Pažiūrėjus vieną serialo „Bridgertonas“ epizodą, neįtikėtinai sunku atsispirti pažiūrėti kitą seriją. Regencijos laikotarpio televizijos drama, kurią įkvėpė populiariausi Julia Quinn meilės romanai, siūlo mums prabangių suknelių, XIX amžiaus skandalų, intrigų ir sekso pasaulį.
O kokių faktų dar gali būti nežinojusi apie šį populiarųjį serialą?
Nepaisant praeities laikų aplinkos, šis serialas toli gražu nėra istoriškai tikslus
Nors daugelis panašių serialo kūrėjų samdo kultūros ekspertus, kad užtikrintų istorinį serialo autentiškumą, „Bridgertonas“ laikėsi visiškai kitokio požiūrio ir pasirinko įvairiapusį Londono aukštosios visuomenės pervaizdavimą. „Svarbu prisiminti, kad „Bridgertonas“ nėra istorijos pamoka“, – 2020 m. gruodį leidiniui „Entertainment Weekly“ sakė serialo kūrėja J. Quinn. Kitame gruodžio mėnesio interviu žurnalui „Town and Country“ panašią nuomonę išreiškė laidos kūrėjas Chris Van Dusen. „Žinojome, kad norime, kad serialas atspindėtų pasaulį, kuriame gyvename šiandien, ir nors serialo veiksmas vyksta XIX amžiuje, vis tiek norėjome, kad šiuolaikinė publika su juo susilietų ir galėtų matyti bent dalelę savo gyvenimo ekrane“, – sakė jis.
Gerbėjai nėra vieninteliai, kurie serialą lygina kartu su „Gossip Girl“
Lady Whistledown atskleidžia aukštesnės Londono klasės paslaptis, kaip ir seriale „Gossip Girl“ užkadrinis balsas praneša apie Aukštutinio Eastsido gyvenimą. Žiūrovai pastebėjo šį panašumą, o štai pagrindinis aktorius Regé – Jean Page palygino šiuos serialus pats. 2020 m. gruodžio mėnesį duodamas interviu leidiniui „Variety“ aktorius sakė, kad „Bridgertonas“ yra „kažkas panašaus į tai, kad Jane Austen susitiko su „Gossip Girl“ kūrėjais ir gal net „50 pilkų atspalvių“ kūrėjais.
Nors „Bridžertonas“ yra išgalvotas, karalienė Šarlotė yra tikra istorinė asmenybė
Karalienė Charlotte ( jos vaidmenį atlieka aktorė Golda Rosheuvel) vadovavo aktyviai ledi Whistledown medžioklei „Bridžertone“, tačiau istoriškai manoma, kad ji buvo pirmoji Anglijos mišrios rasės monarchė. “Tai yra kažkas, kas mane tikrai sužavėjo, – 2020 m. gruodžio mėn. leidiniui “Entertainment Tonight” sakė serialo kūrėja J. Quinn. Ji teigė: „Pradėjau domėtis, kaip tai galėjo atrodyti. Ką galėjo padaryti ši karalienė? Ar ji galėjo panaudoti savo galią, kad galėtų apginti kitus spalvotus žmones visuomenėje?”
Prieš „Bridžertoną“ Phoebe Dynevor vaidino televizijos seriale „Snatch“ kartu su „Hario Poterio“ aktoriumi Rupert Grint
Phoebe Dynevor vaidina pagrindinę pirmojo sezono serialo heroję Daphne Bridgerton, tačiau tai nebuvo jos pirmasis vaidmuo televizijoje. Mančesteryje gimusi aktorė suvaidino Lotti Mott Crackle filme „Snatch“. Seriale taip pat vaidino Ed Westwick, populiarus dėl Chucko Basso vaidmens seriale „Gossip Girl“, Luke’as Pasqualino, geriausiai žinomas už Freddie McClairo vaidmenį E4 laidoje „Skins“, ir Grint, kuris įkūnijo Roną Vizlį „Haris Poteris“ filmuose.
