NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
6 būdai

6 būdai, kaip geriau išsimiegoti, kai miegate su knarkiančiu partneriu

Dalinimasis lova su mylimu žmogumi yra turbūt vienas intymiausių dalykų. Vis dėlto, nors miegas su partneriu lovoje yra naudingas sveikatai ir emocinio ryšio kūrimui, tačiau tai gali sukelti ir tam tikrų problemų, ypač jei jūsų partneris knarkia.

Jei jūsų antroji pusė knarkia, ar tai reiškia, kad nuo šiol jums geriau miegoti atskirai? Beje, yra žinomų atvejų, kai skyrybų pareiškimai buvo paduoti būtent dėl to, kad partneris knarkia ir trukdo kokybiškai išsimiegoti. Bet jums tikrai nebūtina nei miegoti atskirai, nei, juo labiau, skirtis – yra keletas efektyvių strategijų, kurias galite taikyti savo gyvenime ir taip pabandyti pagerinti savo miego kokybę miegant bendroje lovoje su knarkiančiu partneriu.

 

Miegojimas su partneriu yra naudingas sveikatai

Miegojimas su mylimu žmogumi turi daug privalumų. Vienas iš jų – sumažėjęs nerimas, geresnis miegas ir, be abejo, stipresni santykiai. Viename tyrime, paskelbtame žurnale „Frontiers Psychiatry“, buvo nustatyta, kad dalijimasis lova buvo susijęs su maždaug 10 procentų ilgiau trunkančia REM miego faze, taip pat kartu su mylimu žmogumi miegant patiriama mažiau suskaidytų miego fazių.

Be to, kai miegate su mylimu žmogumi, jūsų kūne išsiskiria meilės hormonas oksitocinas. Dėl to miegas gali būti dar stabilesnis ir tiek jūs, tiek jūsų partneris pabus dar žvalesnis.

Žinoma, taip būna ne visada – ypač jei partneris trikdo jūsų miegą knarkiant – tai gana dažna problema porose. Knarkimas gali turėti daugybę priežasčių, iš kurių viena ta, kad jūsų partneris galbūt turi didelių miego problemų, tokių kaip nemiga, miego apnėja ar periodiški galūnių judesiai. Kitos priežastys gali būti tokios: jūsų ir partnerio miego grafikų nesuderinamumas, naminių gyvūnai ar vaikų miegojimas kartu su jumis ir t. t.

Galimi sprendimai geresniam miegui

Nustatyti taisykles

Partnerio miego įpročių skirtumus galima įveikti, jei laikomasi konkrečių taisyklių, pavyzdžiui, išjungti televizorių, kai ateina miego metas. Jei turite naminių gyvūnėlių ar vaikų, taip pat turite susitarti, ar jiems leidžiama kartu su jumis miegoti lovoje, ar ne.

Atsipalaiduokite kartu

Miego ritualus atlikite drauge. Miegui pradėkite ruoštis likus maždaug valandai iki planavimo lįsti po paklodėmis. Šiuo metu turite būtinai išjungti televizorių ir nelįsti į jokius išmaniuosius įrenginius. Trisdešimt minučių prieš miegą pritemdykite namų apšvietimą ir išjunkite visus telefonus. Taip pat apsvarstykite galimybę kartu nusiprausti po dušu, nes tai gali būti puikus būdas atsipalaiduoti. Į lovą gulkitės, kai kambaryje tamsu, tylu ir vėsu.

Stenkitės iškilusias problemas išspręsti prieš miegą

Tikriausiai esate girdėję, kad neturėtumėte eiti miegoti pykdami vienas ant kito, ir tai yra visiška tiesa, ypač jei norite gerai išsimiegoti. Partneriai tiek barnių metu, tiek po jų patiria stresą, o organizme išsiskyrę hormonai tikrai neskatina miegoti. Jei įmanoma, prieš einant miegoti, išsiaiškinkite visus nesklandumus ir miegoti eikite nusiraminę.

Aktyviai planuokite savo miego grafikus

Jei jūsų tvarkaraštis keičiasi, pavyzdžiui, reikia keltis anksčiau arba vėliau, praneškite apie tai savo partneriui. Naudokite blausias naktines šviesas, kad nereikėtų įjungti trikdančių ryškių šviesų. Taip pat investuokite į čiužinį, kuris partneriui judant, nejudėtų Jūsų pusėje.

Kontroliuokite kambario temperatūrą

Ar vienam iš jūsų nuolat per karšta ir labiau patinka šaltesnis klimatas, o kitam naktį nuolat šalta ir norisi šilčiau užsikloti? Jei taip, pasidomėkite lovų antklodėmis, kurios turi vėsinimo ir šildymo savybių, kurias galima individualiai kiekvienam pritaikyti. Taip pat galite naudoti atskiras antklodes, kad temperatūros pokyčius būtų galima valdyti individualiai.

Spręskite knarkimo problemas

Knarkimas yra vienas dažniausių nusiskundimų tarp kartu miegančių partnerių. Jei jūsų partneris knarkia, galite naudoti ausų kištukus arba balto triukšmo aparatą, kad nuslopintumėte knarkimo garsą. Knarkiantis asmuo turėtų vengti alkoholio, sveikai maitintis (mat dažnai knarkiama ir dėl refliukso problemų), miegoti ant šono, vengti pervargimo, dėvėti nosies juostelę, padedančią atverti nosies kanalus ir pan. Tačiau jei knarkimas rimtas, tuomet geriausia būtų apsilankyti pas specialistus.

Mano išsaugoti straipsniai