Mokantis namuose sunkiau susikaupti dalykams, kurie atrodo neįdomūs, ar tuos, kuriems suprasti dažniau prireikia mokytojo pagalbos. Tačiau sekti mokyklos tvarkaraštį ir nuotoliniu būdu ruoštis egzaminams šiuo metu yra pagrindinė moksleivių užduotis. Taigi, dalinamės idėjomis, kurios paįvairins mokymąsi namuose.
Žaismingai pateiktą medžiagą įsimename lengviau
Virdžinijos universiteto psichologų teigimu, medžiagą, pateiktą mums patrauklia forma, tokia, kaip, pavyzdžiui, edukacinio tipo filmukai, įsimename kur kas greičiau. Tad į galimybę mokytis iš namų galima pažiūrėti kaip į progą susirasti įdomiausius mokytojus ir vaizdo įrašus, pasiekiamus skaitmeninėje erdvėje.
Norite pagilinti žinias apie technologijas ir įgyti dabar, rodos, dar naudingesnius skaitmeninius įgūdžius? Viena iš naudingų svetainių lietuvių kalba – „Samsung“ skaitmeninių įgūdžių lavinimo programos „Skaitmeninis moksleivio IQ“ interneto svetainė. Čia moksleiviai ras įdomias vaizdo pamokas, interaktyvius testus ir pagal temas suskirstytus mokymosi modulius.
Kartu su technologijų ir švietimo ekspertais tiek jaunuoliai, tiek suaugusieji galės įsigilinti į kritinio mąstymo, duomenų apsaugos, autorių teisių ir kitas virtualioje erdvėje svarbias temas. Svetainėje pateikiama nemokama mokymosi medžiaga gali tapti puikia alternatyva informacinių technologijų pamokoms. Tinklalapyje taip pat yra pateikiami patarimai, kaip pritaikius fotografijos principus, pasidaryti nuotrauką, sukurti GIF animacinį paveikslėlį ar patrauklią prezentaciją bei infografikus.
Papildomos užduotys norintiems daugiau
Tiems, kuriems vadovėliuose pateikta informacija ir užduotys atrodo per lengvos ir tiems, kurie intensyviai ruošiasi abitūros egzaminams, gali praversti olimpiadoms skirta medžiaga ar praėjusių metų valstybiniai egzaminai.
Nacionalinio egzaminų centro puslapis leidžia surasti ir spręsti visus praėjusių metų egzaminus, pamatyti, kaip jie sudaromi ir kokia forma juose užduodami klausimai. Kaip alternatyva egzaminams gali būti ir mokslo olimpiadų medžiaga, kurią galima rasti Lietuvos nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) interneto svetainėje. Čia galima pasirinkti filologijos, fizikos ir nanotechnologijų, informatikos, muzikos ir kitų mokslų sekcijas ir nuotoliniu būdu atlikti dėstytojų paruoštas užduotis.
Priklausomai nuo amžiaus, akademijoje mokslai užtrunka nuo 3 iki 6 metų, o be nuolatinio mokymosi ir individualių konsultacijų nuotoliniu būdu, kiekvienais mokslo metais yra rengiamos tobulėjimui skirtos sesijos, kurių metu galima net tik pagilinti žinias, bet ir atrasti bendraminčių.
Meninis ugdymas ir literatūra
Daug laiko praleidžiant namuose knygą paimti į rankas tampa kur kas lengviau. Tai tarsi meditacija, leidžianti atsiriboti nuo namiškių ir panirti į savo vaizduotę. Gera žinia ir ta, kad teatras bei koncertai dar niekada nebuvo tokie prieinami skaitmeninėje erdvėje, tereikia tik išsirinkti.
Siekiant įgauti kuo daugiau žinių šiuo laikotarpiu, kai visą laiką praleidžiame namuose, ugdykite savyje smalsumą. Su šeima susikurkite tradiciją per savaitę nors kartą pažiūrėti spektaklį ar paklausyti koncerto, o tada pasidomėkite pjese ar muzikos stiliumi. Susiekite jo bruožus su tuo, ką matėte ir girdėjote. Šios, bendrą išsilavinimą ugdančios žinios pravers tiek mokykloje, tiek ir gyvenime.
Tikslieji mokslai kitaip
Kartojimas – geriausias būdas įsisavinti medžiagą. Tad nors uždavinių sprendimo išvengti nepavyks, verta paieškoti loginę matematinių, fizikos ar chemijos temos seką paaiškinančios vaizdo medžiagos.
Mokantis astronomijos galima pažiūrėti dokumentinį filmą apie kosmosą, o pavyzdžiui, chemijos subtilybes puikiai paaiškina filmuoti, laboratorijose atliekami bandymai. Pasižiūrėję vaizdinę medžiagą nepamirškite paskaityti vadovėlio ir taip užtvirtinti įsisavintą informaciją.
Po mokslų nepamirškite judėti
Mažiau laiko praleidžiant lauke ir kelionėse į ir iš mokyklos, bet nepamirškite judėti, net ir būdami namuose. Sportas ne tik stiprina imunitetą – jis prisideda prie motorinių įgūdžių lavinimo, atpalaiduoja ir išskiria laimės hormonus.
Įvairūs pratimai skirtingoms raumenų grupėms, šokių pamokos, bokso ar karatė pradmenys – nėra to, ko nerastumėte „Youtube“ platformoje, tereikia išsirinkti sau priimtiniausią judėti verčiančią veiklą.