NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Mokslus JAV pasirinkusi perspektyvi lietuvė krepšininkė: amerikiečiams nesu jokia „egzotika“(INTERVIU)

Mokslus JAV pasirinkusi perspektyvi lietuvė krepšininkė: amerikiečiams nesu jokia „egzotika“(INTERVIU)

Sakoma, kad krepšinis – antroji Lietuvos religija. Tačiau dažniausiai šlovinami mūsų šalies krepšininkai, o krepšininkės minimos rečiau. Tačiau nepaisant to, jos atkakliai treniruojasi, garsindamos Lietuvos vardą net už Atlanto.

Būtent ten ir gyvena jauna, vos 18 metų lietuvaitė krepšininkė Severija Narkutė, kuri vieniems mokslo metams nusprendė persikelti už tūkstančių kilometrų nuo mylimų namų, kad paragautų „amerikietiškojo“ krepšininkės gyvenimo. Tačiau 

Severija, kur Lietuvoje yra tavo namai?

Esu gimusi Palangoje, kur gyvenau pirmaisiais savo gyvenimo metais, vėliau persikraustėm į Kauną, kur ir gyvenau iki išvažiavimo į JAV, neskaitant praeitų metų, kuomet buvau persikėlusi gyventi ir žaisti krepšinio į Klaipėdą. Visas vasaras iki dabar leidžiu Šventojoj bei Palangoj, kur su šeima turime vasarnamį, neįsivaizduoju savo vasaros be smėlio, saulės, jūros ir įdegusio kūno.

Kaip nusprendei palikti Lietuvą ir kraustytis į JAV?

Aplankyti Jungtines Amerikos Valstijas visada buvo mano svajonė, bėgant metams ji tik augo. Pasitaikius galimybei išvažiuoti mokytis ir žaisti krepšinį, supratau, kad ji visai ranka pasiekiama, todėl net nesvarstydama pradėjau krautis lagaminus. Mane viliojo šie dalykai: galimybė aplankyti kraštą, kuriame dar nebuvau buvus, gauti gerą išsilavinimą, patobulinti anglų kalbos įgūdžius, taip pat apsilankymai didžiuosiuose miestuose, kuriuose daugelis tik ir svajoja paviešėti.

Kur tiksliai dabar gyveni? Ar žadi grįžti į Lietuvą?

Dabar gyvenu nedideliame miestelyje snieguotame Vermonte, ne per toliausiai nuo Kanados sienos. Į Lietuvą žadu grįžti vos tik pasibaigus mokslo metams, jau dabar skaičiuoju dienas iki vasaros.

Kaip atrodo tavo diena? Kokią mokyklą lankai? Kokius dalykus mokaisi?

Mokausi St. Johnsbury Akademijoje, rytais stengiuosi atsikelti kuo anksčiau ir dar prieš pusryčius sporto salėje prasiminti dviratuką ar prasibėgti krosiuką. Pamokos prasideda 8:20 ryte ir baigiasi 15:30. Visi mokiniai kasdien turi po penkias pamokas po 70 minučių, išskyrus dvyliktokus, kurie turi keturias ir vieną laisvą pamoką, kuomet galime ruošti namų darbus ar gauti papildomos pagalbos iš mokytojų. Po pamokų skubu į treniruotę, po jos atsipalaiduoti į baseiną arba lieku papildomai padirbti salėje arba štanginėje, tuomet laukia vakarienė ir vakaras skirtas mokslams ir namų darbams. Praėjusį pusmetį buvau pradėjusi dvyliktokų anglų kalbos kursą, kurio pagrindas buvo įvairių kūrinių skaitymas ir analizavimas, taip pat mokiausi trigonometriją, ispanų kalbą, JAV valstybės valdymą ir ekonomiką; šį pusmetį pasirinkau vienuoliktokų anglų kalbos kursą, kuriame gilinu savo anglų kalbos rašybos įgūdžius, matematikos apibendrinamąjį kursą, fiziką ir dvyliktos klasės mokinių projektą, kurį turi paruošti kiekvienas dvyliktokas.

Esi krepšininkė, kiek laiko kasdien tenka skirti sportui?

