NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI

Audringoji „Euro-Rock 2008” pabaiga

Apie keturis mėnesius trukęs kasmetinis muzikinis projektas „Euro-Rock“ savo pabaigą atšventė festivalyje „Be2gether“. Ten žiūrovai galėjo išgirsti ir pamatyti visus šio renginio finalininkus: „This“, „Graveyard“, „Cool Gardens“, „D.S.“, „Wozu“ bei „Freaks On Floor“.
Kas buvo, tie tikrai atsimins, tačiau nebuvusiems papasakos „Freaks On Floor“ būgnininkas Rokas:

„Sėdėjau ant pievos per „Wozu“ pasirodymą ir pamačiau, kad jau ateina lietus. Kuo toliau, tuo smarkesnis, tad šiek tiek išsigandau, kad žmonės išsibėgios. Kai atėjo mūsų eilė, į sceną užlipau jau permirkęs.

Kol tikrinomės garsą, nelabai mačiau, kas darosi prie scenos, bet, kai pradėjome, pakėliau galvą ir išvydau minią, kuri buvo tikrai nemaža! Vėliau žmonių nesumažėjo, nors pylė kaip iš kibiro. Visi šoko ir žmonių veiduose matėsi šypsenos: buvo be galo gera groti.

Galbūt audra buvo tik į naudą, nes ji leido suprasti, ko žmonės labiausiai nori: paklausyti mūsų ar eiti po stogu. Koncerto aura buvo tikrai nereali: dėkojame visiems, neišsigandusiems lietaus ir šėlusiems su mumis!”

Grupė „Freaks On Floor“ finale, vykusiame gegužės pirmą dieną klube „Tamsta“, užėmė pirmąją vietą ir laimėjo galimybę dalyvauti susigiminiavusių miestų jaunimo muzikos seminare „Euro-Rock“. Plačiau apie tai, kaip grupei sekėsi keliauti, galite pasiskaityti

  • čia ir
  • čia

    Internacionali publika ir grupės

    Kad galėtume išgirsti apie seminarą „iš pirmų lūpų“, kalbinome grupės būgnininką Roką.

    DELFI GATVĖ: Kaip jaučiatės pasikeitę po „Euro-Rock“ seminaro?

    Rokas: Jaučiamės puikiai – pasisėmę daug patirties. Nors turas truko, atrodo, apie dvi savaites, tačiau koncertavome trijose šalyse – tai yra tikrai daug. Pamatėme kitokią kultūrą, skirtingų reakcijų į mūsų muziką. Labai naudinga savo „produktą“ išbandyti skirtingose auditorijose.

    Iš to, kaip mus priėmė, tikrai maloniai pasijautėme. Dauguma koncertų praėjo sklandžiai, nelikome nepastebėti. Nuolatos buvome apsupti dėstytojų, dalinusių patarimus – labai gera groti, kai po koncerto gauni įvairios kritikos, kuri visada yra naudinga.

    DELFI GATVĖ: Palyginkite koncertus užsienyje su koncertais Lietuvoje.

    Rokas: Publiką sunku palyginti, nes kiekvienas klausytojas savaip pasiima tai, ko jam reikia. Vieni šėlsta su alaus bokalu ir, atrodo, kad o! kaip žmonės linksminasi, tuo tarpu kiti stovi ramūs visą koncertą, bet po jo prieina ir padėkoja už muziką.

    Šiaip galėčiau išskirti koncertus Vokietijoje gal todėl, kad ten praleidome daugiausiai laiko. Publika ten reagavo labai smagiai. Prancūzija taip pat būtų sunku skųstis: koncertas buvo miesto aikštėje ir tikrai buvo geras, alternatyvus vakarėlis. O štai britus išskirčiau kaip kukliausius klausytojus, galbūt dėl didelės Brit-popo bangos – jiems sunkiau klausytis kažko kitokio.

    DELFI GATVĖ: Ko Jums „Euro-Rock‘e“ trūko? Kokia šalis labiausiai patiko, kodėl?

    Rokas: Sunku pasakyti, ko trūko „Euro-Rock‘e“. Juk iš jo tiek daug pasiėmėme. Galbūt galėtų būti daugiau ir ilgesnių muzikos pamokų (workshopų), nes jie išties buvo įspūdingi, tačiau trumpi ir sunku buvo „suvirškinti“ visą informaciją per vieną kartą.

    Labiausiai patiko Vokietija, atsižvelgiant į organizavimą, bendravimą ir grojimą. Ji galbūt nebuvo gražiausia šalis, bet juk ne atostogauti važiavome. O šiaip – pagarba vokiečiams už jų tokį pasiruošimą, rūpestį ir bendravimą.

    „Jei jaučiate, kad galite – visom keturiom į „Euro-Roką“ “

    DELFI GATVĖ: Papasakok, kokį įspūdį susidarėte apie kitų šalių grupes – atstoves? Kurios jums labiausiai patiko?

    Rokas: iš muzikinės pusės žiūrint, išskirčiau vokiečių grupę „Fools Errant“, kaip tvarkingiausiai grojančius. Aišku, jų stilius nieko nenustebintų: kažkas panašaus į „Creed“ „Alter Bridge“. Bet tai bent jau grupė, kurią ne gėda leisti ant scenos.

    Prancūzai – linksmų pankelių grupelė. Didelio įspūdžio jie nepaliko. Štai britai visai šaunuoliai: šešiolikmečių grupelė, grojanti gatvinį Brit-roką. Žinoma, jiems dar labai trūksta technikos, susigrojimo, intonavimo, bet galima juos gerbti už nuoširdumą ir idėją. Ši grupė turi savo spalvą. Nors Anglijoje ir daug panašaus stiliaus grupių, bet jie kažkuo išsiskyrę.

    DELFI GATVĖ: Galiausiai, ko palinkėsite ar patarsite ateinančioms „Euro-Rock“ grupėms kandidatėms, laimėtojoms?

    Rokas: Jei jaučiate, kad galite, tai visom keturiom į „Euro-Rock‘ą“ – nenusivilsite. Turite nepakartojamą galimybę pristatyti savo muziką užsieniui ir užmegzti gerų kontaktų.

    Taigi, linkime vaikinams tolimesnės sėkmės ir laukiame „Euro-Rock 2009“, kuris, organizatorių teigimu, planuojamas rengti ir Lietuvoje. Numatoma, jog seminaras prasidės Duisburge (Vokietijoje), o pasibaigs Vilniuje. Be to, tikimasi pirmąkart sulaukti atstovų iš Rusijos, Permės miesto.

  • Mano išsaugoti straipsniai