NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
5 karatai žiedas
briliantai

Legendinėje juvelyrinėje susirinkę svečiai matavosi šimtatūkstantinius deimantus: kiek kainuoja 5 karatų briliantas?

Istorinėje sostinės vietoje būriavosi vertinantys tradicijas ir ilgaamžiškumą. Kviestinei publikai duris atvėrė atsinaujinęs, dar nuo 1946 metų gyvuojantis, juvelyrikos salonas. Į prieš aštuonis dešimtmečius įkurtos juvelyrinės šventę atvyko briliantų spindesiui neabejingi svečiai, čia pat atskleidę, kokie aukso dirbiniai pavergia jų širdis pirmiausia.

„Eglė.Juvelyrika”

Legendiniuose „Eglė.Juvelyrika” namuose Vilniuje kvepėjo aukso dulkėmis puošta kakava. Besimėgaudami saldžiu aromatu svečiai smalsiai apžiūrinėjo atsinaujinusias erdves ir naujausią juvelyrinių dirbinių kolekciją, pagamintą šalies ir užsienio auksarankių meistrų. Iš deimantų ir brangakmenių sukurtomis puošmenomis gėrėjosi verslininkė Justė Pinkevičienė, mados namų „Mas 924″ įkūrėja Monika Kazakevičiūtė, fotografas Gediminas Žilinskas, stilistės Austėja Jablonskytė ir Gabrielė Gzimailaitė, verslininkė Gintarė Janavičienė.

Gemologė Jogilė Lapuchinaitė-Barauskienė svečius pakvietė savo akimis išvysti žiedą, puoštą 5 karatų briliantu. Tokio kūrinio vertė rinkoje – daugiau nei šimtas tūkstančių eurų. Įprastai tokio dydžio briliantų juvelyrinėse neišvysi, nes dideles sumas kainuojantys natūralūs akmenys užsakomi tik pagal specialų pageidavimą.

Deimantai – geriausi merginų draugai

Stilistė Austėja Jablonskytė juokaudama save vadina šarka – puoštis ji visada mėgo gausiai, tik gimus dvyniams dalies papuošalų kasdieną teko atsisakyti: „Dėl patogumo, – priduria. – Anksčiau nešiojau gausybę žiedų, auskarų, kaklo vėrinių, derindama juos prie skirtingų įvaizdžių. Po truputį vėl grįžtu prie sau įprasto stiliaus ir vis dažniau išsitraukiu patikusį papuošalą. Niekada nenusiimu sužadėtuvių ir vestuvinio žiedo, o prireikus dovanos, vyras žino, į kokį juvelyrą kreiptis”, – nusijuokia.

Austėja pasakoja, kad įsiverti auskarus ji kartais pamiršta, todėl skylutės spėja užaugti. Modeliu dirbusi stilistė puikiai pamena istoriją, kada dizaineris Juozas Statkevičius pasiūlė jai prie įvaizdžio priderinti auskarus: „Pasiskundus, kad skylės bus užaugusios, Juozas man jas čia pat pradūrė su adata: „Prašau, ir vėl gali puoštis auskarais!” Taip namo grįžau su naujais gražiais auskarais.”

Su dukra Uma renginyje apsilankiusi dizainerė Monika Kazakevičiūtė pritaria posakiui, kad deimantai – geriausi merginų draugai. Ne tik ji pati noriai puošiasi dirbiniais su briliantais, bet ir dukrytės papuošalų dėžutėje tarp rožinių princesės karūnų puikuojasi krikštynų proga nuo šeimos gautas vėrinys su deimantais.

„Atsakingai renkuosi papuošalus, kuriais ketinu puoštis ilgus metus. Vieni jų primena svarbias progas, kiti keliones, bet svarbiausia, kad būtų kokybiški. Nesu klasikos mėgėja, todėl ir turimi papuošalai su briliantais – modernūs, eklektiški, bet derantys prie mano kasdienio, laisvesnio stiliaus. Visada dėviu tuos pačius papuošalus, juos derindama prie „Cartier” laikrodžio: šešias apyrankes, briliantais inkrustuotus auskarus – rinkutes, žiedus”, – pasakoja Monika.

Atidirbti išleistus pinigus žiedui

Juvelyrinėje sutikta verslininkė Justė Pinkevičienė atskleidė, kad jos dėvimi papuošalai turi simbolinę vertę. Ir beveik visi jie – dovanoti vyro arba tėvų. Tiesa, vieną žiedelį su briliantais įsigijo pati, ir šis jai iki šiol primena istoriją, kodėl ji nutarė tąkart save palepinti. „Mano pačios įsigytas žiedelis simbolizuoja sudėtingesnį gyvenimo etapą, kuomet sėkmė versle nuo manęs buvo kiek nusisukusi.

Blogiausia, ką tuomet galėjau padaryti, tai išleisti pinigus juvelyriniam dirbiniui, bet aš vis tiek jį nusipirkau. Nauja puošmena man buvo puiki motyvacija nepasiduoti ir toliau siekti užsibrėžtų tikslų darbe – nebeturėjau kitos išeities, kaip tik su kaupu atidirbti išleistus pinigus žiedui”, – nusijuokia Justė.

Vieno didžiausio šalies kosmetikos fabriko bendraturtė sako, kad nors jų šeimoje prabangūs papuošalai iš tauriųjų metalų – mėgstami, papuošalų dėžutėje jų turi ne tiek ir daug. Bet tai – ne šiaip pirkiniai, o pagal individualų užsakymą gaminti kūriniai:

„Vieni jų – turintys didesnę materialinę vertę, kiti mažesni, bet mums šie papuošalai visai ne apie investiciją: už karatų skaičių man visuomet buvo svarbiau daikto istorija. Visus turimus papuošalus saugau ir branginu vienodai: vestuvinį ir sužadėtuvių žiedus, tėčio rašysena sukurtą auksinį pakabutį su mano inicialais. Tikiu, kad visas šis turtas atiteks mano vaikams ir keliaus iš kartos į kartą, kaip gražus mūsų šeimos prisiminimas.”

Mano išsaugoti straipsniai