Socialinių mokslų kolegijos (SMK) direktorė, iniciatyvos „Kūrėjų karta“ idėjinė vadovė, pozityvios energijos festivalio „Vibelift“ režisierė ir vedėja Gabija Skučaitė kiekvieną kartą organizuodama renginius ieško naujų ir originalių sprendimų, sau ir komandai kelia vis drąsesnius iššūkius. Balandžio 26 dieną „Siemens Arenoje“ vyksiantis renginys bus dar vienas didelis projektas, kuriuo G. Skučaitė žada nustebinti įdomių renginių išsiilgusius jaunus žmones.
Gabija, Jūsų manymu, kas yra svarbiausia siekiant sukurti išskirtinį renginį?
Visų pirma, reikalinga žinutė, kurią norima perteikti žiūrovui. Manau, kad nemažai renginių stokoja storytellingo (istorijų pasakojimo) elementų. Dažniausiai yra pasamdomi atlikėjai, renginio vedėjai, pranešėjai, tačiau nelabai daug dėmesio skiriama visų detalių susiejimui į darnią visumą, siekiant ištransliuoti tam tikrą žinutę. Ir geriausia, jog ta žinutė nebūtų perteikiama tiesiogiai, tačiau būtų supinta į pasakojamą istoriją, kurioje atsispindėtų prasmė ir vertybės.
Manau, kad šiuolaikinis renginys turi būti įtraukiantis žiūrovą, kad jis neliktų tik pasyvus kultūros turinio vartotojas. Vadovaujuosi nuostata, kad reikia žiūrovą sujaudinti, įkvėpti, paskatinti pokyčius, transformaciją.
Labai svarbu derinti įvairias meninės išraiškos formas, jas integruoti tarpusavyje. Puikus pavyzdys yra Cirque du Soleil, kuris sukūrė visiškai naują modernaus cirko konceptą. Kai dabar vyrauja tokia didelė renginių pasiūla, mano nuomone, būtina galvoti apie renginio išskirtinumą, pasitelkiant šiuolaikines technologijas, kitus techninius ir meninius modernaus meno elementus.
Kai pasaulis toks atviras, reikia domėtis, kas vyksta pasaulyje, kaip ten organizuojami išskirtiniai renginiai ir tada čia, Lietuvoje, galime sau taip pat kelti aukštus standartus.
Šiemet balandžio 26 d. „Siemens Arenoje“ organizuojate ir pati režisuojate pozityvios energijos festivalį moksleiviams „Vibelift“. Kuo Jūsų organizuojamas renginys bus išskirtinis ir ypatingas?
Man renginio organizavimas tai visiškas kūrybinis procesas, kuriame išgyvenu kiekvieną net smulkiausią detalę, vis ieškau naujų išraiškos formų, iššūkių – ką padaryti dar įdomiau, naujoviškiau, moderniau.
Šį renginį padarysime tikru tobulėjimo šou, jame bus labai daug publiką užvedančių, sužadinančių, įtraukiančių elementų. Mano siekis yra aprėpti pačią plačiausią pozityvių emocijų amplitudę – nuo didelio džiaugsmo ir energetinės įkrovos iki susijaudinimo iki pat širdies gelmių. Renginys savo turiniu ir formomis išjudins kūną, sužadins protą ir sujaudins širdis.
Atskleiskite daugiau detalių, kaip ruošiatės nustebinti publiką?
Džiaugiuosi, kad turiu galimybę dirbti su puikia komanda, kuri padeda realizuoti visus kūrybinius užmanymus. Mano scenos partneris Justinas Jankevičius yra labai atviras ir nebijantis iššūkių žmogus, tad šio renginio metu jis darys to, ko dar nėra daręs anksčiau. Yra numatyta daug elementų, kurie bus netikėti ir žiūrovus tikrai priblokš bei sužavės.
Festivalyje “Vibelift” pranešimus skaitys garsiausi Lietuvos žmonės, scenoje muzikinius pasirodymus surengs populiarūs atlikėjai, šokėjai bei kiti pramogų pasaulio atstovai.
Kodėl renginys skirtas tik moksleiviams? Gal jau turite minčių ir apie renginį suaugusiems?
Aš esu visiška naujovių ieškotoja ir man labai svarbu kaskart padaryti viską naujai, taip, kaip dar nesu dariusi pati. Nors renginys skirtas moksleiviams, tačiau jis tikrai tinkamas kiekvienam žmogui, norinčiam pasikrauti naujomis žiniomis ir pozityvia energija. O jau rudenį organizuosime VIBELIFT festivalį, skirtą visiems suaugusiems, norintiems tobulėti ir daryti tai su geru energetiniu vaibu.
Savo mokymų, paskaitų, susitikimų su studentais ir moksleiviais metu, bei duodama interviu žurnalistams visada kalbate apie tai, kad reikia domėtis pasaulyje vykstančiais reiškiniais ir perimti tarptautinę patirtį. Gal galite pasidalinti, kur pati lankėtės pastaruoju metu ir kas labiausiai Jus sužavėjo?
Visai neseniai lankiausi Los Andžele vykusiame Ed’o Sheeran’o koncerte. Šis atlikėjas ne veltui yra populiariausias pasaulyje, nes jis sugeba būdamas vienas ant scenos sujaudinti ir užburti publiką savo paprastumu, autentiškumu ir charizma. Ed Sheeran man yra tikras šiuolaikinio kūrėjo pavyzdys, gebantis pasakoti tikras istorijas iš savo gyvenimo pasitelkiant muzikos formą. Perklausai jo dainų albumą ir jau jį pažįsti. Jam nereikia didelių scenos atributų, kostiumų ar dar kažko – jis pats yra pilna visuma.
Kitas mane sužavėjęs renginys (beje, nuėjau net du kartus į jį) – tai Andrew Lloydo Weberio miuziklas „Katės“ Brodvėjuje. Puikus artistų atlikimas, prasminga žinutė apie žmonių gyvenimą, perduota nuostabios muzikos forma – tai vienas iš labiausiai mane sujaudinusių pastaruoju metu matytų reginių.
Mačiau ir Amerikoje populiariausią miuziklą “Hamiltonas”. Be galo įdomus pasirinkimas, pakeičiant tradicinį miuziklo formatą į repo ir hiphopo stiliumi atliekamus kūrinius. Manau, kad toks tradicinio formato keitimas yra vienas iš sėkmės garantų. Be to, visuomet įvairūs patriotiniai motyvai, įdomiai perpasakota žmonijos ar tautos istorija sujaudina ir sudomina. Linkėčiau ir mums Lietuvoje sukurti kažkokį prasmingą ir mūsų tapatybę atskleidžiantį modernaus formato renginį.