NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
6 gudrios maištininkės taisyklės

6 gudrios maištininkės taisyklės

Kartą gyveno maža ir graži mergaitė. Nerūpestingas kapstymasis smėlio dėžėje, rožinis sijonėlis ir kasytės, spalvoti lipdukai pažymių knygelėje, puikūs santykiai su tėvais, būrys draugų, kiek įmanoma geresni pažymiai, viena kita mokykloje užgimusi simpatija… Tada – mokyklos baigimo diplomas, universitetas, rūpestingas vaikinas, virtuvėje gimstantys kulinariniai šedevrai, netrukdantys išlaikyti puikių kūno formų, sporto klubas keletą kartų per savaitę, tobulas makiažas ir madingų rūbų prigrūsta spinta… Turbūt kažkur jau tai girdėjai?

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Nieko keisto, tu ne vienintelė – tai tėra tipiškas populiarių stereotipų kratinys. Tobulai sustyguota įvykių seka, visuomenės diktuojama kaip šviesios ateities garantas. Taip, jei šiuolaikinė mergina nori atitikti visuomenės nustatytas normas, ji privalo (taip taip, PRIVALO) būti begalės teigiamų savybių ir pasiekimų rinkinys.

Jei jau vaikystėje suraukdavai nosį išgirdusi, jog mergaitėms medžiais laipioti nevalia, jei norisi kovoti su „būtinybe“ tobulai nusipiešti tiek dieninį, tiek vakarinį makiažą, ar, galų gale, jei tave erzina visos frazės, prasidedančios „Visi taip daro, todėl…“, galbūt metas išlaisvinti tave jau nuo seno lydintį norą maištauti? Jei nežinai nuo ko pradėti, tau prieš akis – 6 pradedančiosios maištininkės įsakymai.

1. Maištauk nenuobodžiai. Susikaupk, nes dabar susipažinsime su maišto, apie kurį bus kalbama ir toliau, sąvoka. Įsidėmėk – pamokų nelankančios, visų aplinkinių egzistenciją neigiančios, gilioje depresijoje skendinčios ar pusę plaukų žaliai nusidažiusios maištininkės jau nebemadingos. Tavo maištas neturi būti destruktyvus. Maištaudama turi ne naikinti, o kurti – tau tinkamas taisykles, sau priimtiną aplinką ir pačią save.

2. Maištauk draugiškai. Kadangi jau išsiaiškinome, kad maištaujantys vienišiai – nieko gero, jau gali leistis į bendraminčių paieškas. Susidraugauk su merginomis, kurioms, taip pat kaip ir tau, nusispjauti, kad kompiuterinius žaidimus žaidžiančios, futbolu ar mašinomis besidominčios panelės atrodo mažų mažiausiai keistai. Kartu galėsite dalintis savo nemergaitiškų hobių patirtimi.

3. Maištauk „nebarbiškai“. Kai kiemo draugės svajodavo užaugusios būti panašios į lėles barbes, tu negailestingai žirklėmis išniekindavai savo lėlių kolekciją ir įsilipdavai į medį? Tuomet greičiausiai šiandien su kreiva šypsena žiūri į pasidabinusias gražuoles, kurių pokalbių temos apsiriboja kalbomis apie kosmetiką, vaikinų kabinimą ir naujausias dietas. Nieko tokio, jei nemoki nusipiešti tobulų antakių, nesigilini į vaikinų kabinimo peripetijas, neturi populiaraus sporto klubo abonemento, o madingiausio šį sezoną modelio sijonas tau paprasčiausiai bjaurus. Tai reiškia, jog esi viena iš nedaugelio gebančių pasipriešinti mūsų visuomenėje giliai įsišaknijusiam grožio kultui! Maištininkės grožis yra unikalus ir neturi nieko bendro su klonuotu ir kosmetika padailintu išoriniu fasadu.

4. Maištauk intelektualiai. Gali nuskambėti absurdiškai, tačiau propaguojant maištą įmanoma tobulėti ir net pagerinti intelektą. Pirmiausia, pamiršk smegenis plaunančią televiziją ir nesižvalgyk į knygynų topų viršūnėse besipuikuojančias grafomanų rašliavas. Verčiau atkreipk dėmesį į tai, kad žmogaus kova su absurdu – viena dažniausių temų literatūros klasikoje, teatre arba kine.

Pasinerk į absurdo literatūros dievais tituluojamų F. Kafkos, D. Charmso ar A. Kamiu knygas ir nepagailėk santaupų bilietui į gerą spektaklį. Tiesiog nepatingėk rasti absurdo raiškos elementų mene – tai ne tik įkvėps tave keisti esamą padėtį, bet ir ilgainiui padės tapti intelektualias frazes laiku ir vietoje svaidančia asmenybe (neslėpkime, tai žavi visus).

5. Maištauk kūrybiškai. Viskas erzina, jautiesi beviltiškai, norisi kažką aprėkti ir nuolat piktiniesi aplink esančia neteisybe? Nurimk ir nukreipk savo energiją ir mintis kita linkme – išsiliek dienoraštyje, surimuok ironišką eilėraštį ar užsiimk rankdarbiais (nustebsi, kiek gerų minčių atneša kruopštumo reikalaujantys darbai). Kas žino, galbūt po daugelio metų tavo dienoraštis taps knyga, tu sužinosi, jog esi visai talentinga poetė, o tavo rankdarbiai pavirs nuoširdžiomis kalėdinėmis dovanomis draugams?

6. Maištauk ambicingai. Tau sakė, kad puikiais sportininkais, politikais ar daktarais gali būti tik vyrai? Karjeros laiptai, laipteliai ir klystkeliai – dar viena sfera, kur gali įrodyti, kad jie visi neteisūs!
Taigi, nieko blogo nenutiks, jei nepaklusi visuomenės nustatytoms taisyklėms. Priešingai – viskas išeis tik į naudą, nes universalaus ir teisingo taisyklių rinkinio, nurodančio, kaip būti savimi, paprasčiausiai nėra. Nors daugeliui maištas asocijuojasi su bėgimu iš namų, laiptinėje pešamomis cigaretėmis ar tėvų/mokytojų/draugų pasiuntimu velniop, tai tėra tik dar vienas stereotipas (priminimas – visuomet kritiškai vertink stereotipus). Jei tai, kas normalu kitiems, nėra normalu tau, neišsigąsk. Tiesiog žaisk pagal savo taisykles!

Ieškok panele.lt blogerių straipsnių pažymėtų specialiu ženkliu ir išreikšk savo nuomonę apie juos komentaruose!

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook’e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.


Mano išsaugoti straipsniai