NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
Geriausios knygos rudeniškiems vakarams

Geriausios knygos rudeniškiems vakarams, kurias rekomenduoja žymios merginos

Vis vėstant orams dažniau veiklas planuojame ne lauke, o viduje. Mėgsti skaityti knygas? Tau gali praversti puikios knygų rekomendacijos, kurias pateiks žymios Lietuvos merginos.

Rekomenduoja: Simona Burbaitė, tinklaraštininkė, knygos „Tavo geriausia draugė“ autorė.

Simona Burbaitė
Simona Burbaitė
Monika Rukaitė

David D. Burns „Geros nuotaikos vadovas“. Atsimenu, kai jau sirgdama depresija pirmą kartą paėmiau šitą knygą į rankas, man suteikė vilties žodžiai: ,,Kad ir kokia siaubinga Jūsų depresija ar koks baisus nerimas Jus kamuoja, galimybės pasveikti – puikios. Gali būti, esate įtikėjęs, jog Jūsų atvejis visai beviltiškas, jog Jūs vienas iš tų, kuriems niekada nebus geriau, kad ir ką darytumėte. Bet anksčiau ar vėliau saulę dengiantys debesys prasisklaidys, dangus išsigiedrins ir saulė vėl ims šviesti. Kai taip nutiks, Jus užlies palengvėjimas ir džiaugsmas“. Galvojau, kad nejausti gyvenimo alkio buvo basiausia bausmė mano gyvenime, dabar suprantu, kad tai suvokti buvo didžiausia ir geriausia dovana.

David D. Burns „Geros nuotaikos vadovas“
David D. Burns „Geros nuotaikos vadovas“
Panelė

Marie Kondo „Tvarkingų namų stebuklas“. Tvarkingi ir jaukūs namai man asmeniškai yra labai svarbu. Ši knyga padėjo suprasti, kaip reikia pasirinkti daiktus, kurie teikia džiaugsmą, o ne tik užima vietą – tiek namuose, tiek ir mintyse. Tvarka gerina santykį ne tik su aplinka, bet ir su savimi. Labai džiaugiuosi, kad atradau šią knygą!

Marie Kondo „Tvarkingų namų stebuklas“
Marie Kondo „Tvarkingų namų stebuklas“
Panelė

Erin Niimi Longhurts „Japonizmas“. Knyga apie japonų meną džiaugtis gyvenimu. Ji tiesiog įkvepia paįvairinti ir papildyti savo buvimą, pažvelgti į jį kitu kampu! Knygoje ypač patiko mintys apie grožį ir sugebėjimą priimti natūralų senėjimą – rasis raukšlių, kis kūno forma, tačiau vis tiek gali atpažinti, prisiminti ir įžvelgti laimę akimirkose, kurios praeina.

Erin Niimi Longhurts „Japonizmas“
Erin Niimi Longhurts „Japonizmas“
Panelė

Rekomenduoja: Aistė Svarauskaitė, gyvenimo būdo tinklaraštininkė ir kelionių fanatikė.

Aistė Svarauskaitė
Aistė Svarauskaitė
Asm. albumas

Tara Westover „Apšviestoji“. Stipri, sukrečianti, atsitraukti neleidžianti autobiografinė knyga. „Suvalgiau“ ją per keletą dienų ir iki šiol rekomenduoju visiems. Tai istorija apie savęs paieškas, apie vidinius išgyvenimus ir apie tai, kad viską gali pasiekti pats. Lengvai skaitomas stilius, istorijos, kuriomis kartais sunku patikėti, ir artimesnis žvilgsnis į gyvenimą, kokio, greičiausiai, niekada nepatyrei ir nepatirsi. Man ši knyga įkvėpė pasitikėjimo savimi ir tapo dar didesne paskata siekti savo tikslų.

Tara Westover „Apšviestoji“
Tara Westover „Apšviestoji“
Asm. albumas

Gregory David Roberts „Šantaramas“. Tai iki šiol viena mėgstamiausių mano knygų. Nors jos puslapių skaičius gali gąsdinti, tačiau istorija taip įtraukia, kad nepajunti, kaip skaitai iki 3 valandos ryto. Patiks besidominčioms Rytų kultūra, kelionėmis. Tai istorija apie visai kitokį gyvenimą, nei jį esame pratę matyti žurnaluose ar TV ekranuose. Knygoje daug purvo, smurto, gilių išgyvenimų, netekčių. Tačiau taip pat daug meilės, draugystės, nuoširdumo. Labai tikra istorija, sugrąžinanti į realybę ir neleidžianti užsidaryti rožiniame pasaulyje.

Gregory David Roberts „Šantaramas“
Gregory David Roberts „Šantaramas“
Panelė

Jane Austen „Puikybė ir prietarai“. Jautri, kiek vaikiška, smagiai ir šmaikščiai parašyta istorija, kuri privers atsiminti, kaip mokykloje rausdavo skruostai pamačius berniuką, kuriam esi neabejinga. Knyga pajuokia keistus 19 a. papročius, pasakoja to laiko visuomenės gyvenimo subtilybes. Joje galima rasti daug stiprių moterų portretų, tolerancijos pavyzdžių, pamokų, kaip mylėti kitą nepaisant jo silpnybių. Tai viena mano mėgstamiausių meilės istorijų.

Jane Austen „Puikybė ir prietarai“
Jane Austen „Puikybė ir prietarai“
Panelė

Rekomenduoja: Migloko, unikaliu muzikiniu stiliumi išsiskirianti atlikėja.

Migloko
Migloko
Vaido Jokubausko nuotrauka

Marina Abromovič „Eiti kiaurai sienas“. Ši autorė man žinoma jau ilgą laiką – prieš šešerius metus studijavau šiuolaikinį meną Olandijoje, tada ji buvo populiari tarp studentų. Žiūrėdavome filmus apie ją ir ne vienas žmogus man yra pasakęs, kad įžvelgia tarp manęs ir jos nemažai panašumų. Pradėjau domėtis šia rašytoja daugiau ir ji tikrai yra viena iš labiausiai įkvepiančių asmenybių mano gyvenime. Ši knyga – kažkas, kas man tikrai labai artima ir sava. Tikiuosi, tokį patį įspūdį ji paliks ir ją perskaičiusioms merginoms.

Marina Abromovič „Eiti kiaurai sienas“
Marina Abromovič „Eiti kiaurai sienas“
Panelė

Donatas Paulauskas „F* Žodis, kurio negalima minėti“. Šią knygą yra būtina perskaityti visiems šių dienų jaunuoliams – tiek merginoms, tiek vaikinams. Ji skirta tam, kad kuo greičiau išsinertume iš pančių, kurie gniuždo, neleidžia pasireikšti. Išsamiai išdėstoma feminizmo istorija praturtina asmenybę žiniomis iš patikimų šaltinių bei skatina tapti laisvais žmonėmis. Manau, kad šią knygą reikėtų įtraukti į mokiniams būtinų perskaityti knygų sąrašą.

Donatas Paulauskas „F* Žodis, kurio negalima minėti“
Donatas Paulauskas „F* Žodis, kurio negalima minėti“
Panelė

Elena Favilli ir Franceska Cavallo „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“. Tai tiesiog maloni, lengva ir nuotaikinga, akiračiui praplėsti skirta knyga apie nerealias moteris iš viso pasaulio: išradėjas, herojes, karjeristes… Skaitydama jaučiausi įvairiapusiškai praturtinta, be to, ji man pametėjo daugybę idėjų.

Elena Favilli Franceska Cavallo „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“
Elena Favilli Franceska Cavallo „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“
Panelė

Mano išsaugoti straipsniai