PRISIJUNK prie grupės SODAS DARŽAS KIEMAS
Mėtos nauda
Pipirmėtė / Shutterstock

Pipirmetė: 10 naudingų ir netikėtų panaudojimo būdų namuose ir kasdienybėje

Pipirmetė – vienas universaliausių augalų, augantis ir mūsų soduose, ir ant palangių. Gaivus jos aromatas pažįstamas daugeliui, tačiau dažnai pipirmetė apsiriboja vien tik arbata ar desertų puošyba. Tuo tarpu iš tikrųjų šis augalas turi kur kas daugiau naudingų savybių ir pritaikymų – tiek buityje, tiek grožio, tiek sveikatos srityse.

Štai 10 praktiškų pipirmetės panaudojimo būdų, kurių galbūt dar nežinojote:


1. Arbata virškinimui gerinti ir streso mažinimui

Pipirmetės lapų arbata – natūralus būdas palengvinti virškinimą, sumažinti pilvo pūtimą ar skrandžio spazmus. Ji taip pat ramina nervų sistemą, todėl tinka vakarui – ypač po įtemptos dienos.

Kaip naudoti: užplikykite šviežius arba džiovintus lapus karštu vandeniu, palaikykite 5–10 min.

Pipirmėtės
Pipirmėčių arbata

2. Natūrali priemonė nuo peršalimo

Pipirmetė turi mentolio – medžiagos, palengvinančios kvėpavimą ir turinčios antibakterinių savybių. Įkvėpus pipirmetės garų, galima sumažinti nosies užgulimą, o skalavimas šiltu nuoviru padeda gerklės skausmui.

Patarimas: kelis lapelius užvirinkite ir įkvėpkite garų – natūrali inhaliacija peršalimo sezonui.


3. Vabzdžių atbaidymas natūraliu būdu

Uodai, skruzdėlės ir net pelės nemėgsta pipirmetės kvapo. Tai puiki, natūrali alternatyva cheminiams purškalams.

Kaip naudoti: lašinkite pipirmetės eterinio aliejaus ant vatos gabalėlio ir padėkite ant langų palangių ar kampuose. Arba išdėliokite šviežius lapus ten, kur matote vabzdžių.

Kaip atsikratyti uodų
Uodas

4. Atgaivinanti kūno dulksna ar kojų purškiklis

Karštą dieną pipirmetės vanduo ar atskiestas eterinis aliejus gali tapti puikiu gaivinančiu purškikliu, kuris suteiks vėsos pojūtį ir atgaivins pavargusias kojas.

Kaip pasigaminti: sumaišykite 10 lašų pipirmetės eterinio aliejaus su 100 ml vandens ir šiek tiek alkoholio (kad ilgiau laikytųsi) – purkškite ant kūno ar kojų.


5. Natūralus burnos gaiviklis

Pipirmetė puikiai neutralizuoja kvapus ir naikina bakterijas, todėl ją galima naudoti kaip natūralų burnos skalavimo skystį.

Receptas: užplikykite lapus, atvėsinkite, perkoškite ir skalaukite burną. Arba įlašinkite pipirmetės eterinio aliejaus į burnos skalavimo bazę (be alkoholio).


6. Lūpų balzamų ar grožio priemonių ingredientas

Pipirmetė maloniai vėsina ir stimuliuoja kraujotaką, todėl dažnai naudojama lūpų balzamuose, veido kaukėse ar šveitikliuose.

Idėja: į savo naminį lūpų balzamą įlašinkite 1–2 lašus pipirmetės aliejaus – tai suteiks gaivos ir švelnaus dilgčiojimo pojūtį.


7. Aromaterapinė vonia ar pėdų mirkymas

Pipirmetės vonia ne tik atpalaiduoja, bet ir gaivina odą, malšina nuovargį bei padeda po aktyvios dienos.

Kaip naudoti: į vonią ar dubenį su šiltu vandeniu įmeskite kelis lapelius arba įlašinkite 5–7 lašus pipirmetės eterinio aliejaus.


8. Namų kvapiklis ir valymo priemonė

Pipirmetės kvapas – gaivus, švarus, todėl puikiai tinka namų orui atnaujinti. Be to, pipirmetė pasižymi antibakterinėmis savybėmis.

Namų kvėpiklio idėja: sumaišykite actą, vandenį ir kelis lašus pipirmetės etenio aliejaus – purkškite ant stalų, kriauklių ar į orą.


9. Dėmesio ir koncentracijos gerinimui

Tyrimai rodo, kad pipirmetės kvapas gali stimuliuoti protinę veiklą, pagerinti dėmesio koncentraciją ir sumažinti nuovargį.

Kaip naudoti: kvėpuokite iš buteliuko ar naudokite difuzorių su pipirmetės eteriniu aliejumi darbo vietoje ar mokantis.


10. Puošmena desertams, gėrimams ir ledams

Be jokios abejonės, pipirmetė – nepralenkiama gėrimų ir desertų dekoracija. Ji ne tik atrodo gaiviai, bet ir suteikia švelnų skonį.

Idėjos:

  • Įmaišykite į naminį limonadą
  • Pabarstykite ant ledų ar vaisių salotų
  • Naudokite kokteilių puošimui
Mano išsaugoti straipsniai