Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Žinomi žmonės su moksleiviais dalinsis istorijomis apie sukrėtusius vaizdus svetur

Žinomi žmonės su moksleiviais dalinsis istorijomis apie sukrėtusius vaizdus svetur

Š. m. lapkričio 20 d. vyks jau penktoji Nacionalinė aplinkosaugos olimpiada, kurią organizuoja Elektronikos platintojų asociacija (EPA), bendradarbiaudama su Kauno technologijos universitetu (KTU) ir Lietuvos geografijos mokytojų asociacija (LGMA). 7-8 klasių moksleiviai kone visą lapkritį gilins žinias aplinkosaugos srityje. Viso projekto metu įdomūs keliautojai ir žinomi žmonės dalinsis savo istorijomis, kurios priverčia susimąstyti, kokią neigiamą įtaką aplinkai gali sukelti žmonių netinkami įpročiai.

Edita Užaitė, Paulius Ambrazevičius, Akvilė Norkutė ir kt. atskleis, su kokiomis aplinkosauginėmis problemomis jiems teko susidurti, taip pat dalinsis patirtimi, kaip ir kokius aplinkai draugiškus įpročius kasdienoje jiems pavyko išsiugdyti.

„Olimpiados tikslas – šviesti moksleivius aplinkosaugos tema, skatinti juos domėtis, formuoti aplinkai draugiškus įpročius. Šiemet olimpiados pasiruošimo medžiagoje pateikiami ir žinomų žmonių bei įdomių keliautojų pasakojimai apie aplinkosauginius iššūkius. Kiekvienas pasakojimas labai skirtingas, įtraukiantis bei skatinantis keisti savo įpročius. Manome, kad labai svarbu ugdyti socialiai atsakingą naująją kartą”, – pasakoja EPA socialinių projektų vadovė Imanta Baltrūnaitė.

Įdomūs keliautojai ir žinomi žmonės pasidalins ne tik apie kvapą gniaužiančius išvystus vaizdus kelionių metu, tačiau ir atsiminimus, kurių turistai kažin ar nori prisiminti. Šri Lankos sąvartynas, užgulęs gyvenamuosius namus, Maltos automobilių spūstys, dramblių išnaudojimas turistų užgaidoms ir kt. Realios istorijos ir tikros emocijos, su kuriomis kviečiami moksleiviai susipažinti, besiruošiant artėjančiai olimpiadai, rodo, kad aplinkosauginės problemos nėra tokios jau tolimos ir teorinės, jos realios ir turi rūpėti kiekvienam iš mūsų. Kiekviena istorija moksleiviams bus pateikta metodinėje medžiagoje su papildomu klausimynu.

Olimpiadoje kviečiami dalyvauti visi 7-8 klasių moksleiviai iš visos Lietuvos. Metodinę medžiagą ir klausimynus olimpiadai rengusios LGMA prezidentas Rytas Šalna teigia, kad šiandien itin svarbu ne tik kalbėti apie globalines problemas, bet ir jų sprendimų būdus, sukurtas naujas sistemas aplinkos tobulinimui, įpročius kasdienybėje. „Nuo to priklauso, kokioje aplinkoje gyvensime ateityje. Likimas – jauniausios kartos rankose”, – teigia R. Šalna.

„Nors tinkamo ir saugaus elektronikos atliekų sutvarkymo finansavimas yra pagrindinis EPA veiklos tikslas bei gamintojų bei importuotojų socialinė atsakomybė, siekiame ne tik edukuoti visuomenę apie tinkamą elektronikos atliekų išmetimą, bet ir skatinti atsakingą elgesį, tausojant gamtos resursus, nevartojant pertekliškai. Todėl į pasiruošimą olimpiadai įtraukiame ir tokias temas kaip žiedinės ekonomikos svarba, „zero waste” filosofija, pateikia paprastus ir kasdienei praktikai tinkančius pavyzdžius”, – pasakoja I. Baltrūnaitė.

Aplinkosaugos olimpiada vyks lapkričio 20 d. Užsiregistravusių mokyklų moksleiviai olimpiadoje dalyvaus nuotoliniu būdu: akademinių partnerių – Kauno technologijos universiteto – virtualioje erdvėje.

Mokyklos deleguotas asmuo registruoti mokyklą gali iki 2018 m. lapkričio 9 d. Olimpiadoje mokyklą galės atstovauti trisdešimt 7-8 klasių moksleivių. Registracijos formą galima rasti adresu http://bit.ly/2wUjOuD. Rekomenduojama registruotis kuo anksčiau, nes maksimalus šių metų olimpiados dalyvių skaičius – 4000.

Mano išsaugoti straipsniai