeigu norisi drastiškų pokyčių – imkis darbo! Persidažyk kambarį, sieną papuošk spalvinga ir savo pačios ranka užrašyta citata, nusipiešk piešinį, kurį galėtum įsirėminti ir pasikabinti ar perstumdyk baldus. Be didelių investicijų tavo kambarys gali atrodyti pasikeitęs, šviesesnis, tuštesnis ir jaukesnis nei bet kada anksčiau.