Lietuvoje gausu vaistinių augalų, kurie ne tik puošia gamtą, bet ir suteikia vertingų gydomųjų savybių. Štai 10 populiariausių vaistinių augalų, augančių mūsų kraštuose, ir jų nauda sveikatai.
1. Ramunėlė (Matricaria chamomilla)
Nauda sveikatai: ramunėlės yra gerai žinomos dėl raminančio poveikio. Jos padeda sumažinti stresą, gerina miegą, mažina virškinimo sutrikimus ir turi priešuždegiminių savybių.
2. Pipirmėtė (Mentha piperita)
Nauda sveikatai: pipirmėtė puikiai tinka virškinimui gerinti, mažina pilvo pūtimą, ramina galvos skausmą ir gali padėti sušvelninti kvėpavimo takų problemas.
3. Jonažolė (Hypericum perforatum)
Nauda sveikatai: šis augalas žinomas dėl nuotaiką gerinančių savybių. Jonažolė dažnai naudojama lengvos depresijos, nerimo ir miego sutrikimų gydymui.
4. Dilgėlė (Urtica dioica)
Nauda sveikatai: dilgėlės turi daug geležies ir vitaminų, todėl padeda kovoti su mažakraujyste, stiprina imuninę sistemą, gerina kraujotaką ir padeda nuo alergijų.
5. Šalavijas (Salvia officinalis)
Nauda sveikatai: šalavijas veikia kaip natūralus antiseptikas, padeda gydyti gerklės skausmą, gerina virškinimą ir mažina prakaitavimą.
6. Gyslotis (Plantago major)
Nauda sveikatai: gyslotis padeda greičiau gyti žaizdoms, turi antibakterinių savybių, ramina kosulį ir mažina kvėpavimo takų uždegimus.
7. Erškėtis (Rosa canina)
Nauda sveikatai: erškėčio vaisiuose gausu vitamino C. Jie stiprina imuninę sistemą, padeda organizmui atsistatyti po ligų ir gerina odos būklę.
8. Pelynas (Artemisia absinthium)
Nauda sveikatai: pelynas yra žinomas dėl virškinimą gerinančių savybių. Jis skatina tulžies išsiskyrimą, padeda nuo parazitų ir mažina uždegimus.
9. Medetka (Calendula officinalis)
Nauda sveikatai: medetka pasižymi priešuždegiminėmis ir antibakterinėmis savybėmis. Ji puikiai tinka odos problemoms gydyti, žaizdoms dezinfekuoti ir virškinimui gerinti.
10. Valerijonas (Valeriana officinalis)
Nauda sveikatai: valerijonas yra natūralus raminamasis augalas, padedantis sumažinti nerimą, pagerinti miego kokybę ir sumažinti raumenų įtampą.