NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Atskleista

Atskleista, kaip padaryti puikią nuotrauką išmaniuoju telefonu

Socialiniai tinklai ir į juos keliamos nuotraukos daugeliui yra ne tik pramoga, bet ir būdas pateikti save bei savo kūrybą. Kartais tam, kad gautum tą tobulą kadrą, reikia pasidaryti šimtus nuotraukų, o kartais užtenka vos vieno mygtuko paspaudimo. Kiek kadrų gerai nuotraukai sukurti išmaniuoju telefonu prireikia profesionaliems fotografams ir nuomonės formuotojams?

Tūkstančius sekėjų socialiniuose tinkluose turintys komunikacijos specialistas Saugirdas Vaitulionis, drabužių kūrėja Simona Nainė, mados fotografė Reda Mickevičiūtė ir su IT projektais dirbanti Lina Survilė buvo pirmieji, kurie galėjo išbandyti naujausią „Samsung“ išmaniųjų telefonų „Galaxy S20“ seriją. Tad žinomi nuomonės formuotojai pasidalino patarimais, kaip padaryti tobulą nuotrauką, skirtą socialiniams tinklams.

Norint gražiai užfiksuoti akimirką, užtenka vadovautis keliomis paprastomis taisyklėmis. Anot mados fotografės R. Mickevičiūtės, šiomis dienomis profesionalų kadrą išgauti gali daugelis. Pasak fotografės, naujausių išmaniųjų telefonų kameros tam suteikia visas galimybes, tad belieka atsiminti tik kelias taisykles.

View this post on Instagram

Slow sunday in black? . . . @maxandco #maxandco #maxitup #ootd #instyle #outfitinspo #outumnoutfit #ootd #clothingbrand #streetstyle #photography @monikarukaite

A post shared by Reda Mickeviciute (@redamphotography) on

„Profesionaliai atrodančioms fotografijoms šiandien visiškai pakanka telefonų kamerų kokybės, tad svarbu prisiminti, kad visą likusį darbą atlieka geras apšvietimas. Visuomet atsukite veidą ar fotografuojamą objektą į šviesą. Kuo daugiau šviesos, tuo ryškesnė ir detalesnė bus nuotrauka“, – patarimais dalinosi R. Mickevičiūtė.

Norintiems tobulų nuotraukų, fotografė siūlo pažaisti su išmanaus telefono kameros nustatymais ir nepasiduoti po kelių nepavykusių kadrų. R. Mickevičiūtės teigimu, tamsiu paros metu ypatingai praverčia naktinis kameros režimas, stabilumą užtikrinanti funkcija bei automatinis fokusavimas.

„Norėdami padaryti kokybišką nuotrauką, nenaudokite iškart siūlomų socialinių tinklų filtrų. Originaliai telefonu padaryta, o tik vėliau retušuojama fotografija bus kur kas kokybiškesnė. Taip pat pastebėjau, kad žmonės neskiria laiko kadro fokusavimui ir nereguliuoja nuotraukos šviesumo ir tamsumo. Reikia įsiminti šias paprastas funkcijas, kurios iškart pakeičia nuotraukų kokybę“, – sako R. Mickevičiūtė. 

Daugiau nei 200 tūkst. sekėjų socialiniame tinkle „Instagram“ turinti S. Nainė nuotraukas, kurias publikuoja viešai, renkasi pagal nuotaiką, o kadrui ruošiasi labai paprastai.

View this post on Instagram

?‍♀️ #friday

A post shared by Simona Nainė (@simutee) on

„Nemėgstu per daug apdirbtų nuotraukų, kuriuose veido oda atrodo sulieta ir išlyginta, o pats žmogus primena lėlę. Nereikėtų nuotraukoje ar asmenukėje savęs retušuoti taip, kad gatvėje nebūtų įmanoma jūsų pažinti. O ir kiekviena matoma raukšlelė prideda asmeniško unikalumo ir žavesio“, – įsitikinusi S. Nainė.

S. Vaitulionis pabrėžia nuotraukos emocijos svarbą ir turi savo tvirtą nuomonę, kai kalbama apie prie nuotraukų skelbiamus aprašymus.

„Aš labai nemėgstu lėkštų citatų ir naivių grotažymių. Kiekviena nuotrauka turi savo istoriją, atskirą nuotaiką, atspindi tam tikrą laikotarpį. Todėl vaizdus socialiniuose tinkluose pateikiu kartu su istorijomis, įvykiais ir emocijomis, kuriuos jie atspindi. Nuotrauka turi turėti savo pasakojimą“, – sako jis. 

Mano išsaugoti straipsniai