NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI

Atskleista 2025 m. „Met Gala“ tema: akcentuojamas vyrų stilius

2025 m. gegužės 5 d. įvyks kasmetinis „Met Gala“ pokylis, kurio metu yra renkamos lėšos Metropoliteno meno muziejus Kostiumų institutui. Neseniai vieno didžiausio metų renginio organizatoriai atskleidė pokylio temą. Šiemet tai – juodaodžių vyrų mados evoliucija nuo 18 a. iki dabar.

„Met Gala“ tema „Superfine: Tailoring Black Style“, kaip teigiama Kostiumų instituto „Instagram“ profilyje, yra įkvėpta 2009 m. išleistos Monicos L. Miller knygos „Slaves to Fashion: Black Dandyism and the Styling of Black Diasporic Identity“. Nors tikslus pokylio aprangos kodas dar nėra atskleistas, vien iš renginio ir parodos temos galima suprasti, kad viskas suksis aplink dendizmą juodaodžių vyrų stiliuje nuo 18 a. 

Dendizmas – aukštuomenės sluoksniuose paplitusi vyrų laikysena, kuriai būdingas perdėtas elegantiškumas. Tokia tendencija persismelkė į madą, stiliaus pasirinkimus. Naujoje Kostiumų instituto parodoje, kuri duris atvers 2025 m. gegužės 10 d., bus nagrinėjama, kaip drabužiai formavo juodaodžių vyrų tapatybę. Pasitelkiant fotografiją, dailę ir filmus bus kuriama istorijos linija, kaip mada sekė žmonių evoliuciją nuo vergovės iki dabar. Tai bus pirmoji Kostiumų instituto paroda vyrams nuo 2003 m. ir viena iš nedaugelio mados industrijos pasaulyje, kuri iškelia rasizmo problemos aktualumą. 

Nors dar anksti kalbėti, kokių įžymybių įvaizdžių galime tikėtis pačiame „Met Gala“ pokylyje, mados ekspertai neabejoja, kad ant raudonojo kilimo pamatysime naujai perkurtų ir interpretuotų tradicinių kostiumų variantų. Įvaizdžių pasirinkimams darys mados istorija tiek Amerikoje, tiek už jos ribų.

Šių metų renginio vedėjai bus savo stiliumi išsiskiriantys vyrai – Pharrell Williams, Colman Domingo, Lewis Hamilton, A$AP Rocky. Tarp jų pasirodys ir mados pasaulio ikona Anna Wintour. 

„Ši tema man labai artima. Kai pradėjau savo karjerą, niekada nepagalvojau, ką galiu sugebėti už sporto ribų. Spaudimas prisitaikyti stabdo tiek daug žmonių. Augau ir tobulėjau kaip vienintelis juodaodis trasoje, todėl dažnai mane užgriūdavo tas spaudimas. Kūrybinė saviraiška buvo ir tebėra mano išsilaisvinimas nuo šio konformizmo. Juodaodžiams mada yra savisaugos priemonė. Mada – tai atsparumas ir aš negaliu sulaukti, kada galėsiu toliau garsinti mūsų nepakankamai atstovaujamus balsus“, – rašė Lewisas Hamiltonas savo „Instagram“ paskyroje.

Mano išsaugoti straipsniai