NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI

„Feelart“: grafą Tiškevičių prikėlė electro (nuotraukų albumas)

Šeštadienio vakarą grafo Tiškevičiaus dvaras Trakų Vokėje suspindo šiuolaikiniais menais. Festivalis ,,Feelart“ pratęsė vasariškų renginių maratoną po atviru dangumi: susirinkusieji klausėsi gyvos muzikos, apžiūrinėjo menininkų kūrinius, per naktį šėlo dvaro salėse pagal skirtingų muzikos stilių ritmus.
Įžengęs į grafo Tiškevičiaus dvaro teritoriją, galėjai pasirinkti, ką aplankyti pirmiausia: prisijungti prie lauko scenos linksmybių ar leistis į meno projektų paieškas dvare.

Paltą į šalį

Šalia grafo Tiškevičiaus dvaro pastatytoje lauko scenoje pirmoji pasirodė grupė ,,Jam Jam“. Grupės vokalistas Liudas džiaugėsi auksinio rudenio vakarą turįs progą koncertuoti gamtos apsupty: ,,Čia daug smagiau nei tvankiame bare“.


Funk /rock ritmais publiką audrino kolektyvas iš Užupio – ,,Bekešo vilkai“. ,,Živilė Ba ir grupė“ susirinkusiųjų širdis šildė ramiais kūriniais.

Tačiau labiausiai žiūrovus įkaitino grupės ,,InCulto“ projektas TWNKL. Per jų pasirodymą paltą į šalį numetė ne vienas, o ramiai stoviniuojančių neliko. Nuo scenos įsiaudrinusi publika ,,InCulto“ nepaleido – išprašė net trijų bisų.

Lauko scenoje taip pat pasirodė ,,Magic Mushrooms“, ,,Super Union“. Vakarą lauke pabaigė elektroninės muzikos kūrėjas ,,Golden Parazyth“.


Pasibaigus pasirodymams, minia užtvindė dvaro sales. Ten skambėjo chill out, drum‘n‘Bass, electro/techno.

Muzikinę festivalio dalį papildė vizualiniai menai – vj‘ų projektai.
Dalis festivalio svečių lauko scenos pasirodymus praleido – atvyko pasilinksminti tik į scenas po stogu.

Meno paieškos dvaro rūsiuose

Pabėgę iš muzikinių festivalio erdvių, lankytojai džiaugėsi menininkų projektais: juos buvo galima apžiūrinėti nuo festivalio pradžios iki pat ryto (jei kam dar buvo sveikatos po naktinių šėlionių).

VDA (Vilniaus dailės akademijos) studentas Roma nekreipė dėmesio į praeivius ir ,,atsipūtęs“ tapė paveikslą. Jis prisipažino, jog kurti, kai visi aplink šėlsta, tingisi, bet dalyvauti meniniame projekte jam svarbu.


Studentas Arūnas tapė ant medinių lentelių. Jis džiaugėsi jaukia ir originalia festivalio erdve: ,,Čia daug smagiau, nei kituose festivaliuose, kur įsikuri tarp palapinių“.

,,Klasikinės muzikos instrumentų siluetai itin dera prie dvaro aplinkos, tuo pačiu – tai kontrastas čia skambančiai elektrononei muzikai“, – apie purškiamą trafaretą pasakojo menininkas Jokūbas.


„Moustache“ merginos Aurimė, Ignė ir Rūta kaip ir kiti festivalio dalyviai turėjo visišką laisvę pasirinkti, kokius kūrinius pristatyti festivalio svečiams. Merginos iš medžiaginių maišelių sukūrė savo instaliaciją.

Dvaro rūsyje įsikūrė pagrindinis workshop‘as arba menų dirbtuvės. Festivalio svečiai patys galėjo išbandyti įvairius menus. Daug dėmesio susilaukė tapyba ant šilko.

Renginio svečiai taip pat galėjo apsipirkti: iš menininkų įsigyti dekoruotų rūbų, dizainerių kurtų vienetinių žaisliukų, iš kavos pupelių padarytų papuošalų.


Viena iš rūsio patalpų virto kino sale. Čia vargiai tilpo visi norintys išklausyti paskaitą ,,Psichodelinio meno apybraiža“.


Grafo Tiškevičiaus dvare taip pat buvo pristatomos fotografijų, grafikos darbų parodos, kiti, sunkiai apibrėžiami, menininkų projektai.

Kuriant festivalį, pirminė idėja buvo naujos meno galerijos ,,Meno mėnulis“ pristatymas. Organizatoriai norėjo atkreipti dėmesį į menininkų kūrybos erdvių trūkumą. Dalis festivalio erdvėse kūrusių menininkų ketina prisijungti prie ,,Meno mėnulio“ veiklos. Čia jie galėtų ne tik eksponuoti, bet ir parduoti savo kūrinius.


Nepilnamečiams – tik iki 23h?


„Man čia tikras realybės šou”, – apie festivalį kalbėjo po dvaro erdves klaidžiojantis Vilius. Rūta sakė nesigailinti, kad atvyko į ,,Feelart”: ,,Patiko menininkų dirbtuvės, tačiau kūrybinių projektų galėjo būti ir daugiau”. Renginio lankytoja Ieva sakė gerai pasitūsinusi per ,,Golden Parazyth“, tačiau festivalyje jai trūko veiksmo.


Mergina pasakojo, kad naktį festivalyje matė likusių ir nepilnamečių (jie renginį turėjo palikti iki 23h).


Festivalio organizatorė Ieva po renginio džiaugėsi, kad viskas praėjo be nesklandumų. Dėl nepilnamečių organizatorė gynėsi: ,,Jų nakčiai tikrai neliko“. (Įdomu, kaip ji tai patikrino?). Anot organizatorės, „apsauginiai nepilnamečius sužiūrėjo sava strategija“.



Mano išsaugoti straipsniai