JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
pinigai santykiuose
paveldėjimai

3 taisyklės, kaip dalintis išlaidas santykiuose

Santykiuose neretai kyla ginčų, kaip tinkamai ir teisingai dalintis išlaidomis. Kaip dalinti mokesčius, atlyginimus ar verta turėti bendrą sąskaitą? Štai trys taisyklės, kurios atsakys į jūsų klausimus.

Turėkite bendrą banko sąskaitą

Kai kurios poros mano, kad geriausias būdas išvengti ginčų dėl pinigų yra turėti atskiras einamąsias sąskaitas. Taip, jas turėti – būtina. Tačiau taip pat galite turėti ir trečią – bendrą – sąskaitą. Į ją dėsite taupymo pinigus arba pinigus pramogoms.

Tiesa, ekspertai teigia, kad atskiros sąskaitos veda į daugiau pinigų ir santykių problemų. Tačiau kiti teigia priešingai. Turėti atskiras sąskaitas būtina, nes taip užtikrinamas abiejų partnerių stabilumas.

Kartu aptarkite išlaidas

Tarkime, kad esate visiškai patenkintas pirkiniu, kai reikia atnaujinti savo garderobą, bet jūsų sutuoktinis mėgsta pirkti vardinių prekių ženklų rūbus už visai kitą kainą. Jei neturite pakankamai pajamų, kurios palaikytų brangų skonį, tai bus problema. Todėl būtinai aptarkite išlaidas ir planuokite jas iš anksto. Pavyzdžiui, iš anksto planuokite žiemos sezono aprangą, taupykite naujiems paltams, batams…

Pripažinkite savo asmenybės skirtumus

Kiekvieno žmogaus požiūris į pinigus yra skirtingas, o priešingybės linkusios traukti. Tikėtina, kad vienas iš jūsų mėgsta taupyti, o kitas nenori būti pririštas prie to ir mėgsta gyventi išlaidūniškai. Kaip viską suderinti?

Nors asmenybės skirtumai sukelia tam tikrų problemų, tai nėra tikroji jūsų pinigų ir santuokos problemų priežastis. Problemos šaltinis yra tada, kai vienas iš jūsų negirdi kito nuomonės arba kai vienas iš jūsų atsisako tvarkyti finansus. Todėl būtinai ieškokite bendrų sprendimų. Numatykite kiek procentų nuo algų dedate į taupyklę, o kiek galite skirti pramogoms bei pirkiniams.

    Mano išsaugoti straipsniai