Kasdien sportui skiriu apie keturias valandas. Ryte, treniruotėje, kuri dažniausiai trunka 2-2,5val, ir pasilikus po treniruotės.

Kur tu gyveni? Gal yra specialus bendrabutis?
 
Taip, beveik visi mokiniai gyvena mokyklos teritorijoje, kuri yra labai didelė, joje yra 9 bendrabučiai. Aš gyvenu viename iš mažesnių, kartu su 30 kitų mergaičių, savo kambarį dalinuosi su panele iš Hong Kong‘o.

Ar turi bent kiek laisvalaikio? Ką jo metu mėgsti veiki?

Sezono metu laisvo laiko beveik neturiu, jei randu laisvą minutę – griūnu į lovą. Ne sezono metu laisvo laiko turiu šiek tiek daugiau, savaitgaliais mokykla organizuoja įvairias išvykas į didesnius aplinkinius miestus, prekybos centrus, vandens parkus, į kalnus- slidinėti, taip kad pasirinkimas ką veikti savaitgalių metu būna gan didelis. Kartais norisi tiesiog likti lovoje, pažiūrėti filmą, susiskambinti su draugais ar šeima, likusiais Lietuvoje.

Tau dar nėra 21-erių, JAV esi nepilnametė. Ar netrūksta naktinių klubų ir vakarėlių?
 
Labai trūksta laisvės ir nepriklausomybės, kadangi mokykloje turime laikytis begalės labai griežtų taisyklių. Bet atvažiavau čia sportuoti ir mokytis, taip kad negaliu skųstis. Ateis vasara bus ir klubai, ir vakarėliai!

Kokie yra amerikiečiai vaikinai? Ar sulauki daug dėmesio? 
 
Mokykloje turime mokinių iš 28 skirtingų pasaulio šalių, taip kad didžiąją mokinių dalį sudaro užsieniečiai, nesu tokia egzotika kaip mokiniai iš Afrikos ar Pietų Amerikos, bet žinoma amerikonams esu kažkas įdomesnio nei eilinė amerikietė. Dauguma mano metų amerikiečių yra dar labai vaikiški, bet vyresni nelabai kuo skiriasi nuo lietuvaičių, na, o dėmesio, kaip ir beveik kiekvienai lietuvaitei užsienyje, žinoma, tenka gauti.

Ar norėtum pasilikti gyventi JAV?

Manau, JAV yra vieta, kurią yra be galo nuostabu aplankyti ir pažinti, tačiau kad ir kaip myliu nemiegantį New York‘ą ir saulėtąjį Majamį, nenorėčiau čia pasilikti gyventi visam likusiam gyvenimui. Labiau traukia Europa, kaip sakoma, visur gerai, bet namie geriausia.

Ar yra tekę dėl savo hobio, sporto, ko nors atsisakyti? Ar esi laikiusis dietų?

Dėl krepšinio labai dažnai tenka kažko atsisakyti, pradedant nuo savaitgalių su draugais, iki vasarų praleistų sporto stovyklose. Rimtų dietų niekada neteko laikytis, maniškės dažniausiai pasibaigia dar nespėjusios prasidėti… Žinoma stengiuosi propaguoti sveiką gyvenimo būdą, maitintis visaverčiu ir mano organizmui reikalingų medžiagų turinčiu maistu.

Ar turi JAV draugių? Kaip sekasi bendrauti su amerikietėmis?

Su mergaitėmis iš mano bendrabučio esame lyg šeima, taip pat labai neblogai sutariu su amerikietėmis, viena iš jų planuoja aplankyti Lietuvą šią vasarą.

Ko labiausiai pasiilgsti iš Lietuvos?
 
Žinoma, labiausiai pasiilgstu artimųjų ir draugų, atvažiavus čia kiekvienas prisiminimas iš Lietuvos atrodo neįkainojamas. Taip pat labai pasiilgstu Baltijos jūros, smėlio ir saulėlydžių.

Ką norėtum palinkėti merginoms, svajojančioms gyventi galimybių šalyje JAV?

Nieko nėra neįmanomo, svarbiausia nenustokite svajoti , nes svajonės pildosi!

Mano išsaugoti straipsniai