Ilgas lėtas bėgimas – vienas geriausių būdų ne tik tirpinti kilogramus, bet ir gerinti širdies darbą, ištvermę ir stiprinti kojų raumenis. Tačiau vien sportuoti – negana. Be subalansuotos mitybos gerų rezultatų nebus.
Štai besiruošdamas „Nike Aš bėgu. Vilnius / DNB Pusmaratonis“ bėgimo renginiui aktorius Leonardas Pobedonoscevas ne tik pradėjo intensyviai treniruotis, bet ir kardinaliai pakeitė savo mitybos įpročius. Jis jau beveik metus save vadina vegetaru ir nevalgo bet kokios mėsos. Aktorius pripažįsta, kad anksčiau jam buvo sunku bėgioti, nes dėl netinkamos mitybos visiškai neturėjo jėgų ilgoms distancijoms, o ypač prisikirtus raudonos mėsos. Ji – sunkiai virškinama, todėl ir atimdavo visą Leo energiją.
Žinoma, reikia įsiklausyti į savo kūną, tačiau visiškai atsisakyti mėsos, o ypač jaunam žmogui – rizikinga. Sveikos mitybos specialistė ir studijos „Sulieknėk sveikai“ vadovė ir sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė pataria pagalvoti, ką mes gausime iš pasirinkto maisto. Pirmiausiai reikėtų pradėti nuo kuo įvairesnių daržovių, jomis po truputį koreguoti savo kasdieninį meniu. Kuo daugiau spalvų daržovių lėkštėje – tuo geriau. Svarbiausia – nedaryti nieko drastiško ir mitybos įpročius keisti iš lėto. Todėl mitybos žinovė sudarė trumpą bėgikės mitybos atmintinę, kuri padės siekti geriausių rezultatų.
BĖGIKĖS MENIU
Valgyk drąsiai:
Daržovės: kuo įvairesnės, tai pat ankštinės, pupelės, avinžirniai.
Vaisiai: rinkis tikrus vaisius, o ne jų produktus. Sultis keisk šviežiais vaisiais, o uogienes – neapdirbtomis uogomis.
Grūdai: kruopos, rudi makaronai, viso grūdo dalių duona.
Mėsa: žuvis, liesa paukštiena, 1 – 2 kartus per savaitę galima valgyti ir raudoną mėsą. Bėgikams reikia nesočiųjų riebalų rūgščių, kurios naudingos sąnariams. Jų tai pat rasi nekepintuose riešutuose, sūdytoje, bet termiškai neapdorotoje skumbrėje, silkėje.
Pieno produktai: liesa varškė, natūralus jogurtas, pienas ir liesas sūris turi daug baltymų, labai reikalingų sveikai raumenų būklei palaikyti.
[-[2]-] : geriausia – 70% kakavos turintis juodasis šokoladas, kuriame daug magnio.
Venk: maisto, kuris turi daug cukraus. Tai pat miltinių patiekalų: bandelių, batonų, šlifuotų ryžių. Pusryčiams mėgstamus dribsnius geriau keisk košėmis, nes taip gausi vertingesnės energijos. Jeigu mirtinai norisi saldumo, puikiausiai tiks saldūs vaisiai.
Labai svarbu – norinčios sulieknėti turėtų nevalgyti 3 valandas iki bėgiojimo treniruotės. Jeigu bėgioji dėl sveikatos, 30-40 minučių iki treniruotės sukrisk obuolį ar kriaušę. Vaisiai po treniruotės – tiesiog būtini. Jų užkrimtusi apsisaugosi nuo žvėriško alkio.