Įvairiose kultūrose blakstienos (ypač moterų) jau tūkstančius metų laikomos grožio, patrauklumo ženklu, tad jų priežiūra ir ryškinimas tapo kasdiene rutina. Fiziologiškai akių vokų kraštuose augantys plaukeliai skirti apsaugoti akis nuo svetimkūnių, įvairių aplinkos sukeltų dirgiklių, pvz., sausinančio oro srovių poveikio, dulkių. Beje, blakstienas turi ne tik žmonės, bet ir viena gyvūnų rūšis – žinduoliai.
Blakstienų mados keičiasi gana dažnai – jas diktuoja kintančios tendencijos, visame pasaulyje žinomos moterys, grožio industrijos atstovai. Nuo natūralių iki priaugintų, nuo ryškiai juodų iki spalvotų, nuo riestų iki pačių tankiausių. Lady Gaga ant raudono kilimo užlipusi su priklijuotomis apatinėmis blakstienomis pribloškė gerbėjus, merginos alpsta dėl ilgų Rihannos blakstienų, žavisi atlikėjos Beyonce natūraliai išraiškingu žvilgsniu. Matyt, jos labiau nei bet kas kitas žino, kad blakstienas puoselėti privalu – kasdienis grimas turi neigiamą poveikį.
Kiekvienas žmogus turi vidutiniškai 250 viršutinių blakstienų ir 50–100 apatinių blakstienų, kurios sudarytos iš 97 % keratino ir 3 % vandens. Jos skiriasi forma ir ilgiu – viršutinių blakstienų ilgis paprastai siekia beveik 1 centimetrą. Žinoma, pasitaiko išskirtinių atvejų. Štai Šanchajuje gyvenančios You Jianxia kairiojo voko viršutinių blakstienų ilgis siekia 12,4 cm.
Neįtikėtina, tiesa?
Kiekviena blakstiena, net ir toji ilgiausia, pereina tris augimo ciklo stadijas: anageną (augimo laikotarpį), katageną (perėjimą iš vieno etapo į kitą) ir telogeną (poilsio laikotarpį). Poilsio laikotarpio pabaigoje blakstiena iškrinta. Jos vietoje nauja užauga maždaug per 30 dienų ir per 3–6 mėnesius vėl išgyvena tą pačią natūralią ciklo eigą. Viena blakstiena gyvena mažiausiai 10 kartų ilgiau nei drugys!
Dėl iškritusių blakstienų baimintis nereikėtų, mat atsinaujinimo procesas – visiškai natūralus. Iškritusias blakstienas pakeičia naujos, jų kiekis visada išlieka pastovus. Blakstienas neigiamai veikia įvairūs aplinkos veiksniai, netinkamos kosmetikos priemonės, procedūros, dirginančios natūralų blakstienų augimo procesą, stresas ar vitaminų stoka. Norint ilgų, tankių, tvirtų blakstienų jas reikia stiprinti.
„Solab“ serumas pasižymi tikslinga sudėtimi silpnoms, išretėjusioms blakstienoms ir antakiams. Tikriausiai kiekvienas yra girdėjęs apie ricinų aliejaus naudą – jis skatina blakstienų augimą. Alavijų ekstraktas turi drėkinamąjį poveikį, migdolų aliejus ir vitaminas E maitina, stiprina blakstienas, o augaliniai aliejai turi minkštinamąjį poveikį. Pakanka ant švarių, sausų blakstienų ar antakių užtepti tokios sudėties serumo ir rezultatas bus matomas jau po kelių savaičių.
Visgi didžiausią teigiamą poveikį blakstienoms, kaip ir visam organizmui, turi sveikas gyvenimo būdas, tinkama mityba, kokybiškos kosmetikos priemonės, pozityvumas ir visapusiškas rūpinimasis savimi.