PRISIJUNK prie grupės SODAS DARŽAS KIEMAS
sodas
Japoniško stiliaus sodas

Kaip paruošti savo sodą vasarai: 7 žingsniai gražiam ir derlingam sezonui

Artėjant vasarai, sodas tampa mūsų poilsio, kūrybos ir darbo erdve. Kad jis džiugintų ne tik akį, bet ir duotų gausų derlių bei sveikus augalus, svarbu tinkamai pasiruošti sezonui. Pateikiame 7 paprastus, bet svarbius žingsnius, kurie padės sėkmingai paruošti sodą vasarai.


1. Sutvarkykite žiemos likučius

Pradėkite nuo sausų lapų, nudžiūvusių augalų dalių, šakelių ir kitų žiemos likučių pašalinimo. Tai padės atverti kelią naujam augimui ir sumažins ligų bei kenkėjų plitimą.

Patarimas: supuvę lapai ir augalų likučiai gali būti puikus komposto pagrindas!


2. Patikrinkite dirvos būklę

Prieš sodinant naujus augalus, verta patikrinti dirvos struktūrą ir pH. Jei dirva sunkiai purenama, galima pridėti komposto, durpių arba smėlio, kad pagerintumėte jos drenažą ir kvėpavimą.

Papildomai: naudinga įmaišyti organinių trąšų, kad augalai gautų reikalingų medžiagų.


3. Patikrinkite ir atnaujinkite įrankius

Gerai pagaląsti ir švarūs sodo įrankiai užtikrins efektyvų darbą ir sumažins augalų sužalojimo riziką. Patikrinkite, ar viskas veikia: žirklės, grėbliai, kastuvai, laistytuvai, laistymo sistemos.

kaip prižiūrėti sodo įrankius
Sodo įrankiai

4. Suplanuokite sodo išdėstymą

Prieš sodinant – verta iš anksto susiplanuoti, kur kas augsite. Apsvarstykite saulės šviesą, vėjo kryptį, atstumus tarp augalų ir jų kaimynystę. Tai padės išvengti klaidų ir užtikrins sklandų augimą.


5. Pasirūpinkite daugiamečiais augalais

Patikrinkite, ar žiemą peržiemoję vaiskrūmiai, gėlės, vaismedžiai neturi pažeidimų. Juos galima patrumpinti, patręšti ir mulčiuoti – tai paskatins naują augimą.


6. Pradėkite sėti ir sodinti

Kai tik dirva sušyla, galite pradėti sėti daržoves, sodinti gėles, persodinti daigus. Nepamirškite pasirinkti tinkamų datų pagal augalų rūšį – kai kuriems augalams reikia šiltesnių naktų.

Tinka sėti: morkas, salotas, burokėlius, pupeles, žirnius.
Tinka sodinti: agurkus, pomidorus, cukinijas, kopūstus (jei daigai paruošti).


7. Nepamirškite mulčiavimo ir laistymo sistemos

Mulčias (šiaudai, medžio žievė, žolės mulčias) padeda išlaikyti drėgmę, mažina piktžolių augimą ir apsaugo nuo karščio. Taip pat verta įsirengti arba patikrinti laistymo sistemą – karštomis vasaros dienomis tai bus tikras išsigelbėjimas.

Mano išsaugoti straipsniai