NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
rankšluosčių kvapas
Rankšluosčiai

Kodėl šviežiai išskalbti rankšluosčiai skleidžia blogą kvapą ir kaip su tuo kovoti?

Niekas neprilygsta jausmui po šilto dušo susisukti į minkštą, gaivų rankšluostį. Tačiau kartais atsitinka taip, kad šviežiai išskalbti rankšluosčiai pradeda skleisti nemalonų kvapą. Kodėl taip nutinka ir kaip galime užkirsti tam kelią? Aptarsime dažniausias blogo kvapo priežastis ir patarsime, kaip grąžinti rankšluosčiams malonią gaivą.

Kodėl rankšluosčiai skleidžia nemalonų kvapą?

  1. Dregmė ir bakterijos. Rankšluosčiai yra ypač jautrūs drėgmei – jie greitai sugeria vandenį ir dėl to gali tapti idealiu dirvožemiu bakterijoms bei pelėsiams. Kai drėgmė lieka audinyje, prasideda bakterijų dauginimasis, kuris sukelia nemalonų kvapą.
  2. Per daug skalbiklio ar minkštiklio. Nors atrodo, kad daugiau skalbiklio užtikrina švaresnius rankšluosčius, tačiau likučiai audinyje gali sukelti nemalonų kvapą. Panašiai, per daug minkštiklio taip pat gali užkimšti audinius ir trukdyti jiems efektyviai išdžiūti.
  3. Neišskalbiama pakankamai aukštoje temperatūroje. Kai kurie skalbimo režimai yra per švelnūs rankšluosčiams, todėl ne visada sunaikinamos visos bakterijos. Jei skalbiama per žemoje temperatūroje, tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl švariai atrodantys rankšluosčiai ima skleisti nemalonų kvapą.
  4. Nepakankamas džiovinimas. Drėgni ar per anksti iš džiovyklės ištraukti rankšluosčiai nėra tinkamai išdžiūvę, todėl gali pradėti skleisti pelėsių kvapą. Dar blogiau, jei juos po skalbimo laikote drėgname kambaryje arba įdedate į skalbinių krepšį neišdžiovintus – kvapas tik blogės.
Nešvarūs rūbai
Skalbimo mašina

Kaip kovoti su nemaloniu rankšluosčių kvapu?

1. Skalbimas su actu

Actas yra puiki natūrali priemonė, padedanti pašalinti bakterijas ir nemalonų kvapą. Prieš skalbdami rankšluosčius, į skalbyklę įpilkite puodelį acto ir pasirinkite ilgesnį skalbimo ciklą. Actas ne tik neutralizuos kvapus, bet ir padės audiniams išlikti švelniems.

2. Soda – dar vienas pagalbininkas

Kepimo soda taip pat padeda atsikratyti kvapų ir bakterijų. Į skalbimo ciklą pridėkite pusę puodelio kepimo sodos, o skalbiklio nenaudokite. Soda pašalins likusius kvapus ir išvalys audinį nuo skalbimo priemonių likučių.

3. Tinkama skalbimo temperatūra

Rankšluosčius patartina skalbti bent 60 °C temperatūroje – tai sunaikins bakterijas ir pelėsius. Nors kai kurie audiniai gali būti jautrūs aukštai temperatūrai, tačiau kokybiški medvilniniai rankšluosčiai šią temperatūrą turėtų atlaikyti be problemų.

4. Mažinkite skalbiklio ir minkštiklio kiekį

Dauguma žmonių naudoja per daug skalbimo priemonių, tačiau rankšluosčiams tai kenkia. Naudokite rekomenduojamą kiekį arba net šiek tiek mažiau, kad išvengtumėte liekanų, kurios skatina kvapus. Taip pat venkite minkštiklio arba naudokite specialius kvapo šalinimo kamuoliukus, kurie padeda išlaikyti šviežumą.

5. Džiovinimas saulėje

Geriausias būdas išlaikyti rankšluosčius gaiviais – džiovinti juos tiesioginėje saulėje. Saulės šviesa natūraliai pašalina kvapus, taip pat turi antibakterinių savybių. Jei nėra galimybės džiovinti lauke, naudokite džiovyklę, tačiau įsitikinkite, kad rankšluosčiai pilnai išdžiūvo.

6. Nepalikite šlapių rankšluosčių skalbinių krepšyje

Jei negalite iš karto išdžiovinti šlapių rankšluosčių, stenkitės jų nelaikyti drėgname skalbinių krepšyje. Vietoj to, išskleiskite juos, kad jie greičiau išdžiūtų, ir tik tada sudėkite į skalbinių krepšį.

7. Skalbimas be perstojo naudotų rankšluosčių

Dažnai naudojami rankšluosčiai sugeria daug nešvarumų ir drėgmės, todėl reikia juos skalbti reguliariai. Tai padės išvengti nemalonaus kvapo ir ilgesnės jų tarnavimo trukmės.

Mano išsaugoti straipsniai