Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Kodėl keliavimas daro tave laimingu žmogumi?

Kodėl keliavimas daro tave laimingu žmogumi?

Keliavimas yra gerai (puiku) dėl įvairiausių priežasčių, juk keliaujame, tam, kad pabėgtume nuo kasdienybės rūpesčių, keliaujame darbo reikalais arba tam, kad atrastumėme, pažintume geriau save. Kelionės gali padaryti mus laimingesniais asmenimis, suteikia didesnio pasitikėjimo savimi, aprūpina nauja patirtimi ir naujais prisiminimais, sulaužo rutiną ir leidžia pažinti žmonės iš viso pasaulio.

1. Atrask pasitikėjimo savimi, susidurdamas su nelauktomis situacijomis

Keliavimas padeda ne tik praplėsti akiratį, bet ir išmoko tokių dalykų, kurių mes neišmokstame mokykloje ar universitete. Prieš išvykstant atrodo susiplanuojame, maršrutą, išsirenkame viešbučius, susirenkame visus daiktus, kurie bus reikalingi kelionėje, bet atsitinka taip, jog ne visada viskas būna pagal planą. O tada mes pasitelkiame kūrybiškumu, azartu, o gal net ir stresu, kuris užvaldo mus įvairiosiomis situacijomis. Nebijokite rizikuoti, nebijokite klausti, o prireikus ir atrodyti kvailai, bet kurioje kelionėje visada atrasite kokią nors išeitį iš padėties, o išlipus iš komforto būsenos, pamatysite, kiek galite daug padaryti.

2. Naujų žmonių sutikimas

Susirasti naujų draugų kelyje yra daug paprasčiau, nei būnant namuose ar laukiant atvažiuojančio autobuso. Žmonės, kuriuos dažniausiai sutinkate kelionės metu gali tapti ne tik pažįstami, bet gal būt tapti ir geriausi draugai. Jie gali padėti geriau pažinti šalį, parodyti tokias vietas, kur galbūt net kelionių gidai nežino, supažindinti su tikrąją šalimi, o ne tik tai kas būna aprašyta lankstinukuose, padeda lavinti kalbą ir padeda pažinti skirtingus, bet įdomius žmones. Daugelis mėgsta dalintis kelionės patirtimi, jau aplankytų kraštų įspūdžiais. Pradėti pokalbį su tokio tipo žmonėmis labai paprasta, tiesiog reikia paklausti „Iš kur tu esi?“, tai lengviausias būdas pralaužti ledus ir taip susirasti draugų visam gyvenimui.

Kelionė
Kelionė
Shutterstock

3. Išsilaisvink iš socialinės medijos burbulo

Socialiniai tinklai yra ir geras ir blogas dalykas. Keliaujant padeda nepasiklysti, palaikyti ryšį su artimaisiais. Bet kelionėje visada sveika padaryti pertrauką tiesiog nuo interneto šurmulio. Wi-fi tinklas yra dabar tiek paplitęs, tad sunku atsiplėšti ir išjungti, atsiriboti nuo elektroninių laiškų, Faceebook paskyros ar nesibaigiančių žinučių srauto…STOP! Išjunk telefoną! Pasistenk mėgautis kiekvienu gamtos kraštovaizdžiu ne per telefono ekraną, klausykis garsų ne iš filmuotos medžiagos. Sustok ir leiskis būti išlaisvintam tavęs supančios aplinkos ir mėgautis tik „čia ir dabar“.

4. Malonūs prisiminimai visam gyvenimui

Jei kas nors Jūsų paklaustų ką veikėte praeitą vasarą, tikriausiai dauguma atsirastų tokių, kurie atsakytų, kad dirbo, sportavo ar užsiėmė kokia nors įprasta veikla. O jei paklausus žmonių, kurie keliavo iš kart išgirtumėte neįtikėtinų pasakojimų, ką jie patyrė kelionės metu, su kokiais žmonėmis susipažino, kokios šalies maistus ragavo, kokių nuotykių patyrė. Taigi kiekviena kelionė praturtina mus nepamirštamais prisiminimais, kuriais vėliau galime dalintis tiek su draugais tiek su šeimos nariais.

Kelionė
Kelionė
Shutterstock

5. Skirk laiko sau

Kelionės suteikia mums atokvėpį, kurį dažniausiai prarandame nuo nesibaigiančios rutinos. Darbas – namai, universitetas – namai, mokykla – namai. Kad visiškai neprastumėme sveiko proto, kelionė – tai būdas gauti šviežia oro gurkšnį. Ji suteikia mums pertrauką nuo kasdienybės ir leidžia pajusti, ką reiškia būti už savo gyvenamosios vietos. Žinoma, kelionėje nutinka įvairiausių situacijų, kur taip pat gali suteikti kokio nors streso, bet šis stresas nepalyginimas kurį tu gauni, mokykloje, universitete ar darbe. Tad pirmyn!

Mano išsaugoti straipsniai