JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ

Nenori būti drovus? Pirmyn!

Esi drovus ir nuolat save dėl to grauži? Žiūri į „kietuolius” su pavydu? Visi daugiau ar mažiau žino, ką reiškia būti „lūzeriu“, tačiau tu jauti, kad gali tapti kompanijos siela, tik nedrįsti. Ką gi pats laikas lįsti iš spintos! Drovūs žmonės nesijaučia gerai kompanijoje, jiems trūksta pasitikėjimo savimi.
Jie jaučiasi nesaugiai, kai sulaukia daugiau dėmesio, nei tikėjosi, kai visi į juos žiūri, kai apie juos kalba.

Drovuoliai rausta, kai kas nors juos užkalbina ir jie negali paslėpti drebančio balso, kalbėdami prieš klasę. Drovūs žmonės niekada nežiūri į akis, jie vengia kalbėti su kitais, nes bijo ir nežino, ką sakyti. Jei jau kas nors juos prakalbina, jie veblena nerišliai ir tyliai. Drovuolį lengva išvesti iš kantrybės, jis lengvai suirzta.

Kartasi drovumas tampa patologiškas. Pasitikėjimo stygius perauga į panišką baimę būti tarp žmonių.

Visi kartais būname drovūs. Dažniausiai nepasitikime savimi, kai bendraujame su nepažįstamais žmonėmis. Vis tik per didelis drovumas yra rimta problema ir gyvenimas tampa amžina kova už būvį. Tada žmonės vengia išeiti iš namų, o viskas aplinkui – net ir artimi draugai ar šeimos nariai – juos gąsdina. Toks patologiškas drovumas yra socialinio nerimo forma.


Per didelis drovumas gali priversti žmogų griebtis narkotikų ar alkoholio, kuris padeda jiems atsipalaiduoti viešumoje. Kartais tai yra priklausomybių priežastis.

Kaip įveikti drovumą?

Žingsnis po žingsnio: nusistatyk sau nedideles užduotis, pavyzdžiui, „Šiandien pakalbėsiu su Tomu apie orą ir susitiksiu su geriausiu draugu/-e kavinėje, kur Jis lankosi (būtinai pasirodysiu)“. Žymėkis, rašykis, kaip viskas vyko, ir netrukus pastebėsite progresą.


Kreipkis pagalbos: galbūt tai padės tau suprasti, kur glūdi tavo drovumo priežastis, o parinkta programa padės pagerinti bendravimo įgūdžius. Suprasi, kodėl taip droviesi, pasikalbėjęs/-usi su psichologu. Kai žinosi drovumo priežastį, tikslingai nukreipsi pastangas jo atsikratyti.

Prisijunk prie palaikymo grupės: leisdamas laiką su tokiais pat žmonėmis kaip tu ne tik suprasi, jog esi ne vienas/-a, bet ir vystysi bendravimo įgūdžius.


Susitaikyk: jeigu gali susitaikyti su savo drovumu ir matyti teigiamas jo puses, tai gali padėti tau geriau jaustis, tokiam, koks tu esi.


Hipnozė: kai kuriems žmonėms padeda hipnozės terapija, kuri pakeičia jų jausmus ir elgesį. Lengviausia hipnozės forma – pozityvus mąstymas Visad prieš kalbėdamas/-a su žmogumi apgalvok, kaip vystysis pokalbis, kaip tu pajuokausi, kaip gestikuliuosi. Pamatysi, kad paskui pokalis klosis taip, kaip suplanavai.

Mano išsaugoti straipsniai