Parodykit merginą, kuri nenorėtų rasti savo princo ir mėgautis beprotiška meile. Tačiau dažnai to princo reikia gerai paieškoti, o neradus pradedame dairytis ir į ne tokius „kilmingus“ vaikinus.
O kartais žūtbūt norisi turėti vaikiną pašonėje, tačiau jo kaip nėra, taip nėra. Ką darome tada? O gi renkamės saugų variantą – „draugus su privalumais“, kol akiratyje pamatysime geresnį variantą.
Beveik viena mergina turi tokį draugą, kurį laiko atsargai, maždaug, jei kada nors bus tinkama proga, su juo tikrai bandys pradėti romantiškus santykius. Įsimylėti draugą – labiau patogu nei romantiška: tu jį puikiai pažįsti, gali juo pasitikėti, vertini jo draugystę – kodėl gi prie visų šių puikių dalykų nepridėjus ir romantiškų veiksmų?
2011-aisiais metais pasirodė filmas „Friends With Benefits“, kuriame Mila Kunis ir Justinas Timberlake’as vaidino ką tik antrųjų pusių paliktus draugus, kurie nusprendė vienas kitą paguosti… seksu be įsipareigojimų. Draugai nusprendė, kad abu vienas kitą puikiai pažįsta, romantiškų santykių nenori, o pasilinksminti – visai neprošal. Tačiau filmo pabaigoje paaiškėja, kad mylėtis, bet neįsimylėti – beveik neįmanoma. Juk jei žmogų įsileidi į pačią intymiausią savo gyvenimo dalį, negali į jį reaguoti santūriai.
Po filmo pasirodymo JAV, Mičigano universitete buvo atliktas tyrimas, kurio metu paaiškėjo, kad 60% universiteto studentų bent kartą rinkosi „draugus su privalumais“, tačiau tik 10% šių santykių peraugo į meilę, 26% tikino, kad po kurio laiko dėl intymių santykių jie nustojo bendrauti su draugu, kuris tapo „draugu su privalumais“.
Taigi, ar verta ryžtis draugystei be įsipareigojimų?
Draugystės be įsipareigojimų nebūna. Net jei teigi, kad tavęs su tuo vaikinu, kuris yra tavo draugas ir su kuriuo progai pasitaikius elgiesi lyg būdama jo mergina, nesieja jokie tvirti santykiai, tačiau judu vis vien vienas kitam įsipareigojate. Įsipareigojate susitikti, kartais – specialiai neieškoti kitų rimtų santykių ir t.t.
Merginos – jautresnės. Kartais vaikimas gali būti labai „patogu“ turėti draugę, kuri kartais, kai yra nuotaika, pabūtų tavo mergina, kurią galėtum pabučiuoti ar užsiiminėti intymesniais dalykėliais. Tačiau dažna mergina po kurio laiko pradeda jausti tam vaikinui šiltus jausmus, tampa prisirišusi, todėl jai vis sunkiau suvokti, kad jie – tik „draugai su privalumais“.
Rizika prarasti draugą. O kas nutinka, kai draugystė praranda privalumus? Nejaugi taip lengvai galima „persijungti“ ir su tuo žmogumi, su kuriuo dar visai neseniai tave siejo intymumas, būti tik paprastais bičiuliais? Paprastai išlieka rizika ateityje vėl pasinerti į panašius santykius su tuo pačiu žmogumi arba dar blogiau – norėdama privalumų, jiems pasibaigus prarasi draugą.
Žinojimas, kad esi tik laikinas pakaitalas, nori nenori skaudina. Net jei tu pripažįsti, kad pati su šiuo vaikinu „tampaisi“ tik todėl, kad šiuo metu nieko geresnio šalia nėra, pagalvok, jog lygiai tokią pačią nuomonę gali turėti ir vaikinas. Nejaugi malonu žinoti, kad esi tiesiog pakaitalas, kol neatsirado geresnė mergina?..