Julie Andrews įgarsina Lady Whistledown
Galbūt atpažinote šiltą Lady Whistledown pasakojimo toną iš „Mary Poppins“ (1964 m.) arba „Princesės dienoraščių“, nes Julie Andrews įgarsina šią veikėją. 2020 m. gruodžio mėn. interviu žurnalui „Oprah“ serialo kūrėja J. Quinn sakė, kad buvo sužavėta, kai išgirdo apie tai, kad atrankoje dalyvaus Julie Andrews. „Kai man pasakė, kad tiesiog nustojau kvėpuoti“, – sakė ji. „Su ja labai smagu dirbti“, – tame pačiame interviu sakė J. Quinn.
Permirkusių marškinėlių scena iš „Puikybės ir prietarų“ įkvėpė kai kurias serialo akimirkas
Nors „Puikybės ir prietarų“ pasaulis gali atrodyti keistas, palyginti su skandalų apimta visuomene „Bridgerton“, tačiau kai kurias „Netflix“ serialo dalis iš tikrųjų įkvėpė 1995 m. BBC televizijos ekranizacija „Puikybė ir prietarai“. Tiksliau sakant, akimirka tarp Elizabeth Bennet ir pono Darcy, kai jis vilkėjo šlapius marškinius, įkvėpė kai kurias karštesnes serialo scenas. „Akivaizdu, kad Colinas Firthas, išlipantis iš ežero su šlapiais baltais marškiniais, man labai įsiminė“ , – 2020 m. gruodžio mėn. „Los Angeles Times“ sakė J. Quinn.
Serialo sekso scenos buvo kruopščiai koordinuojamos stebint intymumo režisieriui
Siekdamas sukurti saugesnę profesinę erdvę aktoriams pažeidžiamiausiomis akimirkomis ekrane, serialas pasamdė intymumo koordinatorę Lizzy Talbot, kuri režisuotų seksualias ir romantiškas scenas. „Visas intymumo scenas repetavome likus savaitėms iki filmavimų“, – 2021 m. sausį žurnalui „Harper’s Bazaar“ pasakojo Talbot. „Manau, kad tai buvo tikrai naudinga aktoriams, nes kol pradėjome filmuoti, aktoriai žinojo, ką daryti”.
Keletas garsių šou šukuosenų buvo sukurtos pagal realaus gyvenimo įžymybes
Nepaisant regencijos epochos aplinkos, „Bridgerton“ šukuosenų įkvėpimo šaltiniai semiasi iš kelių skirtingų dešimtmečių. Pirmojo sezono plaukų ir makiažo meistras Marcas Pilcheris 2021 m. sausį žurnalui „Insider“ pasakojo, kad Daphne riestus kirpčiukus grindė įsimintina Audrey Hepburn išvaizda iš filmo „Karas ir taika“ (1956). „Kai Daphne pirmą kartą pamačiau, ji turėjo tokius nuostabius antakius, o jos išvaizda man priminė Audrey Hepburn“, – sakė jis. Kiti išskirtiniai įvaizdžiai yra karalienės Charlotte afro šukuosena, kuri buvo pagrįstas Beyoncé plaukais filme „Austin Powers in Goldmember“ (2002), ir Lady Featherington šukuosena, kurią Pilcher palygino su „raudonaplauke Elizabeth Taylor“.
Nicola Coughlan filmuodamasi tris kartus parvirto su aukštakulniais
2022 m. kovą duodama interviu BBC laidai „The One Show“ Nicola Coughlan sakė, kad jai buvo liepta dėvėti aukštakulnius, nes ji buvo „per maža“, tačiau aktorei buvo sunku jais vaikščioti. „Sutikau avėti tuos beprotiškus aukštakulnius, o tada pirmą dieną filmavimo aikštelėje apvirtau net ne vieną, o tris kartus“, – sakė ji. „Derry Girls“ aktorė pridūrė: „Tris kartus maniau, kad serialo kūrėjų komanda manys, kad aš girta…“.
Vienas iš karalienės Šarlotės perukų buvo toks sunkus, kad jį reikėjo nuimti per filmavimų pertraukas
Nors dauguma „Bridgerton“ perukų nebuvo sunkūs, karalienės Charlotte perukas, kurį ji nešiojo per Dafnės ir Simono vestuves, buvo be galo sunkus. „Manau, kad jis buvo sunkiausias dėl pynių“, – „Insider“ sakė serialo kūrėja J. Quinn.. „Tiesiog įsitikinome, kad kiekvieną kartą, kai Golda turi pertrauką, nuimsime peruką“, – sakė J. Quinn.